Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 17 -18 hónapos gyermek napiren...

17 -18 hónapos gyermek napirendje? Miket szoktatok játszani? Mivel szeret játszani egyedül? Beszél e már?

Figyelt kérdés
2012. jan. 13. 13:55
 1/3 anonim ***** válasza:

Kisfiú, elsején lesz 18 hónapos. Egy hete hagyta abba a szopit (nem én vettem el tőle, egyszerűen ő nem kérte többé), azóta átalussza az éjszakát. Reggel hét körül kel, kicsit még játszanak a tesójával, kakaóznak az ágyban, reggeli, aztán visszük a nagyobbomat oviba. Onnan bevásárlás, ügyek intézése, majd otthon szépen eljátszik, amíg én főzök és a többi. Legszívesebben autókat tologat, kisvonattal játszik, könyveket nézeget, mostanában kezdett érdeklődni a kirakók iránt.

Ebédel, aztán megyünk az oviba a nagyobbért, mire hazaérünk (1 körül) már majd' leragad a szeme. Elaltatom (oda kell feküdni mellé) és alszik másfél, néha két órát. Ébredés után uzsonnázik, utána kimegyünk az udvarra, esetleg játszótérre stb., amikor bejövünk, kapnak egy kis gyümölcsöt, utána közös játék van, vagy mesélek nekik, szoktam gitározni, énekelünk, ilyesmi. Aztán ők még nagyon jól eljátszanak a tesójával (duplóznak, vagy a babakonyhában főzőcskéznek, netán a labdás sátorban birkóznak, meg gyakorlatilag mindent, ami épp eszükbe jut. Addig én megcsinálom a vacsorát, meg ami házimunka épp estére marad. Hétkor ha itthon van, apa fürdet, ha nincs, akkor persze én, aztán vacsora, fogmosás és ágyba. Nyolc körül alszanak el.

Beszélni nem sokat akar, úgy 15 szó körül lehet a szókincse, amit használ, de a nővérével ellentétben, aki ilyenkor már tőmondatokban beszélt, ő nem érzi az ellenállhatatlan késztetést erre a kommunikációs formára. :-)

Rendszeresen kimegyünk a lovakhoz, ő is mindig felül egy kicsit a tesója pónijára, hétvégén ha tehetjük, megyünk élményfürdőkbe, azt imádja mindkettő, hat hós koruk körül már szépen úsztak karúszóval, nagy vízikacsa mindkét gyerek.

2012. jan. 13. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Kislány karácsonykor volt másfél éves.reggel 6-kor ébred,délben elalszik 2-2 és fél órát,este fél 8-kor alszik el.Éjszakát még nem aludt át,kb 3x-4x ébred.Naponta 2x megyünk sétálni,délelőtt és délután is,persze csak ha nem esik és nincs nagy köd.Nem sok minden köti le 5 percnél tovább,talán a Bilibo,meg egy nagy fa kocka játékcentere van ami tetszik neki és a rajzolás.Meg bújócskázás,birkózás.

Nagyon szépen beszél már, a múltkor összeírtuk,olyan 100-150 szót használ rendeltetésszerűen.Neki a mozgása béna,nem tud motorozni,de még leszállni sem nagyon tud róla segítség nélkül.Nehezen tud felmászni ágyakra.Mondjuk nem is nagyon próbálkozik,hanem ordít,hogy segíts!!!

Szereti a tv-t :(

Jól eszik nagyon.Nem rámol,nem pakol,nem őrjöng,imádja a gyerektársaságot és nagyon szépen is bánik velük.

Jajjjjjj, csak aludni tanulna már meg....

2012. jan. 13. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
18 hós fiú.reggel 8-9 közt kel.délelőtt sétálunk ,hintázunk az udvaron,ha az idő engedi.ha bent vagyunk főzünk,próbálom lefoglalni,hogy haladjak is:)répát,krumplit pakol,na meg az edényeket,van külön neki.mostanában kezdi érdekelni a mese,olvasok neki,nézegeti a képeket,sok állatot felismer,utánoz.szeret építőkockázni,autózni.egyedül nem mindig van el,inkább a közös játékot szereti.délben 2 órahosszát alszik,este későn 10 kor fekszik.beszélni nem sokat szokott.anya,apa,mama,papa,baba,csá,tej,cékla,pampers,tejföl,nem,aggyá,büdös,tente,bácsi,kb ezek,de nem mind tisztán érthető
2012. jan. 22. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!