Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mivel lehet ösztönözni, hogy...

Mivel lehet ösztönözni, hogy a Wc-t használja?

Figyelt kérdés
Lassan 2,5 éves a fiam. Nyár óta szobatiszta, 2 éves korától ágytiszta is. Viszont itthon csak a bilit hajlandó használni. Máshol minden gond nélkül megy a wcre, csak egyszer kell megmutatni, hogy hol van, utána megy magától, pedig ott ált. szűkítő sincs. Itthon meg hallani sem akar a wcről, nem hajlandó ráülni se szűkítővel, se anélkül. Jutalmazás, matricázás nem jött be...
2012. jan. 18. 14:49
 1/3 anonim ***** válasza:
A lányom 26 hónapos, mi még csak haladunk a szobatisztaság felé. Ő a wc-be pisil, a bilibe nem. Nálunk a jutalom: pisi wc-be: 2 kocka wc papír, kaka a wc-be: légfrissítő fújás a levegőbe. Nálunk nagyon beválik, mindig törekszik a lányom az eredményre.
2012. jan. 18. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Idegen helyen nincs is gond a wc használatával, főleg azt élvezi, hogy ő húzhatja le, de itthon az sem használ.

Pl. tesóméknál 1szer mutattam meg neki, hogy hol a wc. Legközelebb azt vettem észre, hogy a gyerek a wc ülőkén térdel, mert neki kakilnia kellett, de nem szólt, csak kiszaladt és már mászott is a wcre. Vagy voltunk egy sportrendezvényen, előbb az apja, majd én vittem el wcre, és már ő szaladt, mutatta nekem, hogy hol voltak apával pisilni. De itthon hallani sem akar róla.

2012. jan. 18. 15:02
 3/3 anonim ***** válasza:
Szerintem azért mert ő azt szokta meg otthon, de gondolom ha máshol minden ok akkor semmi gond...
2012. jan. 18. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!