Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Manapság hány éves gyereket...

Manapság hány éves gyereket lehet otthon hagyni egyedül, anélkül hogy ez felelőtlenség lenne? Átlagos, normális fiúgyerek.

Figyelt kérdés
Nem hiperaktív vagy magatartászavaros, nyugodt, megfontoltabb, elfoglalja magát egyedül.
2012. jan. 10. 10:47
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
7-8 év alatt nem merném rövid időre sem, még így sem, hogy lakótelepen lakunk és nagyon jóban vagyunk a szomszédokkal. Kb. ekkora volt a lányom, amikor meg volt vele beszélve, hogy akármi baj van kopogjon át a szomszédba.
2012. jan. 10. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Én 8 évesen maradtam először egyedül otthon napközben. Bár mi nagyon biztonságos helyen laktunk és minden szomszéddal baráti viszonyunk volt, akik napközben is otthon voltak.
2012. jan. 10. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Én most úgy gondolom, hogy 8-10 éves korában hagynám egyedül, de akkor sem sok időre, hanem mondjuk míg leugrok a boltba, postára...1 óránál tovább semmiképp.
2012. jan. 10. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Tényleg??? Olyan hamar??? Csak azért kérdezem mert van egy 8 éves fiam és egy 2 éves lányom és a fiam sokszor van hogy már nem szívesen jön velünk erre arra meg vásárolni pl. stb. unja (amit nem csodálok) és gondoltam rá hogy maradhatna végülis otthon is (van sok szomszédunk, mi is viszonylag jóban vagyunk velük). Csak úgy éreztem hogy ez a mai világban túl kicsi életkor.

Az egy dolog hogy tesómat meg engem anno már 6-7-8 évesen simán otthon hagytak anyáék ha mentek vásárolni pl. de az akkor volt.

2012. jan. 10. 10:56
 5/11 anonim ***** válasza:

Szerintem "gyakorolhatnátok". Tehát először is kérdezd meg tőle, hogy akar-e egyáltalán egyedül maradni. Ha igen, akkor először legyen mondjuk negyed óra, míg leszaladsz a boltba vagy teszel egy sétát a kicsivel, aztán mindig lehet kicsit húzni az időt, egyre több időre elmenve. Így látni fogod, hogy viseli, ő is tudni fogja, milyen az egyedüllét, és hogy akarja-e ezt kicsit hosszabb időre is.


Persze mindig ismertesd vele a "szabályokat", mit lehet csinálni míg nem vagy otthon és mit nem, kinek szóljon ha baj van, ne engedjen be senkit stb.

2012. jan. 10. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Jaj, én 10 éves kor alatt nem merném, pedig mi is már 7-8 éves korunktól egyedül voltunk délután.

Annyi minden történhet. Pl. nálunk elég sokszor van áramszünet csak úgy és olyankor vissza kell kapcsolni az egyik biztosítékot. Ha egyedül lenne, akkor gondolom tv-zne, gépezne stb, rossz lenne áram nélkül és ki tudja mit találna ki helyette.

Szóval én ilyen dolog miatt nem kockáztatnék. Ha nem lenne más választásotok, az oké, de ez nem olyan.

2012. jan. 10. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Attól függ, mennyi időre.

Eddig én is nagyon korainak tartottam, de most már kb 2x előfordult, hogy itthon szeretett volna maradni, amíg leszaladok a boltba (a minibolt pont az erkélyünk alatt van, sorban állással együtt is max 2-3 perc).

A fiam 5 éves múlt, sosem volt vele baj, nem egy mozgékony, kameikáze gyerek. Ennél messzebbre/hosszabb időre semmiképp nem mennék, de láttam már 5 éves forma gyereket egyedül sétálni az úton egy telefonnal a kezében, engem kért meg, hogy kísérjem át az úttesten, mert a lidl-be ment. Az szerintem durva..


Fél-egy órára kb 8 évesen hagynám egyedül (ha ilyen marad a mentalitása).


Sajnos anyósom már nem ilyen gondos, a fiam mesélte, mikor először találta ki, hogy itthon maradna, hogy a mamával is így szokták, csak ő nagy boltba megy, át egy forgalmas 4 sávos úton a bp-i nagykörút közvetlen közelében természetesen nem zebrán... :/

2012. jan. 10. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Szerintem is a 8-10 éves kor a megfelelő. Akkor már tud egy kicsit felelősen gondolkodni.

Addig semmiképpen sem...annyi mindne történhet. Sajnos vannak olyan szülők, akik ebbe nem gondolnak bele.

A páromat az anyja 2 évesen is otthon hagyta egyedül...nem csoda, ha kimászott az ablakon, és átbiciklizett pizsamában a nagymamájához.(30 éve, kisfaluban történt)

2012. jan. 10. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
Szerintem az érettségétől függ. vannak komolyabb 8 évesek és játékosabb félősebb 10 évesek is. Egyébként én is olyan 8-10 évre gondolok. Kb ekkor mentem én is boltba ami nagyon közel van, a fiam nélkül. Természetesen a mobil a zsebemben volt és 3* fel is hívott a fiam :))) Mikor jövök? Aztán ezek a hívások elmaradtak, de a mai napig nemk megyek túl messze és bármikor felhívhat.Az, hogy kapcsolatot tud teremteni velem bármikor, megnyugtatja.
2012. jan. 10. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
Amikor iskolás lettem, már simán otthon hagytak, + húgomat is, nem volt semmi gond vele. Ráadásul ma van mobiltelefon, ha valami van, fel lehet hívni a kölköket. Persze, fontosak a lakás adottságai is, ha van erkély, vagy fával fűtenek, akkor erre is kell gondolni.
2013. febr. 6. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!