Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Akinek érzékeny a gyereke, és...

Akinek érzékeny a gyereke, és úgy sír, hogy nem vesz levegőt? Többi lent.

Figyelt kérdés

Van itt olyan anyuka, akinek a gyermeke képes úgy bőgni, hogy nem vesz közben levegőt, és már el is lilul tőle a gyerek? Lányomra ilyenkor hiába fújunk rá, akkor sem vesz levegőt, és már remeg olyankor...kész vagyok tőle. Megnyugtatni sem lehet olyankor, hiába veszem fel és mondom el neki ezerszer is, hogy nincs semmi baj.

Ez el fog múlni egyszer?

Mióta megszületett ezt csinálja, ha valami nem jó neki. Alapvetően sírósabb, sikítósabb gyerek az átlagnál, de most már kezd megijeszteni.

Most 15 hónapos és mindenen felzaklatja magát. Ha pl. azt látja, hogy apja kilép az ajtón, máris ordít és nem vesz levegőt. Félek, egyszer elájul emiatt.

Fog ez változni? Vagy ő ilyen marad?

Ti anyukák, mit csináltok ilyenkor? Csinált ilyesmit a gyereketek és ha igen, mikor múlt el? (akár az érzékenységét tekintve, akár azt hogy nem vesz esetleg levegőt)

Remélem egyszer kinövi ezt a lányom...


2012. jan. 5. 13:23
 1/9 anonim ***** válasza:
írni akartam hogy fújj az arcába,de amint látom nem ez nem használ,nekem ez eddig mindig bejött.így ötletként írom csak hogy ha vizet locsolnál az arcára?
2012. jan. 5. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Az én lányom egy éves múlt.Már többször csinált ilyet, legelőször olyan 7-8 hónaposan, akkor nagyon megijedtem, már akartam szólni az apjának, hogy hívjon mentőt...

Akkor csinálja, ha valamitől fél, megijed.

Pl tegnap is csinálta.2 hete lőttek be fülbevalót neki amit tegnap ki akartunk cserélni.Persze nem volt egyszerű mert a próbafülbevaló vége gyakorlatilag rászorult a bedugós részre (még nem volt bejáratva)és alig tudtuk leszedni.Aztán beraktuk a rendeset, de alig tudtuk bekapcsolni, később meg kinyitni, mert mint kiderült kicsi lett neki.De mivel 3-an ügyködtünk rajta, hogy valaki a fejét, valaki meg a kezét is fogja úgy bepánikolt, hogy ilyenkor szaggatottan vesz levegőt és lilul a szája.

Én azt szoktam csinálni, hogy rányitok ajtót, ablakot még akkor is ha előtte 5 perccel fürdött és fújkálom az arcát.Tegnap még az eső is csöpögött de én konkrétan kifutottam vele az udvarra, na úgy jó volt.Ez egyfajta pánikreakció nála és elég ijesztő, de fő a hidegvér!

Szerintem előbb-utóbb elhagyja majd, ahogy érik az idegrendszere és rájön, hogy nem is akarja senki bántani és nem is kell annyira félni ettől vagy attól.

Bár nálatok elég durva a helyzet,de szerintem többé-kevésbé minden gyerek csinál ilyet.Próbáld elterelni a figyelmét ilyenkor, kis hideg vízzel spricceld le az arcát,menj ki vele pár pillanatra a hidegre, semmi baja nem lesz tőle!

Sok szerencsét!

2012. jan. 5. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!


Vízzel még nem fröcsköltem le, bár sokszor nincs is a közelben csap vagy fürdőszoba stb., mikor nekiáll ordítani.

Valóban ijesztő, és már kezdtem hozzászokni, hiszen sokszor csinálta ezt, de kezd bedurvulni, holott reméltem jobb lesz inkább a helyzet.


Az ötleteket köszönöm.

2012. jan. 5. 14:45
 4/9 anonim ***** válasza:
Lehet durván hangzik, de én adok neki 1.1 pofont, na nem teljes erőből, mintha felakarnál valakit pofozni amikro rosszuk van, Az én lányomnál nem használ a fújás, igaz túl sokat nem csinálja, de az a pár alkalom is elég rémisztő.
2012. jan. 5. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Szerintem a pofontól még inkább ordítana. Ha megrázom picit, vagy megszorítom a kezét, hogy vegyen már levegő, még jobban rákezd...

Baromi érzékeny, és hihetetlen hangja van, na meg hihetetlen tüdeje is. Nem tudom ez mennyi idős korára nőhető ki vajon, de remélem nem csinálja ezt sokáig.

2012. jan. 5. 15:22
 6/9 anonim ***** válasza:
Ezt úgy hívják, hogy csecsemőkori apnoé és el fog múlni. Én lányom is ilyen volt, még a kórházban megkérdeztem hogy mi a teendő mert anyukám mondta hogy én is ilyen voltam. Örökölte tőlem a hajlamot. én is az arcába fújtam és általában bevált. ha nem, akkor meg jött a víz. az mindig használt. Számtalanszor rohantam vele a fürdőszobába. Mostmár lassan 3 éves és mondhatni elmúlt.
2012. jan. 5. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm, hasznos válasz volt.
2012. jan. 5. 16:13
 8/9 anonim ***** válasza:
3,5 éves a fiam, ő is ilyen. mostmár akkor csinálja csak, ha tényleg nagyon megijed, v megüti magát rendesen. nálunk általában működött az arcbafújás, ha nem, akkor lóbáltam. vagyis felvettem mikor sírni kezdett, fújtam, semmi, akkor mintha feldobtam volna, de fogtam közben a hónalját. ez általában segített. egyszer próbálkoztam vízzel, attól úgy megijedt, h annyi ideig nem vett levegőt, h én is majdnem elájultam. igen, elméletileg kinövik, remélem iskolás korra nyoma sem lesz már.
2012. jan. 6. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszi neked is a választ!


Hát akkor még van idő, mire kinövi...

2012. jan. 6. 14:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!