Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Miért ébred fel 1,5 éves fiam...

Miért ébred fel 1,5 éves fiam a déli alvásnál 20-30 percenként?

Figyelt kérdés
Korán kel magától aminek örülök mert nagy tesót visszük suliba.Már 10-11 óra tájban álmos,tehát nem úgy fekszik le hogy nem álmos.Nem részletezném nagyon a lényeg hogy már mindent kipróbáltam:be takarom-nem takarom be,eszik előtte-nem eszik előtte.végkimerülésig várok-le teszem az álmosság korai jelére,nagy ágyba teszem-kiságyba teszem és még sorolhatnám de mindegy elalszik és 20-30 perc múlva felébred.Vissza altatom,mert álmos még megint 20 perc felébred és ez így megy.Egy másfél órás alvás alatt 4-5-ször altatom vissza.Miért???Tud valaki tanácsot adni???
2012. jan. 19. 18:32
 1/4 anonim ***** válasza:

A kérdésedben leírtad a választ is. Mert nem tud magától visszaaludni, te altatod vissza mindig.

Pont ennyi idő után esik át egy alvási fázison, és ha valami megzavarja, akkor nem tudja magát visszaaltatni, hanem rád vár.

Tanítsd meg vissza aludni. Ne simogasd olyankor, ne mesélj neki, menj be hozzá, simogasd meg, utána hagyd magára. Ezt pár hónapos korukra már megtanulják. Az én fiam is sokszor felébredt ennyi idő után, hallottam hogy mocorog, de mindig visszaaludt.

2012. jan. 19. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nekem akkor csinálja ezt másfél évesem, amikor nagyon szeles. Én mellé fekszem és elalszik magától, de ha zavarja a puki, vagy valami más, pl.: beteg, akkor nálunk is az van amit fennt leírtál. Én ilyenkor csak fekszem mellette, nem szólók hozzá, ő bekucorodik a hasamhoz, átkarolja a nyakam és visszaalszik. Olyankor legalább én is pihenek. Próbáld ki, hogy nem te altatod el, csak mellette fekszel.
2012. jan. 19. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat és attól tartok az első válaszadónak igaza van!Erre már én is gondoltam és azt hiszem húzom halasztom magamban ezt a dolgot,mert ez egy nagy ideg-és türelem játék.
2012. jan. 19. 20:39
 4/4 anonim ***** válasza:
Igen, sajnos az, de még nincs késő, hogy megtanulja, Neki teszel jót!
2012. jan. 19. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!