Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan kezelitek a dackorszako...

Hogyan kezelitek a dackorszakot? Földre hasalás, veszekedés (Nem anya! Hagyjál! Menj innen! . ), csapkodás, sírás/visítás, akaratosság (nagyon durván ), mindent bevet.2 éves lány.

Figyelt kérdés

Teljesen levegőnek néz és azért sem csinálja, amit mondok. Tudom én, hogy ezen át kell esni, de egy két használható ötletnek nagyon örülnék, hogy addig se hulljon ki a hajam.... Ütni nem ütöm (2x kapott a kezére eddig, azt is megbántam)

Ezt leszámítva kivételesen okos és érdeklődő, önálló, nyitott csaj, rengeted energiával és kíváncsisággal, talán ezért is ilyen akaratos és eltántoríthatatlan....


2012. jan. 1. 11:47
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Én a fenti esetekben nemes egyszerűséggel addig nem veszek róla tudomást, amíg nem viselkedik normálisan. Semmi nem használ, de ez bevált.
2012. jan. 1. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
52%
Simán otthagyom és átlépek rajta. Majd ha megtanul rendesen viselkedni akkor szóba állok vele. 2Évesen azért ez durva. Mi lesz 4-5 évesen? A dackorszak úgy 6 éves korig tart úgyhogy most kell elkezdeni nevelni, hogy ne nőjön a fejedre.
2012. jan. 1. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Csak csatlakozom. Fiam van, az elején elkezdte nálunk is ezt a "földrevetem magam és bömbölök" dolgot.

Mondtam neki, most kimegyek a szobából, és ha megnyugodtál szólsz. Átmentem a másik szobába , (halljam azért mit csinál), egy idő után már csak szipogott. Na, akkor visszamentem, és megkérdeztem, hogy "Na lenyugodtál? Tulajdonképpen mit is szeretnél?" Csak ez vált be nálunk is.

2012. jan. 1. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
illetve pontosítok, valahogy úgy mondtam neki, hogyha lenyugodott, visszajövök. Nem nagyon szólt ő magától, hogy oké, jöhetsz anya!:))
2012. jan. 1. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:
Az én kislányom 3 éves, nálunk a büntiszék vált be. Most már ott tartunk, hogy elkezdek számolni, és ha háromig nem hagyja abba a hizstit, vagy nem csinálja meg amit kérek tőle, akkor megy a büntiszékre. Általában nem jutok már el a háromig. Nem szeret a büntiszéken ülni. Másfél éves volt mikor elkezdtük a büntiszékezést. Amennyi idős, annyi ideig ( percig) kell a büntiben ülnie.
2012. jan. 1. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:
Előző vagyok. Ha letelik a büntetés, mindig megbeszélem vele hogy mi nem volt jó. Hogy min kell változtatni.
2012. jan. 1. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Brigitta04 ***** válasza:

Szia.

Igazábol azért irok mert a hiszti kezelését nekem is még megkell tanuljam a kisfiamnál.Ő másfél éves mult és most kezdi a hisztizést.Ha valmi nem ugy van ahogy ő szeretné akkor kezdi a "müsort"Én igy hivom a hisztijét.Mivel nagyon anyás mostanában igy az nálunk nem válik be,hogy otthagyom a szobába mert rögtön jön is utánam.Ilyenkor mit csináljak hogyan reagáljak?

Elnézést,hogy nem a kérdésedre válaszoltam.

2012. jan. 1. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

az én lányom 22 hónapos,de nagyon akaratos és ha valami nem elsőre úgy történik ahogy azt ő gondolja,elkezd vonyítani.kisebb nagyobb sikerről beszélhetek én is csak.a büntiszék nálunk nem vált be,mert azonnal lemászik róla,10 másodpercet nem tudom rajta hagyni.ha csinálja a műsort,nem veszek róla tudomást,és azt mondom neki hogy ha megunod úgyis abba hagyod és nem foglalkozom vele.ilyenkor általában tör zúz,hagyom had csinálja,ha lenyugszik pedig össze pakoltatok vele.amikor a hiszti a tetőfokára hág,és ordít,akkor beküldöm a másik szobába és mondom neki ha befejezted az ordítást kijöhetsz.amikor kijön,mindig megkérdezem,hogy akkor ez miért is volt most jó?!szót fogadni nem nagyon szeret,ezzel még küzdök,de majd erre is kitalálok valamit.

amúgy volt olyan hogy az utcán elkezdett hisztizni,otthagytam,na 3 méter távolság után már futott utánam hogy anya-anya.a játszótéren is ez a taktika,mikor még nem akar elindulni haza.

2012. jan. 4. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Sziasztok. 2,5 éves kisfiam pár hete kezdte el az igazi "műsorozást". Minden hisztije után beküldöm a szobába, hogy majd akkor jöjjön ki, ha megnyugodott. Kijön nevetve, hogy Anya, már átgondoltam, megnyugodtam. Mindent megígér. Utána újból hisztizik. Elvettem a kedvenc játékát. Mindent megígért. Másnap újból hiszti. Mesenézés, amit egyébként is csak rövid ideig nézhet - duck tv- letiltva. Mindent megígér. Másnap újból hiszti. Most itt tartunk. Imádom, de néha tépem a hajam, remélem hamarosan tényleg át tudja majd gondolni, még a hiszti előtt :):):) :):):):):)
2012. jan. 4. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
levegonek nezem amikor csinalja, neha mondom neki hogy szoljon ha mar abbahagyta, csak ez valik be, idegorlo volt az elejen, de most mar megszoktam, fel eve tart, de most legalabb mar egyre rovidebbek a hisztik
2012. jan. 4. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!