Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Gyermekem 4 hónap híjján 3...

Gyermekem 4 hónap híjján 3 éves lesz amikor érkezik a kistestvér, hogy csináljam a szobatisztaságot?

Figyelt kérdés

Még nem tudtunk megszabadulni a pelustól, mert bár már sokszor belekakilt és belepisilt a wc-be (volt hogy szólt, volt hogy én gondoltam hogy kell és vittem) a legtöbbször nem érdekli és nem is akar máshova kakilni, pisilni mint a pelus. Gondoltam nyáron majd már biztos könnyű menet lesz, de nyár elején érkezik a kistesó, jó lenne valahogy még előtte letudni mert gondolom egy újszülöttel a karomon nem lenne egyszerű... Hogy csináljam szerintetek?

Most 2 éves 4 hónapos


2012. jan. 20. 23:45
 1/2 anonim ***** válasza:

Nem tudom, segít-e, ha leírom a mi esetünket.


A fiam ápr.-ban született, akkor volt 2 év 4 hónapos a lányom, még full pelenkás. Nyáron (júliusban), sok hasztalan próbálkozás után a kiccsajnak bekattant, hogy ezentúl szobatiszta lesz. Majdnem pontosan 2 és fél éves volt.

Igen, néha tényleg visítani tudtam volna, amikor pisitakarítás közben a pici torkaszakadtából sírt, és nem tudtam felvenni, de utólag beláttam, hogy 5 ilyen perctől senkinek nem lesz semmi baja...

2012. jan. 21. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Szia! Kisfiam nyáron volt pont 2,5 éves (augusztusban). Hiába volt a nagy meleg miatt itthon csak gatyóba, nem érdekelte se a WC, se a bili. Szólt, ha bepisilt/kakilt és kész. Öltöztünk, én meg takarítottam. Nem erőltettem, ráhagytam, majd az lesz. Novemberbe azzal fogadtak a bölcsibe, hogy szólt a fiam, hogy kakilnia kell, és ment a WC-re. Onnantól kezdve 2 hét alatt szobatiszta lett nappalra, semmi baleset. 1 hónap múlva már nappali alvásnál sem kellett pelus. 3 napja éjjelre sincs pelus.Első éjjel 2x bepisilt, de a többi 2 napon semmi baleset.Pedig ivott 2x is, de egyszer kimentünk pisilni mert szólt. Úgyhogy én azt mondom, hogy nem kell szoktatni, majd azok lesznek ha megérnek rá. Mielőtt levettem róla a pelust éjjelre, előtte 2 hétig száraz pelussal ébredt.
2012. jan. 21. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!