Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 7 éves fiam nem eszik és...

7 éves fiam nem eszik és sokat fáj a hasa. Mitől lehet?

Figyelt kérdés
Eddig nagyon jó étvágya volt,kiegyensúlyozottan evett,tehát zöldséget,gyümölcsöt,húsféléket,gabonaféléket,egyszóval mindent.Viszont 4-5 napja nem hajlandó enni,csak ebédnél maximum 3 kanál levest,szinte egész nap hasfájásra panaszkodik,és 3 napja széklete sem volt.Tud e valaki tanácsot adni,milyen diétát adjak neki,azt tudom,hogy sok folyadék kell,sajnos inni is alig akar és alig áll már a lábán.Attól félek,hogy ha erre a legyengült állapotra beszed egy nyavaját,akkor még kórház is lehet a vége:(
2012. jan. 13. 09:06
 1/7 anonim ***** válasza:
Én valami leki problémára tippelnék a leírásod alapján... Iskolában minden rendben? És otthon? Nem bántják, csúfolják a társai? Tanítónő?
2012. jan. 13. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

A gyerekorvostól kérj beutalót és vidd el vérvételre. Jobb kizárni mindent.


Minket is elküldött a dokinénink, mert a 10 éves lányomnak állandóan fájt a hasa. Annyira megijedtem mert ez már elég ideje tartott. Vérvételen kiderült semmi baja, makk egészséges.

Pszichés okok miatt fáj a hasa, mert állandóan izgul a suli és a felmérők miatt. Mindig mindentől fél, most pl. az angol dolgozattól ami majd jövő héten lesz, de már most azon izgul hogy nem fog sikerülni... pedig színtiszta 5-ös belőle...

Volt hogy rajtakaptam hogy késő este (már bőven villanyoltás után) elemlámpával a takaró alatt tanult... vagyis átnézte még.

Nem értem miért ennyire stresszes, nincs gondja a tanulással, de ha becsúszik egy rosszabb jegy soha nem szidtam még le.

A dokinénink is elbeszélgetett vele hogy ne akarjon mindig maximumon teljesíteni, ne akarjon mindig a legjobb lenni. De hát hiába mondjuk neki, mert ugyanúgy fáj a hasa...

2012. jan. 13. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
A tanulás jól megy neki és a tanárokkal is jó a kapcsolata,ezt épp tegnap kérdeztem meg az iskolában.Egyik osztálytársával "kutya-macska" barátságban van,néha összekapnak,de eddig nem volt ilyen hatással rá.Szeret iskolába járni,és ma reggel nagyon el volt kenődve,hogy nem engedtem menni,mert most már muszáj orvosnak látnia.Fájó hassal,éhesen nem tud odafigyelni az órákon.
2012. jan. 13. 09:24
 4/7 anonim ***** válasza:
Igen, a jó tanuó, szinte színtiszta kitűnő gyerekeknél sajnos sűrűn előforduló prpbléma az állandó hasfájás. Ők túlzottan magas elvárásokat támasztanak önmaguk elé, állandóan stresszelve magukat. Ők az állandó streszt így élik meg, magukba fojtják, nem beszélnek róla, nem nyílnak meg otthon, hanem különféle testi tüneteket produkálnak, persze mindezt nem tudatosan.
2012. jan. 13. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

2# válaszoló!Lehet benne valami,ő is szín ötös,még év elején az első felmérője lett hármas,de nem szidtuk meg érte,csak a matek tanár mondott annyit,hogy tudja,hogy ennél többre képes,azóta csak ötösöket hoz haza és ő is itthon mindig tanulna,néha úgy kell rászólnom,hogy menjen már játszani,mert nem lehet éjjel nappal csak tanulni,amúgy este már fél 9-kor alszik mint a bunda,szóval agyilag nagyon elfárad.

Köszönöm a válaszokat!

2012. jan. 13. 09:30
 6/7 matebmx02 válasza:
vakbél????
2012. jan. 31. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 matebmx02 válasza:
nekem most vették ki ma megyek arratszedésre
2012. jan. 31. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!