Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ha gyed után visszamegyek...

Ha gyed után visszamegyek dolgozni, akkor a szabadságot muszáj kivennem, vagy ki is fizettethetem?

Figyelt kérdés
Kislányom 2 éves lesz. Pont akkor kezdi a bölcsit, mikor lejár a gyedem, nem akarok gyere elmenni. Amíg beszokik, addig akarok itthon maradni szabadságon, a többit pedig pénzben szeretném kérni, ha van rá lehetőség?
2012. jan. 9. 19:29
 1/2 anonim ***** válasza:
ezt a munkáltatóddal beszéld meg.egyébként én úgy csináltam,hogy nem vártam meg,hogy két éves legyen a fiam,hamarabb visszamentem,megszakítottam a gyedet.aztán kivettem a szabijaimat,így teljes fizetést kaptam.szeptember 12-én kezdte a fiam a bölcsit,akkor két hónapja szabin voltam.hagytam egy hónapot a beszoktatásra meg az első betegségre.nekem ez azért érte meg,mert a fizum 40 ezerrel több,mint a gyedem volt.nekem nem fizették volna ki,ki kellett vennem.de így nem decemberben kezdtem a melót,hanem már októberben
2012. jan. 9. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Mi írtunk egy megállapodást, hogy 2,5 hétig leszek szabin, a tv-ben leírtak alapján x részét lehet kifizetni, azt kifizetik, a maradékot meg a nyár elejéig ki kell vennem (ez is le van írva valahol a tv-ben). A munkaügyessel egyeztess, hogy egyáltalán hajlanak-e ilyenre. Nálunk a főnököm kérdezte, hogy ki akarom-e egyben venni, nekem nagyon sok szabim van, de nem is akartam, inkább szabin leszek, ha a bölcsiben beteg lesz a kisfiam, nekem így a jobb.

Szóval van rá lehetőséged a tv. szerint.

2012. jan. 10. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!