Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kislányom 2,5 éves,96 cm és...

Kislányom 2,5 éves,96 cm és majdnem 17 kg. Odafigyelek, hogy mit eszik és mennyit. Szerintem nem eszik sokat és elég kis mozgékony is. Szerintetek mit lehet csinálni ilyen pici korban, hogy ne legyen túlsúlyos?

Figyelt kérdés
Most nagyon szép kislány, kicsit husis, de mégsem olyan nagyon kis duci. Ma pl.: műzlit evett tejjel reggelire, napközben mézes citromos teát, ebédre borsólevest és pár falat kakaóscsigát utána. Uszira almát és banánt fog kapni, vacsira pedig tejbegrízt. Én rontok el valamit? Sok ez egy ilyen kisgyereknek? Én elég vékony vagyok, a családban vannak apró, tömzsi személyek. Ennyire számítana a genetika,hogy hiába nem eszik sokat mégis olyan kis húsos?
2011. aug. 29. 15:40
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
80%

Hát elég husi lehet. Az én 4 évesem 100 cm és 14 kg, átlagos.

Biztos számít a genetika, de az étrend nekem egy kicsit "édesnek" tűnik. Persze lehet hogy nem minden nap ilyen, de amit leírtál, abból én a kakaós csigát biztosan leváltanám, és a tejbegrízt is kicserélném. (Alig van benne zöldség.)

2011. aug. 29. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
73%
Menjetek a játszótérre játszani , ott legyetek minden nap kb 1órát , és nem lesz semmi gond.
2011. aug. 29. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

Igen, egyébként tényleg elég édesszájú. Sajnos nem eszik meg szinte semmilyen zöldséget és mivel nem iszik tejet, kakaót, ezért reggelire, vacsorára sokszor így csempészek neki tejes dolgot az étkezései közé.

Játszóra járunk, nem egy hanem több órát is. Most kezdte egy hete a bölcsit és a beszoktatás délelőttönként van, jókat játszik a többiekkel most már kint, előző héten bent voltak a nagy hőség miatt.

2011. aug. 29. 15:53
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Az én 2,5 éves lányom is 95 cm, és 17 kg. Nem kövér, pont jó. Nincsennek hurkás dagi combjai, nincs vastag karja, az arca sem pufi. Mondjuk mi délelőtt délután kint vagyunk, sokat szaladgál. Ő is kb. Ennyit eszik, kakaó mikor felkel, reggelire sonka virsli paprika, ebédre leves+második, délután tejszelet vagy joghurt, puding, vacsira megint főttkaja, de egy fél kistányérnyi adagot eszik.Kenyeret nem eszik.
2011. aug. 29. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

Sajt/túró/joghurt/körözött?

Nem kell feltétlenül tejet inni.

2011. aug. 29. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

Akkor az én 32 hónaposom törpilla mellette.

90cm/12,5kg

Vékonyka, de nem durván a magasságához képest.

Szerintem is tejtermékeket és a zöldséget valahogy többet kéne enni, és a szénhidrátot csökkenteni, mert így tényleg el fog hízni.

2011. aug. 29. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Igen, szoktam azt is, joghurtot, pudingot, kefírt kenyérrel,sajtot most véletlen jött így ki. Elég válogatós, a körözöttöt pl. nem eszi meg. Ezt csak mellékesen fűztem ide, hogy nem iszik tejet, kakaót.
2011. aug. 29. 16:02
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

Az én 2,5 éves kislányom 100cm és 16,8kg..Nem duci,husis..és így jó!!Én is husis kisbaba voltam és ahogy elmúltam 6 éves elkezdtem nőni és máris vékonyka lettem..És azóta is!!

Ő rengeteg gyümölcsöt,zöldséget eszik és kevés édességet...

2011. aug. 29. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Azért megnyugodtam, hogy más ilyen korú kislány is van 17 kg-hoz közel. Tényleg nem néz ki kövérnek, és szép kis szőke kék szemű, formás kislány és mégis az ismerőseink között is hasonló méretű gyerekek vannak, mint ahogy a 32 hónaos kislány anyukája írta. A szénhidrátot én is sokallom, ezen tényleg fogok változtatni, de úgy szeret a szülő a gyerek kedvében járni, az én lányom meg a tésztát enné péksütivel sajnos.
2011. aug. 29. 16:07
 10/17 anonim ***** válasza:
Én 2.5 éves lányom 91 cm és 11 kiló. Mondjuk rezegnek is a csontjai :(
2011. aug. 29. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!