Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Otthon lehet hagyni egyedül...

Otthon lehet hagyni egyedül éjszakára a 12 éves lányomat?

Figyelt kérdés
Januártól én is és a párom is egy múszakban fogunk dolgozni,és így sajnos nem tudjuk megoldani hogy ki legyen otthon a lányunkkal.Még sosem hagytuk egyedül.Megpróbálom elintézni hogy másik múszakba járhassak,de addig mit tegyek?
2011. dec. 26. 20:40
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Szerintem 12 évesen már bőven van olyan érett, hogy egyedül hagyhatod. Én legalábbis már 9 éves koromtól voltam egyedül otthon, mert anyukám egyedül nevelt, és dolgozott. Iskolába már első osztályosan egyedül jártam. Vagy talán nem bízol benne?
2011. dec. 26. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm hogy írtál.Bízom a lányomban,meg ő mondta is hogy itthon marad egyedül,csak én vagyok ilyen aggódós.
2011. dec. 26. 20:50
 3/13 anonim ***** válasza:

Hát én nem a bizalom végett nem hagynám egyedül, inkább félteném.

Ő, mit szól hozzá? Nem félne?

2011. dec. 26. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Én nem merném, de ez az én véleményem, nem vetem meg azt sem, aki meri. szerintem még kicsi hozzá.
2011. dec. 26. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Szomszéd nem tud ránézni? Ha ő elvan egyedűl nyugodtan hagy otthon max kérd meg a szomszédod hogy egyszer nézzen rá
2011. dec. 26. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Én is egy nagyon aggódós szülő vagyok és féltem,pedig ő azt mondja nem fél ellessz egyedül,de nem tudom milyen megoldást fogunk találni.
2011. dec. 26. 21:03
 7/13 anonim ***** válasza:
Hogyha ő nem fél, akkor szerintem nyugodtan. Ilyen idősen, elővigyázatosság mellett otthon lehet hagyni éjszakára. Elővigyázatosság az, hogy felkészítitek, meg beszélitek, mikor mi a teendő. Amikor kórházban voltam a férjemnek muszáj volt dolgoznia a 11 éves és a 9 éves fiainkat hagyta otthon éjszakára. Este amikor elment már ágyban voltak. Mindenre felkészítettük őket. Ha tűz lenne, ha valaki rosszul lenne, ha valaki csönget, kopog, be akar jönni. Volt mobiltelefon nálunk, amin mindig elérhetőek voltunk. Semmi baj nem történt, mire a férjem hazaért ők felöltözve megmosakodva várták. Igaz, ők ketten voltak. Egy kislány viszont van amikor érettebben gondolkodik. Szerintem (még egyszer) ha ő nem bánja, akkor otthon lehet hagyni.
2011. dec. 26. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
A második szomszédban laknak a nagyszülők csak már idősek és nem akarom őket ezzel zaklatni.
2011. dec. 26. 21:11
 9/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszotokat!Persze mi is felkészítjük mindenre és telefon is lesz neki itthon,köszi megnyugtató válaszod.
2011. dec. 26. 21:16
 10/13 anonim ***** válasza:

Persze, csak mondd el neki, mit tegyen, ha tűz ütne ki, kopognak, csengetnek, gázt, mikrót, stb. milyen feltételekkel használhatja, főzésnél vigyázzon... 12 évesen nem kislány már.


Ez persze csak akkor áll, ha nem fél, mert ha igen, akkor sajna esélytelen a dolog.

2011. dec. 26. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!