Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogy lehet egy erősen tiltakoz...

Hogy lehet egy erősen tiltakozó 2éves fogát megmosni? Kifogytam az ötletekből, feladom!

Figyelt kérdés
2012. jan. 5. 19:19
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Add neki oda a fogkeféjét, és te is moss mellette fogat, utánozni fog.

Lehet, hogy kellemetlen neki amikor te mosod, vagy fáj neki.

2012. jan. 5. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem akarja, akkor sehogy, mert csak megutáltatod vele a fogmosást.


Mindig legyen kikészítve az ő fogkeféje, fogkréme, mikor te fogat mosol, és előbb-utóbb ő is akarja majd, mert utánoz

Akkor add a kezébe, had próbálkozzon. Pár hónap után eljuttok odáig, hogy ő maga szalad, hogy fogat akar mosni, és akkor már mutathatod neki, mit hogy csináljon, segíthetsz megmutatni.


A 2 évesem nekem se engedte, de a fenti módszerrel most már ő maga jön mindig, hogy fogat akar mosni :) 2,5 éves

2012. jan. 5. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Na igen ő magának mossa,vagyis próbálkozik. Én csak utána szeretném átmosni,mert ahogy ő csinálja az mégsem az igazi! Olyan mintha nem csináltunk volna semmit!
2012. jan. 5. 19:40
 4/16 anonim ***** válasza:

az enyém 2 éves lesz. mi együtt mosunk fogat, de nekem nem engedi, szóval nem alapos a fogmosás, de legalább nem utálja. én nem erőltetném, add a kezébe, ha akarja csinálja, te közben moss fogat, ha lehet, apuka is álljon oda ilyenkor.

itt olvastam régebben, hogy vki úgy csinálja, hogy először mindenki a saját fogát mossa, aztán, cserélnek fogkefét és anya mossa babának, baba pedig anyának. ezt is megpróbálhatod, a kisfiamnak bejön, csak sajnos 'a baba mossa anyának' rész. :D

a lényeg, hogyha nagyon ellenkezik ,én nem erőltetném vérremenően.

sok sikert. mutassatok példát, az lesz a leghatásosabb, persze lehet, hogy nem az első este lesz eredmény. vezessétek be, hogy mindenki egyszerre együtt mos fogat. ti odaálltok a férjeddel, előbb-utóbb ő is beáll közétek - szerintem. (sok dologban tapasztaltam már ezt)

2012. jan. 5. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
ja, és előbb-utóbb, ahogy ügyesedik, majd jól megy neki is egyedül. adj neki almát, mert amíg rágicsálja, az tisztítja a fogait.- állítólag.
2012. jan. 5. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
nálunk most a legújabb, hogy elsorolom mit evett aznap, mi mindent kell kimosnom a fogából. "Ettél ma zöldbabot, répát, husikát, túró rudit. Hopp, ott egy kis túró, na még azt ki kell mosni!" Kb így. Még működik.
2012. jan. 5. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Én azt mondom, jó akkor ma szutykos foggal mész alduni, hogy fognak örülni a manók.

Aztán erre megengedi, de akkor már én avgyok hajthatatlan és ő könyörög, majd ugyanaz a játék, mint az utolsónál.

2012. jan. 5. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
amikor nem akarta engedni én egy kicsit megijesztettem, ilyeneket mondtam neki, hogy majd el fognak feketedni, meg kiesnek, és rögtön megengedte (lehet ez nem szép dolog, de féltem a fogait, apáé elég rosszak)
2012. jan. 5. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

a 2 évesem már szó nélkül kinyitja a zsáját :)

pár hónapja volt nehéz. akkor úgy mostam, hogy fürdés után leterítettem a törcsijét, ráfektettem és betekertem vele, hogy a kezét ne tudja kihúzni. nem akarta, hogy megmossam a fogát de azért ordítani tudott így gyorsan megmostam neki, majd ő is sikálhatta :) kb 2 hét alatt megértett, hogy először én, aztán ő.

az mondjuk nem működik, hogy én utána mosom át neki, akkor már nem engedi, így mindig én kezdem és sokszor 2x is kell nyomni fogkrémet :) anélkül fájna a fogmosás ;)

meg persze mindig mondom, hogy ha nem mos fogat akkor a doktornéni meg fogja nézni. na ez nem túl jó, de utálja mikor a doktornéni megnézi a torkát így inkább megengedi, hogy megmossam

2012. jan. 6. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Nálunk az Anna,Peti,Gergő könyvsorozat egyik kötetében lévő történet miatt kezdte el mosni,ahol pont arról volt szó,hogy mi lesz,ha nem hagyja a kis fogacskákat megmosni.ELég csak megemlítenem a storyt,azonnal hatásos:)
2012. jan. 6. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!