Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit érzel, amikor 1,5-2 éves...

Mit érzel, amikor 1,5-2 éves gyereked hisztizik?

Figyelt kérdés

Nekem a szívem szakad meg. És szegénykémnek ma nagyon rossz napja volt, valahogy semmi sem sikerült neki, és minden alkalommal kiborult.

Most 20 hónapos, egyre gyakrabban fordul elő a hiszti. Néha azért, mert valamit szeretne, amit nem lehet, de gyakran azért, mert valami nem sikerül neki. Olyankor hiába megyek oda hozzá, hogy megvigasztaljam, ellök és üvölt. Pár perc múlva megnyugszik, odajön, megölel, hozzám bújva szipog, és olyankor olyan rossz érzés, hogy nem tudok rajta segíteni. :(

Tudom, nem oldhatom meg minden problémáját, és nem is szabad mindent megengedni (bár én az engedékeny vonalat képviselem, azért bizonyos dolgokat kénytelen vagyok megtiltani), de így is olyan nehéz.

Én vagyok a túl szentimentális? Vagy más is érez hasonlóan?



2012. jan. 12. 18:28
 1/3 anonim ***** válasza:

Gyermekeinket nem megvédeni kell az élet nehézségeitől, hanem megtanítani őket azok leküzdésére. :)


Tudod, rengeteg ilyen lesz még, kb amíg élsz. Van, aki könnyebben viseli, van aki nehezebben. Nincs veled baj :)

2012. jan. 12. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Én nem sajnálom őt hanem próbálom megtanítani arra hogy próbáljon meg megnyugodni,ha nem megy akkor rászólok erélyesebben hogy ne csinálja.Következetesnek kell lenni hogy tudja nincs értelme a hisztinek.Szerintem.
2012. jan. 12. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Nem sajnálom, mert azzal pont azt érem el, hogy eszközként használja a hisztit. Inkább arra tanítgatom, hogy semmi értelme, nem old meg vele semmit, nem ér el általa semmit. Persze, nekem sem esik jól sírni látni a gyerekemet, nyilván, de ahogy előttem is írták, a következetesség fontos. Lesz ez még durvább is.
2012. jan. 12. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!