Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Fog még szopizni "nagylányom",...

Fog még szopizni "nagylányom", ha megszületik a kistesója?

Figyelt kérdés
14 hónapos lesz, ha minden jól megy mire februárban megérkezik a kistestvér. Sajnos 3 hónapja el kellett őt választanom, azóta nem kér anyatejet. De hogyan alakul ez később? Egyáltalán jó lenne mindkettejüknek, ha visszatérne egy kicsit az anyatejhez? Köszönöm, ha megosztjátok velem a tapasztalataitokat!
2012. jan. 20. 17:03
 1/6 anonim ***** válasza:
Én csak a lefejt tejet adtam a nagylányomnak, szopizni nem engedtem, én nem akartam tandemszoptatni.
2012. jan. 20. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Én a helyedbe nem szoktatnám vissza. Minek? Egy 14 hónapos gyereket? Hogy aztán meg 2 év múlva azon szenvedj, hogy nem tudod leválasztani. De te tudod.
2012. jan. 20. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Épp ez az, hogy nem tudom, mi is lenne jó nekik...
2012. jan. 20. 17:06
 4/6 anonim ***** válasza:
2. vagyok. Ja és még annyi, hogy egy 14 hónapost nem hiszem hogy fogja érdekelni a cicizés, ilyenkor már jönnek-mennek, felfedezik a világot, nem hiszem hogy meg lehetne állítani őket a fontos dolgukban egy cicizés erejéig. Az enyém is emiatt szokott le, mert jobban érdekelte a világ.
2012. jan. 20. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ha már egyszer elválasztottad, minek szoktatnád rá vissza?

Az más, mikor a nagytesó végig szopik a terhesség alatt, de így szerintem kicsit felelőtlenség lenne a kicsivel szemben.

Nekem a fiam 20 hónapos, a kislányom 1,5 hónapos, a nagy már régóta nem szopik. Eszembe nem jutott kínálni, minek? Eszik mindent, a cici most a kicsié!

Egykétszer benézett a pólóm alá, egyszer meg vigyorgott és be akarta kapni, de ennyiben is maradt a próbálkozása, én meg nem erősködtem.

2012. jan. 20. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

az teljesen oké, ha egy 14 hónapos még szopizik.

de szerintem az nem igen, ha 5 hónapja már nem szopizik, de visszaszoktatod.

azt olvastam (lehet hülyeség), hogy igazából csak 1 éves korig van szüksége a gyereknek a szopizásra, azon túl a kis lelkének jó. na de ha nálatok már nincs meg ez a kapocs se...

nem értem miért lenne ez jó neki

2012. jan. 20. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!