Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit szólnának az oviban? Ha a...

Mit szólnának az oviban? Ha a lányomat felvették egy oviba, de egy évet mégis kihagy, akkor következő szeptembertől mehet abba az oviba?

Figyelt kérdés

Lányom júliusban töltötte be a 3-at, szeptembertől mehetett volna, de mivel augusztusban kistesója született, így nem ment.

Arra gondoltunk, hogy október-november környékén vinnénk. Elég ingatag a hangulata, amúgy is egy érzékeny gyerek, a kistesót imádja, ebből nincs is gond, az viselte meg inkább talán, hogy hazajöttünk a babával a kórházból és másnap én megint kórházba kerültem,csak pár napra szerencsére, de oda be se jöhetett látogatni, és nagyon váratlanul érte a dolog őt (is), mert a szüléses kórházasdira készítettük, abból valószínű nem is lett volna gond.

Szóval, ha elvisszük beszoktatni, de nagyon nem jön be neki, akkor én szívem szerint hanyagolnám az ovit, végülis itthon vagyok, lehetne velünk.

Csak nem tudom, ilyen esetben mit szólnának az oviban, örülnének, hogy eggyel kevesebb gyerekkel kell foglalkozni vagy mérgesek lennének, mert foglalunk egy helyet.


2011. szept. 24. 09:49
 1/5 anonim ***** válasza:
meg van határozva,hogy meddig tartják a helyet.a bölcsiben nálunk két hónap,gondolom ez az oviban is így van.ha nem viszed két hónap után,akkor már nem viheted,mást vesznek fel a helyére.jövőre meg megint kell kérni a felvételét.ha nem akarod vinni,akkor inkább vond vissza,és fel tudnak venni valakit,akit esetleg helyhiány miatt utasítottak el.
2011. szept. 24. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Ovija válogatja. Dajka vagyok oviban, nálunk ebből nincs gond. Nincs meghatározva, hogy meddig van meg a helye. Ha már egyszer be van íratva, akkor meg van a helye. Nem kell újra beíratni. Kérdezd meg őket. Elsőnek nincs igaza, mert ha pl. egy gyermek kiesik akár több hónapot is betegség miatt, nem írják ki a létszámból, csak azért mert nem jár.Mi személy szerint örülünk neki, ha kevesebb a gyermek:-)

2011. szept. 24. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Szóljatok, hogy nem fog menni, de ebből nem fognak ügyet csinálni! Az ilyet megértik az óvónők, hisz (a normálisan gondolkodók) tudják, milyen is az két kicsi gyerekkel, testvérféltékenységgel, stb. A helye jövőre is meglesz, emiatt ne aggódj, hisz az óvoda és a bölcsőde két egészen más intézmény. A bölcsi egészségügyi, az óvoda meg nevelési-oktatási. A bölcsődébe az arra rászoruló gyerekek járhatnak, az óvoda meg 5 éves kortól eleve kötelező. Helyt nem foglaltok, hisz ha szólsz, esetleg fel tudnak venni még valakit. De így az óvodának se lesz problémája a fenntartóval a fejkvóta miatt (nagyon szigorúan ellenőrzik egy ideje, hogy csak annyi pénzt kapjanak, ahány gyerek valóban rendszeresen jár is). egy óvónő anyuka
2011. szept. 24. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Már bocsánat második,de nekünk benne van a bölcsödei tájékoztatóban,hogy két hónapig tartják a helyet.Úgyhogy ezek szerint helyfüggő a dolog.Így neked is igazad van,meg nekem is.És szerintem nem korrekt dolog tartani egy évis egy helyet,lehet más pont miatta nem tud elmenni dolgozni!!!
2011. szept. 25. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Kedves 1.! A bölcsőde és az óvoda egészen más! igen, a bölcsődei helyet nem fogják fenntartani a nem járó gyereknek, hiszen a bölcsi nem kötelező és csak azok járhatnak, akik arra rászorulnak, azaz a szüleik dolgoznak, a felügyeletet nem tudják máshogyan megoldani. De az óvoda már nem szociális intézmény, hanem nevelési-oktatási. Ide akit egyszer felvesznek, már az óvodba járónak tekinthető. Mivel még sok helyen nem tudják megoldani, hogy 3 év alatti gyerekekkel is foglalkozznak, így nem egyszer megesikl, hogy bár áprilisban felveszik a kicsit (ált. ekkor van a beíratkozás, nem folyamatos, mint a bölcsiben) és csupán januártól jár a gyerkőc oviba, mert akkor lett 3 éves... Ezt sok szülő nem tudja, hisz nincsenek benne nap mint nap... óvónő anyuka
2011. szept. 27. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!