Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ti felkeltenétek? Most látom,...

Ti felkeltenétek? Most látom, hogy más anyukák is "szenvednek" a déli nem alvástól! Kislányom 3 éves és egyszerűen nem tudom letenni aludni délben!

Figyelt kérdés
Anyukám mondta hogy reggel ne hagyjam sokáig aludni és akkor ebéd után már elfárad! De nincs szívem felkelteni és amugy is 8 kor szokott kelni! Nem nyügös ha nem alszik szépen elvan egész délután!
2011. dec. 22. 16:51
 1/6 anonim ***** válasza:

Ha nincs vele gond, akkor ne tedd le. Legalábbis nem aludni, hanem csak pihenni kicsit valami nem túl aktívat csinálni. Olvastok, kis tv, valami nyugis.

Ekkora korban már sok gyerek elcsalja az alvást délutáni különösebb fáradtság nélkül.

Ha nektek így jó, akkor semmi gond. Ne akard beprogramozni a gyereket már, hagy aludjon a maga ütemében szerintem mindkettőtöknek jobb így.

Ha nyűgös lenne, más lenne a helyzet.

2011. dec. 22. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
A lányom 3 éves kora óta nem alszik nappal. 3,5 éves volt, amikor elkezdte az ovit, és nyűglődnek is vele eleget. Már megkaptam az óvó nénitől, hogy rosszul szoktattam. Dehát, ha nem álmos? Csendespihenő szokott itthon lenni, olyankor csendben olvasgat az ágyában, de az oviban azt sem engedik meg. Egyébként 7-kor kelünk. Igaz este már fél 8-kor lefektetem. Az óvónők mondták, hogy később kéne fektetni, de így is elég nehéz 7-kor kiverni az ágyból. Sokszor hiszti van miatta.
2011. dec. 22. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Az én 3 és fél éves lányom sem alszik itthon délben. Az oviban igan, de itthon nem.

Egy ideig küzdöttem vele, de már elfogatam, hogy neki így is jó. Nem nyűgös, ha nem alszik, csak este hamarabb kell letenni aludni (fél 9 körül). Ha alszik délben, akkor fél 10-10 körül alszik csak el. Mindig is kicsi volt az alvásigénye.

Mi bevezettük a csendes pihenőt itthon. Ilyenkor az ágyban olvasgat, csendben játszik 1 órát. Megbeszéljük, hogy hova kell érnie az órán a nagymutatónak. Addig csak WC-re jöhet ki.

2011. dec. 22. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Én sem aludtam már annyi idősen délben. Az óvodában is csak feküdtem és unatkoztam.

Most a lányom 11 hónapos és ő már van, hogy most nem akar aludni. :)

Ha 8kor kel, akkor szerintem felesleges ébreszteni. Más lenne a helyzet, ha délig aludna magától.

2011. dec. 22. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Szerintem is a délit hagyjátok ki. Nálunk is ez van már 2-2,5 éves kora óta. Illetve emlékszem, hogy én se aludtam már az oviban délután.
2011. dec. 23. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Kisfiam most töltötte a hármat. Én bizony felkeltem, de csak 7 óra körül, ha addig nem kelne magától. Különben nyűg lenne a délutáni alvás. Így is hónapokig harcoltunk: ő nem akart aludni (viszont látszott rajta már, hogy fáradt), én viszont nem hagytam magam :). Mostanra már egész jól beállt újra a rend, szerencsére. Este 9 óra felé alszik el.
2011. dec. 26. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!