Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Van még rajtam kívül itt...

Van még rajtam kívül itt olyan Anyuka, akinek nagyon rossz alvó a másfél év körüli gyerkőce? Meséltek róla?

Figyelt kérdés

2012. jan. 12. 20:49
 1/6 anonim ***** válasza:
Üdv a táborban!:) Mit takar a "rossz alvó"? Nálunk az elalvással soha nincs gond, igaz, nem egyedül alszik el, mellette vagyok. Éjszaka többször felébred (min. 4x) inni kér, cumit kér. Kb. 1 éves kora óta viszont minden áldott éjszaka ébren van 2-3 órát. Nem sír, nem játszik, általában magam mellé fektetem és fogja a kezem, nézelődik. Amikor jön a foga, akkor jön a plusz. Olyankor 1-2 órát szoktam aludni megszakításokkal. Mi már sok mindent kipróbáltunk, ágyat máshová, homeós bogyók, lakatósabb vacsi stb. Nem jött be. Egyszer majd csak alszunk. :)
2012. jan. 12. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Lemaradt, hogy 16 hós a fiam.
2012. jan. 12. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

A fiam 2 éves, most már talán nyugodtak az éjszakáink, egy pár hónapja, de másfél évesen tragédia volt. Felkelt éjjel rendszeresen, és nem akart visszaaludni. Hiába csináltunk akármit. Órákig dajkálgattam, énekeltem neki, nem volt jó. Anyósom itt lakott velünk, áldott békés természete van, de azt mondta, hogy ő már beborította volna a gyereket. Nem tudom, hogy miért csinálta, a mai napig sem. Mindig azt hittük, hogy a foga, de ki tudja. Néha volt, hogy aludt rendesen, de legtöbbször nem.

Lassan megnyugodott, most már ritkán kel fel, ha mégis, akkor be kell neki kapcsolni a zenét, és egyedül szépen visszaalszik. Viszont este elég nehezen alszik el így is, többször be kell menni hozzá megnyugtatni.

2012. jan. 12. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm,hogy írtatok!:)


Kislányom,aki most másfél éves,születése óta nagyon rossz alvó.6 hónapos koráig 3x4x ébredt éjszaka.Viszont onnantól,azt csinálta,hogy aludt pisszenés nélkül 8-éjfélig és onnantól reggelig 10x-15x is megébredt.És hát bevallom töredelmesen ELFÁRADTAM 4 hónapnyi kiságy fölött állastól.És azt csináltuk,hogy mikor éjfél körül megébredt átvittük magunkhoz és aludtunk tovább.Ott aludt.Én leköltöztem a földre ,Ő meg az apjával az ágyon,és szépen aludt reggel 6-ig.

Most ott tartunk,hogy lefekszik 8-kor 10-ig,11-ig kb 5x megébred és próbáljuk visszaaltatni,majd átvisszük magunkhoz,DE mostmár nálunk is vergődik csak reggelig.Nyöszörög,vizet kér,forgolódik.Már mindent kipróbáltunk,csináltunk hidegebbet,melegebbet,adtam neki homeos bogyót,fájdalomcsillapítót,kevesebb ruhát,több ruhát,takaróval,takaró nélkül,kipróbáltuk hogy én fekszem mellé és az apja megy a földre....tényleg mindent,de továbbra is iszonyatosak az éjszakáink.Nappal semmi gond,cuki,édes játszik,eszik,délben alszik 2-2,5 órát.De éjszaka...:S

2012. jan. 13. 06:50
 5/6 anonim ***** válasza:
3. vagyok. Az én fiam hajszárítóval alszik. Csak attól nyugszik meg. Már írtam alvásközpontnak, hogy ez nagy baj-e, és hogyan tudom róla leszoktatni. Erre azt a választ kaptam, hogy ez az un. fehér zaj, amit az anyaméhben is hall. (ezt eddig is tudtam.) És az alvásklinikán is így altatják a problémás gyerekeket. Majd kinövi. Hát, 2 éves, de még mindig ez van nála. Esetleg próbáld ki.
2012. jan. 13. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
De hogy???Egész éjszaka megy a hajszárító???És bírja?
2012. jan. 13. 16:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!