Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 15hós oltás mit okozhat, hogy...

15hós oltás mit okozhat, hogy viselik a babák?

Figyelt kérdés

M?ita voltak ezek a botrányok az oltások miatt,többször hallottam maradandó károsodást is oltástól,azóta mindentől félek beadatni agyereknek,mivel ez kötelező ,még nehezebb megtenni.Inkább bevállalnám én..kíváncsi vagyok mik voltak nálatok,hogy viselte a gyerek.Mivel mi 15hósan végig betegek voltunk ,most már 16hós elmúlt így kapja meg,bízok benne,hogy erősebb kicsit már...de a nagy ovis kezdése miatt ,végig betegek voltunk...

kérlek írjátok meg,hogy viselte a kicsitek.Köszi.


2012. jan. 11. 23:49
 1/9 anonim ***** válasza:

ez az oltás a legszemetebb az összes közül! ez élővírusos, konkrétan beadják neki a 3 betegséget csak természetesen legyengítve, így lesz ellenálló ellene.

azért nagyon félni nem kell :) általában a 10. napon jön a láz, majd pöttyök.


nálunk is ez volt a tünet, 2 napig magas láz. baj csak az volt, hogy fiam túl jól reagált a rubeolára, teljesen kijött rajta :( 2 hétig vérvörös rubaola foltos-pöttyös volt- minden orvos azt mondta, hogy ez a fajta reakció nagyon ritka. mégis azt mondom, hogy nagy jó, hogy megkapta, borzasztó lett volna ha átesik rendesen a betegségen :(

2012. jan. 11. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
0%
Sajnos több szülőtől hallottam, hogy a 15 hónapos oltás után lett cukorbeteg a gyermeke. Nem több, sok szülőtől... :-)))
2012. jan. 12. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Bocs, de pontosan milyen oltásról van szó? Mi ellen, mi a neve?
2012. jan. 12. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Én 00:11-kor írtam. Nem mosolygós, hanem épp ellenkezőleg, szomorú arcos jeleket akartam írni, bocsánat.

Sajnos tényleg sok kisgyermeket ismerek, akik a 15 hós oltás után lettek cukorbetegek, de hát kötelező az oltás...

2012. jan. 12. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
Az én kisfiam tegnap kapta meg a 18 hónapos szurit, de sem ettől sem a 15 hónapostól nem lett baja. Szerintem nem kell aggódnod, ezek az oltások egy életre védettséget biztosítanak a kicsinek! :)
2012. jan. 12. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
KÖzben túl estünk.Az az igazság én eügyben dolgoztam évekig,bár fogászatnál.Én is beadattam évekig az influenzát pl magamnak,vagy a hepatitis ellenit,de amikor az utolsó éven nagyon beteg lettem az influenzától azt mondtam nem kell többet.közben megszülettek a fiaim,az elsőnél valahogy nem figyeltem oda ezekre,majd mikor a kicsivel terhes voltam jött a h1n1 es riadalom.Kismamaként mindenki nyomta volna belém-nem engedtem,utána a gyerek oltásokon is sokat változtattak.Pl nekem a nagy nem kapott 18hónaposan,ezt most vezették be nem régen,mert a nagy is csak 3.5éves...szóval egy csomó mindent megkevertek ,miből hány darab kell,mennyi idős korban stb...ki tudja már nyomon követni.Mivel az oltások nem csak a betegség vakcináját,hanem egyéb adalékokat is tartalmaznak,pl alól,ami köztudott,hogy mérgező így nagyon sok fenntartásom van velük.Azta több médiás dologban is szó volt róla,hogy lebénultak emberek egy sima influenzás oltástól is,így nagyon félek ezektől már-legszívesebben be sem adnám.Persze az orvosnak ezt megjegyeztem mire ő jah a média felnagyít mindent,bezzeg a rubeola most tombol Németországban,mert ott nemkötelező és ha megbetegszik a mi gyerekünk akkor meg csak sírunk,hogy miért nem adattuk be.Van benne valami ,de ugyanakkor csak a saját esetemet tudom felhozni,hogy beadattam az influenza oltást ,mégis nagyon beteg lettem tőle...szval akkor ,hogy is van ez?...ki tudja mit nyomnak belénk amiről nem is tudunk...
2012. jan. 12. 14:42
 7/9 anonim ***** válasza:
Azóta volt valami tapasztalat, volt mellékhatás, vagy bármi furcsa az oltás utáni időkben, ami előtte nem volt?
2012. febr. 10. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
egy picit náthás volt,de ezt mondták is rá egy hétre kb,de kb két nap alatt elment ez a dolog..mást nem tapasztaltam..
2012. febr. 11. 00:33
 9/9 anonim válasza:

én kisfiam a nem kötelező,de orvos által nagyon erőltetett,meningococcus c elleni védőoltástól középfülgyulladást kapott,azt mondták az ügyleten,'anyuka,nem gyakran,de előfordul az ilyesmi...'-sajnos...

minden gyerek másként reagál az oltásokra,kisfiam most 14 hónapos,már előre rettegek a 15 hós oltástól...

2012. márc. 31. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!