Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Többször voltam szemtanúja,...

Többször voltam szemtanúja, hogy a bölcsődében nem törlik meg wc használat után a lányokat vagy nem mosatnak a gyerekekkel kezet. Nem akarok okoskodni de valahogy érzékeltetni kellene a gondozókkal, hogy ez nem jó. Ötletek?

Figyelt kérdés
2012. jan. 20. 09:52
 1/10 anonim válasza:
54%
BASSSZUS!!! Amúgy tudom mit érzel, mert ciki összeveszni a gyerek óvónőivel, DE AZONNAL SZÓLJ!!! Nálunk is az volt, hogy hát szóval nem volt tiszta a gyermek alsóneműje! Nagyon finoman szólva! Feleségem nem szívbajos, a harmadik ilyen után olyan patáliát csinált, hogy utána volt nagy durcázás de odafigyelés is ezerrel!!! Egy ideig én vittem hoztam a gyereket! Ennyi :)
2012. jan. 20. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
85%

Szegény kicsik :( Az a baj, hogy én ilyenkor mindig nagyon hamar átmegyek gonoszba...

Talán az lehet egy burkolt célzás, ha mész a gyerekért, és hangosan megkérdezed, hogy a gondozók is hallják, hogy "és ma sikerült megtörölközni, kezet mosni, ahogy otthon szoktuk?" Nem tudom mennyire kivitelezhető vagy célravezető.

Ennél már sokkal direktebb, de még nem gáz sztem megkérdezni, hogy "bocsika, látok nyomokat a gyerek fehérneműjén, nem segítenének-e neki esetleg?" vagy "Otthon tiltakozott a kézmosás ellen, és arra hivatkozott, hogy itt nem kell, hogy is van ez?"

2012. jan. 20. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Én is utalgatásokra gondoltam, de lehet, hogy célszerűbb lenne egyenesen megkérdezni a dolgot. Kislányomnál még nem volt 'nyom' a bugyin, azért sztem -remélem- hogy akkor segítenek neki, de a pisinél szerintem nem mindig. És ő még két éves sincs, nem várható el tőle, hogy kitörölje magának...
2012. jan. 20. 10:14
 4/10 anonim ***** válasza:
71%

Én vinnék be valami olcsó popsitörlőt és mondanám nekik, hogy a kislányom a minap nem jól törölte ki, legyenek szívesek át törölni neki ezzel.

(Tudom, hogy nem a gyerekek törlik ki maguknak, de hátha elgondolkodnak rajta, hogy basszus, rájuk céloztál.)

2012. jan. 20. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
72%

Ez elég súlyos helyzet... :-/

Én biztos egyenesen megkérdezném a dadust, hogy ez mi volt? Esetleg a popsitörlős ötlet is beválhat. :)


És ha nincs változás biztos sürgősen átvinném másik helyre a gyereket... A higiénia nagyon fontos, a leghatékonyabban kiskorban lehet megtanítani nekik a következetességgel...

Ezt torpedózzák ezzel a hozzáállással.

2012. jan. 20. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
82%

A kisfiam szeptember óta jár az oviba. Egyik nap délután, már itthon vettem észre, hogy tiszta kaki a feneke és a ruhája belül.

Nem köszönték meg az óvónők, amit kaptak tőlem.

2012. jan. 20. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
70%
Ez így nagyon nem jó. Akkor hiába tanítják a szülők már kicsi kortól a lányokat, hogy pisilés után meg kell törölni a puncijukat, ha a bölcsődében nem csinálják meg.
2012. jan. 21. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

A punci törlés egy dolog, nem is baj, ha azt nem törölgetik neki, na de a kaki. Hát mennyi fertőzést összeszedhet tőle, nem beszélve arról, hogy ha nagyon olyan marad a kis feneke, milyen kényelmetlen lehet szegénynek.

Egyre több olyan dolgot olvasok itt, ami már előre kiborít, hogy mi lesz a gyerekkel az oviban. (Bölcsibe nem biztos, hogy megy.)

2012. jan. 21. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Tegnap indulás előtt pisilni ment kislányom. Felhajtja a wc tetejét, és látjuk, hogy ott figyel benne benne a kaka, és az ülőke is kakás volt:(((
2012. jan. 21. 10:00
 10/10 anonim ***** válasza:
Én nem kertelnék, udvariasan, de szóvá tenném. Velem is előfordult hasonló, kakis pelenkában kaptam meg a lányomat "minden rendben van anyuka" mondatta, de már ott megcsapott a kakiszag. Én harmadik nap megkérdeztem a gondozónőt, hogy én csinálok rosszul valamit?! Elnézést kért, és azóta nincs gond.
2012. jan. 30. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!