Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 3 éves fiam sose játszik...

3 éves fiam sose játszik egyedül, hogy alakítsam ki nála, hogy néha egyedül is eljátsszon egy fél-egy órára?

Figyelt kérdés

Nyilván mi rontottuk el, de szerintem még nem késő. Sajnos eddig az volt a szokás, hogy ha nem tudtunk vele lenni, tévézett. Ezt szeretném most kiváltani valahogy.

(Kérem rosszindulatú megjegyzéseket ne írjatok. Köszi!)



2011. dec. 19. 11:16
 1/3 zkriszti3 ***** válasza:
Ülj le vele játszani, majd mond azt kimész egy pohár vizet inni addig ő játszón. Ezt az időt fokozatosan told ki , ajánlj több fajta játékot ,szűrd ki mi a kedvence. Fiam imád gyurmázni, akár 1 órát is elvan vele . Egy idő után elfelejti, hogy egyedül van . Erre jó különben a színező , filc , zsírkréta , legó.
2011. dec. 19. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Igen, szerintem is! Ülj le vele, válasszon ő játékot, és amikor jól elmerültetek benne, akkor hagyd kicsit magára, mondd, hogy kimész vmiért. Amikor visszamész, és ő még mindig játszik, akkor ne felejtsd el megdicsérni!
2011. dec. 19. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Az én kislányom is 3 éves,és ő sem igazán akar egyedül játszani.Mi rengeteg időt töltünk/töltöttünk kettesben,és én folyton "szórakoztattam"őt,agy ezt szokta meg.Ha kimegyek a szobájából valamilyen indokkal,egy perc múlva már kiabál,hogy anya gyere.Őszintén szólva sokszor már fárasztó ez a sok játszás,de most kezdte az ovitg,és remélem,hogy ez valamelyest formálni fogja nála ezt a dolgot,bár eddi egyenlőre nem változott semmi,sőt....ha hazajön,rögtön le kell vele ülni játszani.Ráadásul nekem azt javasolták,hogy ovikezdésnél még többet figyeljek rá,foglalkozzak vele,hogy ne érezze azt,hogy teljesen el akarom magamtól szakítani.Szóval bocsi,hogy segíteni nem tudtam,de teljesen megértelek.
2011. dec. 20. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!