Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Akinek 2.5 éves kora után...

Akinek 2.5 éves kora után kezdett el beszélni a fiú gyermeke, mennyi idő után hozta be a lemaradást?

Figyelt kérdés

Arra lennék kiváncsi, hogy megvolt-e a beszédfejlődés folyamata, (szavak, kétszavas mondatok, többszavas mondatok, ragozás) vagy egyből mondatokban beszélt?

Köszönöm.


2012. jan. 10. 12:51
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Igen megvolt csak kicsit gyorsított ütemben. 4 éves de még nem hozta be teljesen. De van jópár ismerősöm akinek 2.5 évesen kezdett beszélni a fia, nagyrészük teljesen úgy beszél mint az összes többi 4 éves.
2012. jan. 10. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Kedves első!

Jártok logopédiára? Logopédus mit mondott?

Az én fiam 30 hónaposan kezdte mondani a szavakat és most 33 hónaposan kezdte a két szavas mondatokat, de nem mindig ragoz.

2012. jan. 10. 13:04
 3/12 anonim ***** válasza:
Igen járunk heti 2szer. Ragokkal problémáink vannak helyes szórenddel úgyszintén van 10 hibás hangunk is és néha beszédértési bajok is előjönnek. Szóval valahogy komplexebb a probléma. De nem fogyatékos meg semmi baja különben...
2012. jan. 10. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Ezt tudom hogy nincs értelmi probléma ezeknél a gyerekeknél, csak korábban kezd el velük foglalkozni logopédus. Csak attól ijedtem meg, hogy olyan lassan halad a fiam. Logopédus biztos, hogy fog vele foglalkozni, mert nem valószínű, hogy behozza a lemaradást 3 éves koráig. Valamilyem mozgásfejlesztő tornát nem javasolt nektek a logopédus?
2012. jan. 10. 13:16
 5/12 anonim ***** válasza:

Nem! Én is meglepődtem! És én is így voltam ennyi idős korunkban hogy láttam a fejlődést minden hónapban többet és többet tudott de még mindig nem elég tempósan fejlődött így most még mindig egy év elmaradásban vagyunk.

Voltunk nevelési tanácsadóban, akkor autizmus vagy figyelemzavar irányába vizsgálódó vizsgálatokon, de sehol nem mutattak ki semmi ilyesmit.

Mégse fejlődik úgy a kommunikáció terén mint kéne.

Azzal biztatnak hogy még 3 év van az iskoláig és az még sok idő addig behozhatja.

2012. jan. 10. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
A fiamnak elég nagy szókincse van, de olyan nehezen rak össze szavakat. E/1 személyben aránylag jól ragoz, a többi még nem megy. Elhordom írisz terápiára, azzal csak nem teszek rosszat.
2012. jan. 10. 13:36
 7/12 anonim ***** válasza:
kb. fél éven belül. Nagyon gyorsan. Sokat olvastam, beszéltem neki, újságokat nézegettünk. Mintha csak azért nem mert volna beszélni, mert nem mert, mert nem tudott tökéletesen. Azóta meg be nem áll a szája, tök kényszeresen beszél én meg falra mászok. A ragozás később alakult ki, de a szavakat gyorsan egymás mellé rakta.
2012. jan. 10. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim válasza:
Első gyermekem 2 éves korára fogalmazást tudott volna mondani."Egyetemistának becézte óvónénije. A második fiamnál viszont teljesen másként alakult minden. Nem volt egy éves és a számokat utánam mondta, majd hónapokig meg sem szólalt. 15 hónaposan csakis a kukásautó érdekelte és folyton kuka, autó, szemét szavak hangzottak el, majd újabb csend következett. Két éves korára esetleg 2 szót kapcsolt csak össze. Több szakember véleményét kikértem, de azt mondták nem lesz baj, csak az különös, hogy beszűkülten csak a kukás érdekli. Meg voltam rémülve hiszen a nagynak be sem áll a szája, már már megőrülünk tőle mert nem jutunk szóhoz, sőt a tanárnénije sem :)) A picinek is rengeteget dumáltunk, énekeltünk, könyveztünk, stb Tornáztattam (állítólag pörgetni kell), futóbicajoztattam, mert azt mondták az egyensúly fejlesztés beszédre késztet. 2,5 évesen aztán megeredt a nyelve és napról napra olyanokat mond, hogy ledöbbenünk. Szóval szerintem ne izgulj rohamos lesz a fejlődés!!! Már lassan tőle is szót kell kérnünk, hogy megszólalhassunk!!! (hamarosan 3 éves lesz)
2012. jan. 10. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Az én fiam is 2,4 évesen kezdett el beszélni. Nálunk meg volt a folyamat, ami elég gyors volt, mert már 3 éves korában szépen beszélt, mondatoka alkotott, ragozott. A logopédus nekünk is kell, de azért mert nagyon selypít és sokszor idegenek nem is mindig értik meg amit mond.
2012. jan. 10. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm, hogy írtatok egy kicsit megnyugtató olvasni benneteket, hátha nálunk is meglesz hamarosan az áttörés.
2012. jan. 10. 15:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!