Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Baj, hogy nem altatom 2 és...

Baj, hogy nem altatom 2 és fél éves kislányomat délután?

Figyelt kérdés
Heti 3 napot családi napközibe jár, ott alszik 1-1,5 órákat, de itthon nem hajlandó. Nincs türelmem másfél órákat altatni, mert ha sikerül is elaludnia, akkor este 11-ig fenn van. És akkor is altatnom kell legalább egy órát. Egész jól elvan, 4 után van egy "mélypontja", olyankor ül, és cumikázik egy 20 percet, aztán játszik szépen tovább.
2012. jan. 4. 14:13
 1/8 anonim ***** válasza:
baj.
2012. jan. 4. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

en is igy voltam sose aludt itthon

inkabb kijatszottam az energiajat es este 8 kor mar aludt reggelig.

2012. jan. 4. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Van olyan gyerek, aki nem igényli. Én a helyedben azért bevezetnék egyfajta csendes pihenőt. Nem kell aludnia, csak heverésszen, esetleg hallgasson zenét, vagy mesekazettát. Sima kazira gondolok, vagy Cd-re, ne mesét nézess vele. Erre azért van szükség, mert az oviban elég rosszul tolerálják a nem alvó gyerekeket, így meg megszoknám hogy van egy időszak minden nap, amikor nyugton kell lennie.
2012. jan. 4. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

2 éves 3 hónapos a fiam. Ő nem jár sehova, mármint közösségbe, mégsem alszik délután.

Vagyis akkor nem, ha 8 körül ébred.

Viszont ha 7 körül, akkor alszik 1től 4ig.

2012. jan. 4. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

szerintem nem baj! a lányom 3 éves lesz ahónapban és én sealtatom már vagy 6-7 hónapja.nálunk az volt hogy már fél 8-kor fél volt reggel.délbe köszködtem vele 1-2 órát is mire elaludt,ha egyáltalán elaludt.de általában nem sikerült elaltatni .este meg fel volt nagyon későig.


mióta nem altatom délbe azóta alszik 9- fél 10-ig reggel este meg általában már 9kor alszik.


úgy gondolom minden gyerek más,van aki igényli ilyen idős korban és van aki nem.

tapasztald ki te is!ne altasd el délbe.maxeste jókorán elalszik.de arra azért készülj hogy 1-2 hétig délután 5-6fele nagyon álmos lesz.akkor majd vidd ki a levegőre sétálni,játszani.utána vacsi,fürdés.kösd le az idejét.és utánaha már fél 8-8kor aludni fog hagy aludjon.

2012. jan. 4. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nem szerencsés, mert a szervezetének még szükséges, a fizikális és értelmi fejlődéshez is fontos. Óvónőként sokszor tapasztalom, hogy a szülők kimondottan kérik, hogy ne hagyjuk elaludni, mert akkor este nem alszik időben a gyerek. Ez nem jó, és nem azért mert az óvónéniknek úgy kényelmesebb, hanem mert a gyerekeknek ez szükséges. Valóban minden gyereknek más az alvás igénye, de ha este nem akar időben aludni a gyerkőc, akkor szerencsésebb reggel hamarabb ébreszteni egy órával,m int a délutáni pihenést megvonni.
2012. jan. 4. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Amelyik ilyen jól bírja a nem alvást annak jók az idegei, okos gyerek lesz.
2012. jan. 4. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
hú,enyém se alszik már 2 éves kora óta,..és ha örökölte??Nálunk férjem is keveset alszik ..nem tudom,az h., mindennap másfél órát az alvással kínlódjak..nekem az sok..remélem nem lesz ez baj...
2012. jan. 4. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!