Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Okos szülőnek buta gyereke....

Okos szülőnek buta gyereke. Nagy csalódás vajon a szülő (k) számára?

Figyelt kérdés

Tegyük fel, hogy az apuka, de az egész családja is tudományos beállítottságú, műszaki érdeklődésű, mérnökök vannak a családban, orvosok is, és akkor kiderül, hogy nem megy a fiúgyereknek a matek.

Vagyis nagy valószínűség szerint később a fizika, kémia sem lesz a kedvence. És mérnök sem igen lesz belőle.

Vajon hogyan élik meg ezt a szülők?


2012. jan. 3. 13:58
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Az én családomban rengeteg ember van, aki egyetemen/főiskolán oktat. Van, aki kutatási ágazatban dolgozik..

Magam is tanulok levelező tagozaton nemzetközi gazdaságot, de már nem is értem minek .. :)))


Logisztikai képzésem van, abban is dolgoztam egészen addig, amíg meg nem szültem tavaly júliusban. Imádom .. egyszerűen a raktár az "életem" (munka szempontjából). De imádok kreatvíoskodni, utazni, kultúrákat megismerni ...

Én nem bántam meg, hogy nem lettem hiper-szuper csúcsagy .. én így vagyok értékes és így fogadnak el!

2012. jan. 3. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

A normálisabbja tudomásul veszi, segíti a gyereket, hogy elboldoguljon amennyire lehet, és támogatja, hogy olyan pályát válasszon, ahol az ő képességei tökéletesek.


Ha a szülő értelmiségi léte abban merül ki, hogy van diplomája, de amúgy hülye, mint a s.gg, akkor nyilván büntetni, megalázni, szankcionálni próbálja majd a gyereket.


Attól még nem buta valaki, hogy a matek vagy valamelyik tárgy nem annyira megy neki. A lényeg meg az, hogy megtalálja a hivatását.

Én ugyan ilyen diplomás családból származom, de ha kitalálom, hogy virágkötő leszek, akkor támogattak volna, vagy bármi más tisztességes szakmában is. És bár magam is mérnök lettem, ha a gyerekem majd mozdonyvezető akar lenni, akkor az lesz, és abban fogom megadni neki a legtöbbet, amit lehet.

2012. jan. 3. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Nekem ugyan még kicsi a gyerekem, 3,5 éves, de eszem ágában nincs neki megszabni, hogy mi legyen, ha nagy lesz! Nyilván az ember próbálja jó irányba terelgetni és ez alatt csak azt értem, hogy olyan szakmáról igyekszem lebeszélni, amiről tudom, hogy nem fog jól boldogulni az életben. De mivel az ő élete, végülis az ő döntése kell, hogy legyen. Egyébként véleményem szerint olyan nincs, hogy okos és buta. Olyan van, hogy valaki valamiben nagyon jó, jól megy neki a matek, hogy a szavaiddal éljek, de lehet, hogy egy szöget meg nem tud beverni a falba..... Ugyanígy lehet fordítva is. Tehát a lényeg, hogy azt kéne megtalálni, ami számára a legelőnyösebb, amit szeret csinálni a lehetőségekhez mérten és a tehetsége is megvan hozzá. Hogy ez az a szakma lesz-e, amit én is csinálok, azt nem tudom. De erőszakoskodni nem fogok vele, az biztos.
2012. jan. 3. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

Hát, ez igen fura egy kérdés. :D

Normális családban ez nem probléma, mivel ha a szülők valóban okosak (és ennek nem a tudományos fokozat a fokmérője!), akkor a céljuk, hogy egy boldog embert neveljenek, nem pedig az, hogy egy X. műszaki érdeklődésű családtagot. Merthát ugye, attól, hogy valakinek nem megy a matek, még mehet más, és lehet ezer más dolog, amiben kiteljesedhed.

Ha a szülők „nem túl okosak”, és mondjuk meg vannak győződve róla, hogy aki nem mérnök/orvos stb., az „nem ember”, akkor nyilván keseregnek.

Ez utóbbi esetben a gyermeknek azt javaslom, mielőbb szabaduljon ki a családi szorításból, és járja a maga útját.


(Nagyon kíváncsi lennék, te melyik szereplő vagy a sztriban. ;)

2012. jan. 3. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

Akkor okos egy szülö, ha megtalálja a gügye gyerekének a megfelelö munkát majd késöbb.


A legjobb barátnöm apukája politikus, egyetemet végzett, nagyon okos ember (én egy nyitott okos embernek tartom).

Lánya szintén egyetemet végzett, mibndig jó tanuló, jó képességü volt. Na de fia (bátty)... Egy gügye anyámasszony katonája. habár jóképü, de szemembe meszse van a férifasságtol, és buta is mint a föld. habár ez inkább a semi érdeklödésnek köszönhetö, de egy viccet si néha nehezen ért meg.

Na de szülök szakmunkásba iratták, olyan szakmát választottak neki (mert ugye 14 évesen nem tud még egy okos ember sem jól dönteni) ami passzol hozzá. Most 32 évesen asztalos, és jólmenö cégét vezeti (egy segédmunkással, ezer megrendeléesel).- apuka abban segített hogy miután szuperül elvégezte a szakmunkást és pár évet dolgozott asztalos mellett, berendezett neki egy mühelyt, amihez viszont a fiu már maga kereste az ügyfeleket, és teljesen önállóan csinálja kis cégét, de mindig pontos, korrekt, és szuper munkákat csinál.


Ja és apa büszke rá, hogy amit csinál abban a fia nagyon jó.

2012. jan. 3. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Én és a férjem is mérnökök vagyunk,és van egy kislányunk,akitől egyáltalán nem várom el,hogy ő is mindenképp a mi pályánkra lépjen.Egyáltalán nem zavar,ha teljesen más érdeklődési körű lesz a gyerekünkmmert az a fontos,hogy azzal foglalkozzon,ami tényleg érdekli,és amit szívesen csinál.Ebben fogjuk támogatni.Ha az általad említett kisfiú nem reálbeállítottságú,mint a család többi tagja,attól lehet ugyanolyan jó majd más területen.Ha erőltetik,attól nincs rosszabb,és ha ezt egy szülő kudarcként éli meg,ott nem a gyerekkel van a probléma....
2012. jan. 3. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

Nem értem. Attól nem buta egy gyerek, hogy nem megy neki a matek. Lehet, hogy töriből, magyarból remek lesz.

Majd akkor lesz magyartanár és nem mérnök.

Rossz a kérdés.

Én is utálom a matekot, nem is értem, de nem vagyok hülye/buta. Másban jó vagyok.

2012. jan. 3. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

Én nem értem a kérdést. Nálunk az egész család tudományos beállítottságú, nekem egész idő alatt nem ment se a matek, se a kémia, se a fizika. Nyilván nem lettem mérnök, hanem jogász - így nem feltétlenül mondható el hogy annyira buta lennék.


Nem mellesleg azóta a közgázt is elvégeztem, vagyis az, hogy általánosban és a gimiben nem mentek a reál tárgyak mégsem jelentett akadályt:S


És csak egy poén: anyum matek kémia fizika szakos tanár, első gimis félévem bizonyítványában minden ötös, matek, kémia, fizika hármas.

2012. jan. 3. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nonszensz a kérdésed is, okos ember nem tartja magát okosnak és nem tartja a másikat butának, mert mondjuk nem megy neki a matek.

Buta szülő vár el ilyen dolgokat és gondolkodik így és lesz csalódott ilyen miatt.

2012. jan. 3. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Ezzel nem értek egyet. Ha az ember okos, akkor ezzel tisztában van. Tudja magáról, ettől még nem kell hencegni vele, és nem kell lenézni, akik valamiben gyengébbek.
2012. jan. 3. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!