Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Lassan 4 éves kisfiunkat még...

Lassan 4 éves kisfiunkat még mindig altatjuk esténkét. Milyen módszerekkel szoktathatjuk át arra, hogy egyedül aludjon el este? Legalábbis ne órákig kelljen altatni?

Figyelt kérdés
Hasonló cipőben jár még valaki? vagy járt már valaki és sikeresen átszoktatta az egyedülalvásra ennyi idősen?
2012. jan. 10. 22:07
 1/4 anonim ***** válasza:

A miénk 5 éves és apa altatja, de szerencsére 5-10 perc és már alszik is. De próbáltuk mi is, hogy nyitvahagytuk az ajtóját, de állandóan beszélt kérdezett, hogy itt vagytok...stb és ettől teljesen kiment az álom a szeméből.

Egyenlőre marad az altatás, mivel nálunk nem hosszadalmas az elalvás.

2012. jan. 10. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Az én lányom is elmúlt már 4 és még mindig ott kell ülnöm az ágya mellett és fognom a lábát amíg el nem alszik. Ha kimegyek amíg ébren van sír. Ez azóta van így amióta megszületett a tesó (1.5 éve) előtte egyedül aludt el. A kistesó is egyedül alszik el. Egyelőre nem akarom leszoktatni róla, arra gondoltam, ha majd nagyobbak lesznek akkor együtt majd elalszanak...vagy nem :)

Az unokatesó már elmúlt 5 őt is altatni kell.

2012. jan. 11. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nálunk is így van, hogy altatni kellett, de mostanában, ha én altattam, tehát mellette voltam, akkor miután elaludt és én kijöttem, akkor újra és újra keresett, amikor felébredt. Amikor hétvégén, mondjuk mesenézés közben aludt el, akkor nem ébredt fel.

Próbáltam, hogy nem maradok ott, csak a kisvillanyt hagyom égve, akkor sírt, majd elaludt, de ugyanúgy ébredt többször éjjel, mert nem talált.

Most az van, hogy lekapcsolom a villanyt meseolvasás után és bekapcsolok egy olyan mesét, amit már ezerszer látott, tehát nem köti már le, és így tegnap is már fél 10-kor aludt.

2012. jan. 11. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Próbálkozunk mi is tovább, nem is tudom melyik az a kor amikor már nem igénylik, hogy a szülők altassák... :-)
2012. jan. 13. 11:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!