Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kislányommal most voltam...

Németh Anita kérdése:

Kislányommal most voltam először gyermekápolási táppénzen. Érdekelne, hogy a fizetésem hány %-át kapom?

Figyelt kérdés
A munkahelyemen mikor visszamentem dolgozni úgy tájékoztattak, hogy egyforma összeget kapok ha a saját illetve a gyerekorvos ír ki. Most amikor beteg lett a lányom akkor mondták, hogy a gyerekorvosé kevesebb. A bruttó fizetésem 138.200 ,-. Igaz csak 5 napig voltam gyermekápolási táppénzen de érdekelne mennyi lesz a bérem.
2012. jan. 8. 19:05
 1/5 anonim ***** válasza:
Én is úgy tudom, hogy a fizetésed 60%a, de engem is érdekel, mert még én sem voltam táppénzem, mióta bölcsizik a fiam.
2012. jan. 8. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ugyanaz a szabály vonatkozik a kettőre, az összege is ugyanúgy alakul mindkét esetben.

Ha folyamatos 2 év biztosítotti jogviszonyod volt a táppénz előtt, akkor 60%.

2012. jan. 8. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nekem a munkáltatóm 70-et mondott. Én decemberbe voltam 8 napot vele itthon, de majd a januári fizumból vonják le.
2012. jan. 8. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

A gyerekápolási TÁPPÉNZ, az sima táppénz, 60% (2 éves jogviszony után).

Ha saját jogon vagy keresőképtelen, akkor az első 15 munkanap BETEGSZABI, ami 70%, utána jön a táppénz.

2012. jan. 9. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat. 2009.06.09-én szültem a kislányomat. A szülés előtt 1 hónapig voltam fizetett szabadságon. Szülés után Gyát majd GYED-t kaptam. 2011.június 9-től augusztus 1-ig voltam GYES-n. Augusztus 1-től szeptember 19-ig szabadságon voltam és ekkor mentem vissza dolgozni. Az egyik ismerősöm is mondta, hogy ha a háziorvosommal íratnám ki magam akkor 15 napig 70% táppénzt kapnék. Csak hát kérdés kiír e a háziorvosom ha a gyerekkel vagyok otthon táppénzen?
2012. jan. 9. 12:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!