Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan reagáltok amikor a...

Hogyan reagáltok amikor a nagyobb gyerkőc (2-3 között) megüti a kisebbet (10-12 hó)? Megüti szándékosan mert hisztizik, irígy, fellöki. stb

Figyelt kérdés
2012. jan. 5. 19:29
 1/6 anonim ***** válasza:
vagy büntiszékbe megy, ha újra csinálja miután rászólok, hogy ne, vagy kiküldöm a szobából. (Nem játszhat velünk tovább.) 29 és 13,5 hónaposak.
2012. jan. 5. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Én is büntetem, fel kell ülnie az ágyra pár percig, majd bocsánatot kérnie. Utána megbeszélem Vele, hogy ez nem volt szép...stb. De ennek ellenére sokat csinálja. :( Volt hogy nagyon megütötte egy fa kockával a fejét a kicsinek, akkor rácsaptam a kezére. Jött a hiszti hogy "anya ne üssél már meg" mind ezt toporzékolva és hisztizve, aztán "ez fájt" (pedig nem ütöttem nagyot) mire mondom hogy a tesódnak is ennyire fájt ha nem jobban... és jön az ágyra csücsülés.


Amúgy nem szeretem megütni és nem is tartom jó dolognak, de néha 1-1 alkalommal elkerülhetetlen.


Csak rossz azt nézni mikor ilyen csúnyán bánik a kishugával. :( Persze van mikor édesen eljátszik vele, de az irígység, ami tudom korral jár, felülkerekedik rajta. (ez az enyém, ne vedd eeeel....)

2012. jan. 5. 19:52
 3/6 anonim ***** válasza:
ugyanez van nálunk is. Nem adom fel akkor sem, ha ötszázszor kell még megcsinálnom a büntiket, ez a helyes irány, ráhagyni semmikép nem szabad. Éreznie kell, hogy rosszat tesz. Jövő héttől mennek bölcsibe, hát nagyon kíváncsi leszek ott mi lesz....
2012. jan. 5. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk az jött be, hogy nincs büntetés, mert az egyáltalán nem működött,így van 500-szor is megtörtént. És gondolom, akkor még jobban utálta a kicsit, hiszen "miatta" még büntetést is kapott.

Viszont elbeszélgettünk hogyan kell szeretni a kistesót, mennyivel jobb, ha mosolyog és mennyire szereti őt is a tesó és örül hogy a nagy testvérével játszhat. És minden este lefekvéskor számba vettük, ma nem lökted meg a Zalánt, ma nem ütötted meg a Zalánt...

És észrevettem, megdícsértem, ha megsimogatta, megszeretgette.


Egyébként ez nagyon nehéz kor, nem tuodm mennyit beszélgettetek erről illetve a kisfiad el tudja e mondani, az enyém elmondta annó, pont ebben a korban, hogy az a baj, ha odamegy a kicsihez, nem ölelheti meg, mert az elesik, ha megfogja a kezét, valaki már vísit is, vigyázz meg ne lökd, el ne essen stb stb ha a kicsi odamegy hozzá eltépi a könyvet, lerombolja a tornyot, mert még ügyetlen. És igaza volt teljes mértékben. De elmondtam neki, néztünk videókat ő milyen volt kicsinek és aztán építettünk tornyot, amit a kicsi lerombolt, figyeltük, hogyan ügyesedik a kicsi és mondtam, na már csak egy kicsit nő és megölelheted, futkározhattok...

Illetve felhívtam a figyelmét, nézd meg a kicsi még nem beszél, nem eszik, nem fürdik egyedül, segíteni kell neki, hogy megtanulhassa.

És elfogadta.

2012. jan. 5. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
ez egy érett megoldásnak tűnik utolsó:) szimpatikus! :) Köszi én kipróbálom...:)
2012. jan. 5. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Én sem büntetem, hanem a helyes viselkedéskor megerősítem, hogy jól csinálja. És nagyon beválik.
2013. jan. 23. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!