Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Akinek elmúlt már a gyermeke...

Akinek elmúlt már a gyermeke 2,5 éves, mit mondtok/reagáltok a "még mindég nem szobatiszta" véleményre/kérdésre?

Figyelt kérdés
Engem nem érdekel, csak már kicsit unom. Ugye mondják az okosok, hogy az enyém már ekkor és ekkor az volt, meg hogy bilire kéne ültetni stb. Azt szoktam mondani, hogy nem akar ráülni sem a bilire, sem a szűkítőre. Erőltetni nem fogom, mire oviba megy, biztos az lesz (3,5 éves koráig bölcsis marad). Közelebbi ismerősöm meg ha nagyon felmérgel a témával, akkor megszoktam kérdezni, hogy "te veszed neki a pelust?" Itt általában abba is hagyják.
2011. okt. 4. 14:13
 1/7 anonim ***** válasza:

Enyém napra pontosan a 2,5. "szülinapján" lett szobatiszta 3 nap alatt. Mivel nagy növésű, és okos, értelmes, folyékonyan beszélő gyerek, mindenki 3 évesnek nézte már 2 évesen is, ezért nekem is sokkoló volt hogy "még pelenkás?"


Azt válaszoltam rá, hogy még kicsi a bilizéshez. És kész. Nem is volt soha több kérdés :)

2011. okt. 4. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Én mindig azt mondtam tök tudományos mosollyal, hogy még nem érett meg rá. Őszintén szólva ne mis erőltettem. 3 éves kora előtt 3 hónappal lett nappalra szobatiszta, a nappali alvásnál pedig 1 hónappal később. Ez úgy zajlott, hogy Ő közölte, nem kérek pelenkát. Annyi előnye volt ennek, hogy soha, egyetlen bepisilős baleset sem történt. Most 3 éves, éjszakára még pelenkás. Ha erőltetném lehet hogy könnyen elhagynánk, de ha bepisil akkor nekem nincs kedvem éjszaka almolni a gyereket és ágyneműt cserélni, éppen elég a 3 hónaposhoz többször felkelni éjjelente.
2011. okt. 4. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Én is azt mondtam, hogy "majd ha elég érett lesz hozzá", vagy hogy "mégse kötözhetem a bilire".

Nem mintha erőltettem volna, mert egyáltalán nem, sőt! Teljesen ráhagytam a dolgot, aztán pont 2.5 évesen egyik nap közölte, hogy "anya, ültess a wc-re, mert pisilnem kell"

Aznap már pelus nélkül is aludt az ő saját kérésére, és mondhatom, hogy full szobatiszta éjjelre-nappalra, mert összesen 2 balesete volt az elmúlt fél év alatt, az egyik olyan, hogy épp csak becsöppent az eleje mire alkalmas helyet találtunk ahol pisilhet, a másik meg tüsszentéskor becseppent 1 csepp. A nagydologgal sincs gondja, ugyanúgy wc-be intézi egyedül, mint a pisit.


ne törődj az okosokkal! láttál már egészséges gyereket pelusban ülni az iskolapadban?...

2011. okt. 4. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

1. vagyok. Az enyém még ma sem lenne szobatiszta (3 éves), ha nem hallok egy játszótéri anyukától egy jó tippet :)


Kijelöltünk 3 napot, hogy csak itthon leszünk, nem megyünk sehova. Pelust nem kapott... 3 napig többször is bepisilt, bekakilt. Érezte, hogy ez kellemetlen. 4. nap ő maga kérte ébredés után, hogy ültessem a bilire :) Aznap már éjjelre sem kapott pelenkát, egyetlen egyszer volt egy kis bepisilése éjszaka, de az is hajnal felé. Azóta semmi. Fél éve szobatiszta lassan.


Van, akinél picit rá kell segíteni (amennyiben lehet) és van, aki magától jön rá, hogy mostantól elég a pelenkából :) Semmiről nincsenek lekésve.

2011. okt. 4. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Akik piszkálnak miatta, nem értik meg, hogy minden gyerek más időben fejlődik. Lenne nekik még mit tanulni.
2011. okt. 5. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Utálom az ilyen okos, tudálékos szuperanyukákat, akinek a gyereke mindent nagyon korán csinált.... brrrrr.

Tőlem nem kérdezték sosem, de én biztosan azt mondanám, hogy nem jól tudja, hogy ilyenkor már szobatisztának kell lennie a gyereknek, mert nem. A gyerek majd akkor lesz szobatiszta, ha megérik rá. Tehát én leégetném, hogy nem jól tudja, mert rengeteg gyerek csak az óvoda megkezdése előtt közvetlenül lesz szobatiszta, nem 2,5 évesen.

2011. okt. 5. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

nalunk a nagyszulok zaklatnak vele, rovid uton leallitom oket, tok egyszeruen: beszeltem a gyerekorvossal, aki azt mondta meg nincs itt az ideje, ezert meg nincs itt az ideje. ha ittlesz, szobatiszta lesz.

(egyebkent a gyerekorvos se erolteti, jo fej)

2011. okt. 5. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!