Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan viselkedett gyermeked...

Hogyan viselkedett gyermeked a bölcsibe szoktatás ideje alatt? Mikorra szokott be?

Figyelt kérdés
2012. jan. 10. 12:54
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
23 hónaposan kezdte a bölcsit. Fokozatosan szokott be, az első héten nagyon elvolt, nem akart eljönni. 5. naptól kezdve volt ott reggeltől 15:30-ig, hamar beszokott. Második héttől kezdődtek a reggeli pityorgások, de mindig mondták a gondozónők, hogy ez csak pár perces, és utána szépen elvan, önfeledten és felszabadultan játszik a gyerekekkel. Ezt később én is tapasztaltam, átadáskor pityorgott, hogy anya-anya, fél perc múlva, mikor már nem látott, síri csend. Belestem a szobába, és már vigyorogva táncikált az egyik kislánnyal. Már 3 hónapja jár, ha bal lábbal ébred akkor még előfordul reggeli pityergés, ez kb egy héten 1-2x van max. de máskor meg szó nélkül besétál. Evéssel-alvással egyszer sem volt probléma.
2012. jan. 10. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Kislányom 2,5 évesen kezdte tavaly májusban. Első héten délig volt, semmi gond, se reggel, se evéssel. Második héttől próbálták délben altatni. Nem ment. Tiszta idegroncs lett, 2-2,5 hónapon keresztül sirt reggel, nem aludt délben, aztán itthol 4kor elaludt, 8-kor kelt, megint elaludt. idegalapon lázas volt. Kész rémálom volt. mindenki ellenem volt, hogy nem adom fel. És megtört a jég, jött egy uj gondozónéni (25 éves), aki addig simogatta mig el nem aludt. Beállt a rend. Azóta szeret járni, reggel néha mikor már bekisérem a játszószobába, van egy kis sirás, de ritkán. Most beteg és már vágyik mert unatkozik itthol.
2012. jan. 10. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

két évesen kezdte a fiam.nagyon jól ment a beszoktatás,első héten pénteken megmutatták az ágyát,ami olyan jól sikerült,hogy el is aludt.evéssel nem volt gond,jó étvággyal evett.

egész napra a második héten szerdán maradt elöszőr,jól bírta.reggelenként nem szokott sírni,nagyon ritkán fordul elő.pl ha hosszabb ideig nem megy betegség vagy most a téli szünet miatt.de most is hamar visszaszokott.

szeret ott lenni,szereti a gondinőket és a gyerekeket is.

ami 1-2 hétig gondot okozott,az a zaj megszokása és az elalvás volt.itthon ugye csend van,és egyedül alszik el,ott meg még másik 11 gyerek és két felnőtt társaságában.de segítettek neki ,melléfeküdtek , simogatták, elaltatták.azóta az elalvás is megy.

2012. jan. 12. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Az én lányom pont két évesen kezdte a bölcsit. 1 hétig voltam bent vele délelőttönként, utána fokozatosan egyre többet hagytam bent a következő héten, majd a 2.hét utolsó napjaiban bent is aludt. Szerencsém van a kiscsajjal, mert gyakorlatilag 2 hét alatt úgy beszokott, mintha mindig is bölcsis lett volna. Semmi hiszti, semmi sírás. Puszi Anyának, és már rohan is be játszani. 1x sírt csak pár percig, de akkor nagyon nyűgös volt, jött a foga. Azóta sem. Változatosan eszik, jókat alszik, jókat játszik.


27 hónapos kislány édesanyja

2012. jan. 12. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
köszönöm
2012. jan. 13. 07:15
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

18hónaposan kezdtük.Kis pityergés, némi hiszti, 2 hét !

Érdekes a vége is hasonló nehéz volt, mert tudta, h. jön az ovi, és már nagyon döcögött a bölcsi, szintén sírás. Mondjuk mindez nyári szabi és szünet után volt. SZERINTÜNK NAGYON HASZNOS VOLT A BÖLCSI!

2012. jan. 13. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
köszönöm
2012. jan. 13. 10:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!