Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Összeegyeztethető a munka s a...

Összeegyeztethető a munka s a nagycsalád?

Figyelt kérdés

Három vagy többgyerekes anyukák otthon vagytok vagy visszamentetek dolgozni?

Össze tudjátok egyeztetni a munkát a gyerekneveléssel s a háztartás vezetésével?

Hány órát dolgoztok?Van segítség?


2012. jan. 4. 15:34
 1/4 anonim ***** válasza:
Nekem még csak egy gyerekem van, de így is nehéz egy kicsit összeegyeztetni, s főként eleinte volt az. Hivatalosan nyolc órában dolgozom, de a gyakorlatban ez azt jelenti, hogy 3 napon 6 órát benn vagyok, a többi melót itthonról fejezem be, és sajna ez gyakran meg is haladja a heti 40 órát. A párom és anyukám is besegít, így nem panaszkodom, inkább csak néha van, hogy összecsapnak a hullámok a fejem fölött.
2012. jan. 4. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nálunk 4 gyerkőc van, és rengeteg segítség (nagyszülők, bébiszitter, takarítónő), tehát tényleg annyi a dolgom, hogy dolgozzak és a gyerekekkel, valamint a párommal legyek. Nem egyszerű, sok szervezést igényel, de kivitelezhető, tényleg a jó időbeosztáson múlik. Heti 40 órában dolgozom (néha túlórával), illetve mellékállásban vállalkozásom van, ez heti kb. 10 óra plusz minimum, megbízásoktól függően.
2012. jan. 4. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nekem jelenleg 2 gyerekem van. Akárhogy számoltunk 8 órában nem lehetne megoldani, hogy az egyik gyereket bölcsibe viszem, a másikat meg oviba. Mivel a bölcsi csak 4-ig van nyitva, az ovi meg 5-ig. 8-tól fél 5-ig tart a munkaidőm. Tehát semmiképp sem érnék oda két helyre. Még akkor sem jó, ha esetleg azt mondanám, hogy 7-re megyek inkább reggel, mert az ovi fél 7-kor nyit, szóval akkor még reggel nem lenne nyitva, amikor vinném a gyereket.

És akkor még nincs 3. gyerek, akit iskolába kéne vinni? Vagy lehet, hogy oda már odatalál maga is. Szóval ez csak úgy lehetne megoldható, ha nagymama, vagy bébiszitter felszedi a gyerekeket, és hazaviszi, amíg hazaérek. Tekintve, hogy most már a bölcsi is fizetős lesz, meg még fizessek bébiszittert is, hát, nettó 120-150 e Ft alatt nem érdemes visszamenni dolgozni. Szerencsére nekem felajánlották a 6 órás munkát, ami még nem nagyon elterjedt ebben az országban. Így is egy rohanás lesz az életem. Szerintem ezt azért már 3 gyerek mellett is lehetne csinálni, tekintve, hogy 3 éves kortól már kötelező őket beadni valahova. DE akkor nem biztos, hogy főznék.

Szóval egy szó, mint száz, szerintem főállásban még 2 gyereket sem lehet csinálni, amíg legalább az egyik nem jár iskolába egyedül. Vagy nem vállalja be az ovijáratot a férjed, vagy a nagymama. De ha találsz félállást, az jó.

2012. jan. 4. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

4 gyerekem van . A legnagyobb 15 éves , őt reggel visszük suliba, az 5 évest meg oviba.

Rajtuk kívül vannak az 1 éves ikreink. Én mindig este főzök másnapra, csak így tudom megoldani. A takarítás napközben van, de minden nap szinte muszáj. Vásárolni és magammal törődni akkor van időm amikor apa vigyáz a kicsikre, és a nagylányommal végre elszabadulunk. Nagyik szoktak segíteni.Általában 1 héten 1x el tudunk menni vacsorázni,vagy mozizni vagy csak kocsikázni egy kört. Ha minden igaz év végéig elkészül a szalonom , így akkor ott fogok dolgozni de még nem tudom mennyit.

35. N

2012. jan. 4. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!