Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Bölcsiben tényleg csak akkor...

Barbamam kérdése:

Bölcsiben tényleg csak akkor tekintik szobatisztának a gyereket (2,5éves) ha szól ha pisilni kakilni kell, akkor is ha pelus van rajta? Van ilyen szabály?

Figyelt kérdés
2,5 éves lányom az ünnepek alatt itthon szobatiszta lett. Nem pisil a bugyiba, magától kiszalad a wc-re pisilés után wc papírt használ, lehúzza a wc-t, kaki végén szól hogy töröljem ki a popsit. Általában magától szalad a wc-re. Bölcsiben nem engedik a bugyit, mert nem szól ha ki kell mennie (pelusban itthon sem szól minek???)
2012. jan. 4. 13:00
 1/2 anonim ***** válasza:

Én úgy tudom, hogy valóban az a szobatisztaság, hogy ha szól, hogy pisilni kakilni kell, és tudja addig tartani, amíg a wc-re, bilire nem ül. (azzal szemben pl. hogy kisebb korban ráültetik a bilire, hogy produkáljon, vagy gyorsan alátolják a bilit) A ti eseteteket nem tudom, még ilyenről nem hallottam, hogy magától megy a wc-re ráül, és nem is kell szólnia. Nem gyakori. Nagyon ügyes!!

De gondolom azt megérted, hogy a bölcsiben azt nem csinálhatja, hogy gondol egyet és kimegy a az ajtón, bárhova mehetne ennyi erővel. Már a mi 2 éveseink is felérik a kilincset, nincs ezzel baj, de a gondozónőknek így is figyelni kell, hogy ne lógjanak meg a gyerekek. És ha az egyiknek meg is engednék (ami abszurd) akkor a másik is menne ki az ajtón csak úgy. Szerintem ez állhat a háttérben. Egy 2,5 évesnek, főleg ha már ilyen ügyesen használja a wc-t, már meg lehet magyarázni, hogy szóljon. Esetleg otthon is szólhat, hogy megszokja, akkor a bölcsiben is könnyebb lesz. Ez az én véleményem, hogy ez állhat a háttérben, nem az, hogy a gondozónők nem akarják levenni róla a pelust.

2012. jan. 4. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszi a választ! Rosszul fogalmaztam, nem szó nélkül megy ki a bölcsiben, hanem nem is engedték neki a bugyit, ő meg csak akkor szól, ill. otthon nyilván átmehet a másik szobába/WC-re önállóan, ha bugyi van rajta. A bölcsiben nyilván szólna mielőtt kimegy, mert amúgy nagyon szófogadó.

Pont az a bajom hogy ha pelusban van akkor tudja hogy abba kell neki pisilni/kakilni és ezért akkor nem is erőlteti a wc-t, nem szól.

2012. jan. 4. 14:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!