Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Rossz anya vagyok, amiért nem...

Rossz anya vagyok, amiért nem tudok többet foglalkozni a 2 és fél évesemmel?

Figyelt kérdés

Nemrég álltam munkába, kicsit megváltoztak a dolgok. Valamint és is nyűgösebb vagyok, nem úgy alakulnak a háztartási dolgok, sose jutok egyről a kettőre. Párom is vidéken dolgozik, már huzamosabb ideje, így sok hétvégén vagyok kettesben a gyerekemmel.

Ma kimondottan a tévézéssel próbáltam lekötni a gyerek figyelmét, tudom, nem jó program, de hát anya is szerette volna magát rendberakni (jön haza a párom és hetek óta nem voltunk együtt). Fürdés közben azért ránéztem a gyerekre, sajna eldőlt a kanapén és elaludt aranyszíve. Furdal a lelkiismeret, amiért úgy érzem elhanyagoltam a gyerekem...pedig ő a mindenem!


2012. jan. 14. 17:20
 1/4 anonim ***** válasza:

Drágám, én már alig várom, hogy a gyerek nézzen TV-t. 15 hós de még felé sem néz. Persze nem raknám be egésznap, de jó lenne néha néha egy félóra tv-zés.

Habár mi csak este 8 után kapcsoljuk be a tv-t lehet azért nem nézi mert mi sem nézzük. pár hetente bekapcsolom neki mesére, de nem érdekli.

2012. jan. 14. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ugyan már! 2,5 éve éjjel nappal vele vagy, nem hiszem hogy egy fél délután tv-zés elhanyagolásnak számítana. Főleg ha egyedül vagy leginkább a gyerekkel.

Én is bekapcsolom olykor 2 éves lányomnak (27 hónapos), ameddig pl a kistesót etetem, tisztába teszem, vagy a kertbe kiviszem a babakocsiba elaltatni. Persze ha szép az idő,nem olyan mint most, akkor együtt sétálunk míg a kicsi alszik, vagy a kertben motorozunk... Van hogy délután mikor mind a kettő nyűgös, hisztis, bekapcsolom, nézi a lányom fél órát, én addig elmosogatok és leülök melléjük szusszanni, de utána játszunk is tovább.

Nem érzem ettől rosszabb anyának magam, hiszen nem egész nap a tv előtt mered a gyerek, sok dolgot kitalálok nekik.

Ne egyen a lelkiismeret. :)

2012. jan. 14. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nagyon jó anyuka vagy, ne aggódj!

Egy ember nem tudja másképp csinálni, csak így. Magadra is kell idő, és nem csak fürödni, hajat mosni, hanem arra is, hogy egyedül lehess a gondolataiddal. Hogy kikapcsolódj legalább minimálisan. Hogy kifújd magad két gyerekprogram között.

A mai anyáknak kicsit talán nehezebb, mert régen több generáció, több ember foglalkozott a gyerekekkel. Most a nagyszülők távol vannak, vagy idősek már, leterheltek, nem bírnak annyit segíteni, s a férjek pedig güriznek, anyuka tehát egyedül. Nem ideális, de ez van. S gondolj arra, hogy a gyermekednek sem lenne jó egy túlhajszolt, ideges, nyűgös anyuka. Valamikor ki kell engedned a gőzt!

S ha már így, akkor próbálj meg olyan meséket betenni neki, amelyek hasznosak, értékesek. Egyébként én is ezt csinálom, és én sem vagyok rá büszke, korántsem. De nekem sincs jobb ötletem.

2012. jan. 15. 02:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Még mindig jobb így, hogy a tvt nézi, amíg te fürdesz, mint ami nálunk történt:


Persze a wc-re sem tudunk menni zárt ajtónál a 2 éves fiam mellett, mert neki vagy be kell jönnie, vagy kitárja az ajtót, hogy tessék anya, vagy hasonló. Erre mikor dolgom végeztével felállok, fiam megszólal, hogy "mijaz? Szőjös, szőjös... "

Majd gondoltam, nem várom meg apát, míg hazaér, mentünk a nőgyogyihoz, illő lenne amúgy is már leszedni a szőrt, beálltam a kádba, és borotválkoztam. Persze a fiam ki be rohangált, szintén nyitott ajtónál.

A történet vége: este apja szárította a fiam haját a fürdőben, mire ő vígan mesélte, hogy "anyának szőjőse volt, éééés, utánnnnnaaa, a füjdőkádban a kapirgálóval kapirgatta a fenekét" :o) Szóval inkább nézzen tv-t, és ha álmos, aludjon, addig is tudod a dolgodat végezni... :o)))

Még jó, hogy csak apának mesélte....


Egyáltalán nem vagy rossz anya ezért, már nagyfiú, és gondolom nem mindig a tv-t kapcsolod be neki.... :o)

2012. jan. 15. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!