Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Magas gyerekek anyukái nálatok...

Magas gyerekek anyukái nálatok mi a helyzet az autóban?

Figyelt kérdés

Most volt a fiam 2 éves szülinapja. Olyan magas, mint egy 3-3,5 éves és 14 kg.

Concord ultimaxban utazott eddig, aminek a fejtámlája is és az öve is egész magasra állítható, de kinőtte hosszra is, mert a feje teteje már túlér és az öv is már a háta mögül indul. Bababoltban belepróbáltuk egy 15-36kgs C. ülésbe, ami a méretei miatt már jó lenne. Viszont, mivel még csak 2 éves, az eladók nem ajánlották, mivel ő még néha útközben elalszik, és ugye ez az ülés nem saját öves már. Eléggé bohó, virgonc gyerek, az eddigi ülésben is sokat ficánkolt. Úgy jöttünk ki a boltból, hogy az eladók sem tudtak segíteni, milyen ülést vegyünk. A 9-18 és a 9-25 kgs ülések már eleve kicsik, mivel ahányba beletettük, a feje túlért már a tetejükön.

Most ott tartunk, ahol a part szakad, nem tudjuk milyen ülést vegyünk neki. A tesónak már 15-36kgs ülése van, de ő is bohóckodik, hajlong, szórakoztatják egymást az autóban. Az eladók ezért is nem javasolták még a kisebbiknek ezt a fajta ülést.

Nem noname ülést vennénk, hanem valami ismertebbet, aminek a háttámlája elég magas, vagy a tejtámasz magasra állítható.

Nektek milyen van? Tényleg olyanok válaszát várom, akinek 2 évesen olyan magas gyereke van, mint egy 3-3,5 éves.


2012. jan. 6. 14:32
 1/7 anonim ***** válasza:

a fiam 3,5 éves, 104 centi, 15,5 kiló. ilyen ülése van 1 éves korától, mi már nem saját övvel használjuk, de 2 évesnek én is benne hagynám még. a fejrésze is húzható felfelé, szóval szerintem ez nektek is jó lenne.

[link]

2012. jan. 6. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Kisfiam 2 éves kórától használjuk a 9-36kg os ülést de már nem a saját övével mivel a télen a télikabát miatt már nem tudtam bekötni.Ezért az autó övével használjuk,ha elalszik benne akkor megemelem az alját és kiljebb húzom igy már egy kicsit döntött.Amúgy kisfiam májusba lesz 3 éves 100cm és 17kg.
2012. jan. 6. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Ugyanilyen tanácstalanok voltak az eladok, amikor mi kerestünk ülést a 11 hó körüli, 82cm-es babánknak, mondván heteken belül kinövi a 9-18 kg-ig kategóriát, de a nagyobb székek még nem biztonságosak számára( pl. váci úti Brendonban találkoztunk olyan eladóval, akitől értelmes segítséget kaptunk). Naponta min. 1 órát utaztatjuk a kislányunkat, havonta egyszer pedig 6 órás úton oda-vissza. Fontos volt, hogy kényelmes és biztonságos legyen. Sokat próbáltunk, végül a Römer duo 9-18 kg-ig ülést választottuk. Most 20 hós a kislányom 92cm, 14,7 kg és úgy tűnik jó választás a Römer duo számunkra. Fér benne, kényelmes neki (nagyokat alszik benne) és szerintem még egy évig, de köv. télig biztosan jó lesz. (Mivel a férjem ragaszkodott az izofixhez és ez 120e körül van, használtan vettük, miután megnéztük, kipróbáltuk az újat, 1/4 áron, teljesen hibátlan, még a huzata is újszerű.)

Ha a törésteszten jól szereplő ülések között válogattok, úgy, hogy a babát beleültetitek, biztos megtaláljátok a megfelelőt.

2012. jan. 6. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszi, de az én kisfiam már nem 92 centi, és a Römerek alacsony támlásak, neki kicsi már az is.


STM néztem, jónak tűnik. Milyen a huzata? Mert a képről nem tudom eldönteni, élőben meg még nem láttam sehol.


Egyenlőre egy Concord Trimaxszal szemezek, hétvégén megnézzük élőben.

2012. jan. 6. 16:05
 5/7 anonim ***** válasza:
Bocsi hogy megkérdem, de milyen magas?
2012. jan. 6. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
98 cm
2012. jan. 7. 14:20
 7/7 anonim ***** válasza:
elméletieg szellôzik az stm huzata, gyakorlatilag nyáron vizes benne a fiam háta, így én textilpelust teszek môgé. de ha a recarot választjátok, az tuti, annak pihe puha huzata van. a recaro és az stm 1 és ugyanaz az ulés, az stm gyártja a recarot is, az stm pont a huzat miatt olcsobb. stm kb 60000 ft, a recaro kb 80000.
2012. jan. 9. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!