Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Idegrendszeri éretlenség épp...

Idegrendszeri éretlenség épp intellektussal képes beérni, vagy egész életre kihatóak a következményei?

Figyelt kérdés
Olyasmire gondolok,hogy a figyelemproblémák ,kudarctűrési képtelenség ,nyugtalanság,türelmetlenség,túlmozgásosság maradandó lesz későb is?
2012. jan. 14. 21:48
 1/10 anonim ***** válasza:
te gondolod, hogy ilyen a gyereked, vagy szakember mondta? Nyilván nem minden gyereknek egyforma ütemben érik az idegrendszere, kinek lassabban, kinek gyorsabban.
2012. jan. 15. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Mennyi idős a gyermeked? Nem marad ilyen, főleg, ha foglalkoznak vele, fejlesztik 3-6 éves korában. ki fogja nőni.
2012. jan. 15. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

"te gondolod, hogy ilyen a gyereked, vagy szakember mondta?"


Szakember mondta,gyermekpszichológus ,gyógypedagógus,TSMT terapeuta.

2012. jan. 15. 10:34
 4/10 A kérdező kommentje:

"Mennyi idős a gyermeked? Nem marad ilyen, főleg, ha foglalkoznak vele, fejlesztik 3-6 éves korában. ki fogja nőni."


Lassan már 6 éves ,jó fél éve fejlesztjük mozgásterápiával ,fejlesztő foglalkozásokkal.

Egyértelműen javul,délelőttől-délután 5-6 óráig a viselkedése sokkal szabályozottabb ,viszont este még jellemző ,hogy felpörög ,nincs önkontrollja.

Régebben már reggel úgy kezdtünk,hogy az ágyból felkelésnél elakadtam,mert nem volt hajlandó felöltözni például,sokat változott jó irányba.


Ha csak 6 éves korig érik ahogy írtad,akkor már nem lesz teljesen rendben,ha így marad :-( .

Sajnos későn lett elkezdve a fejlesztés.

Vagy nincs túl későn az 5 évs korban elkezdett fejlesztés?


Én már kb 1,5-2 éves korától mondogattam,hogy probléma lehet vele,de mindenki kinevetett,a védőnő is ,aki ugye látta 2-3 havonta 1 órára .

2012. jan. 15. 10:40
 5/10 anonim ***** válasza:

Sajnos nem tudok segíteni, de én kérném a Te segítségedet. Mit vettél észre gyeekeden ami furcsa volt?

Nekem a fiam 3,5 évs, hihetetlenül dacos hisztis, akaratos, türelmetlen, egész nap áll a báll. Ez születése óta van, mindig sírt vmiért, már letenni se mertem, hiheteten gyerek komolyan. Oviban rendben van, de sztem csak meghúzza magát. amint az autóhoz érünk már üvölt vmiért. Mindenki szrint csak akaratos, szerintem ez má rtúltesz a ormálison. Nagyon behergeli magát, csak hidegvízzel/arcmosás/tudom sokszor kizökkenteni.

2012. jan. 15. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Tudom, le leszek pontozva, de! Nagyon divatossá vált ez az idegrendszeri éretlenség, fejlesztéssel majd elmúlik, meg kinövi hozzáállás! Természetesen van egy csomó olyan probléma, ami fejleszthető (pl. mozgászavarok). Az "idegrendszeri éretlenség" kategória viszont az én tapasztalatom szerint az, amikor a gyerekkel igenis van gond, csak még túl kicsi ahhoz, hogy egyértelműen diagnosztizálni lehessen!

Nekünk pl. a fejlesztő azt mondta, hogy biztosan azért van, mert csecsemőúszásra hordtuk a gyereket! Most olyan szívesen bemutatnám neki a pszichiáter diagnózisát, hogy a gyerekkel bizony komoly gond van, és nem szerzett, hanem már így született! Csak hát olyan könnyű volt ráfogni valamire... Nem fogok visszamenni, úgyhogy a kedves fejlesztő (meg a többi se) soha a büdös életbe' nem fognak visszajelzéseket kapni azoktól a szülőktől, akiknek a gyerekére ráfogták, hogy idegrendszeri éretlenség és majd kinövi - mert azok a gyerekek pár év után már a pszichiátrián kötnek ki, akár kapnak fejlesztést, akár nem!

Kérdező, én most nem ijesztgetni akarlak! De szerintem azért vidd el a gyereket igazi szakemberhez is: pszichológus, gyógypedagógus és pláne fejlesztő ezekhez nem ért! Tényleg! Tapasztalat!

2012. márc. 2. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

"mert azok a gyerekek pár év után már a pszichiátrián kötnek ki, akár kapnak fejlesztést, akár nem! "


Tudom...érzem...sejtem...felőről,tönkretesz...


Hiába a méregdrága fejlesztésekk amikbe kezdetben nagyon lelkesen vágtam bele,maradandónak bizonyul a kudarctűrési képtelenség,a dührohamok,az indulatosság...

Ilyen oldalakon keresek vígaszt,innen várom a pozitív megerősítést,hogy ne aggódjak,majd minden helyrejön idővel,csak kitartónak kell lenni...az idő megy,egyre inkább eljár ,a gyermek egyre nagyobb és egyre feltünőbb a korosztályához képest a MÁSSÁG...:,-(

2012. márc. 3. 00:28
 8/10 anonim ***** válasza:

Szia,

Érdeklődnék, hogy történt-e azóta változás, mert én voltam az eggyik hozzászóló akinek 3,5 éves a fia. Aki rendkívül akaratos, dühös, hisztis, türelmetlen, néha összeférhetetlen...de persze, csak "dackorszakan van", pedig ő így született...:(

2012. márc. 19. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Folyamatos a javulás azért,nem is lehet összehasonlítani a pár évvel ezelőtti viselkedését a mostanival,de most is nyugtalanabb,nem nagyon tűri a kudarcot,ha valami nem úgy van ahogy ő szeretné,akkor pedig sír.

Néha ha kedvenc elfoglaltságával foglalatoskodik ,akkor ugyanolyan mint egy másik gyerek,a gond akkor van,ha nem az és nem úgy történik ahogy azt ő szeretné.


Javult azért sokat és biztosan egyre jobb lesz.

2012. márc. 20. 08:39
 10/10 anonim ***** válasza:
Szia ! Jó pár év eltelt, de hátha olvasod. Mi lett azóta veletek ? Hasonló cipőben járok a 3 évesemmel.
2017. júl. 6. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!