Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Nagycsoportos ovis gyereket...

Nagycsoportos ovis gyereket aki évek óta egész napos az oviba kistestvér születésekor hazahoznátok ezután délben?

Figyelt kérdés

Elvárás ez ?


Az anyuka végig dolgozta a terhességet,idáig nem hozta haza délben.


2012. jan. 9. 11:46
 1/5 anonim ***** válasza:
Ovitól függ. Nálunk nem kell elhozni délben, nem néznem ferde szemmel. Én asszem nem hoznám el. Jó mindenkinek, ha ott van. Te is tudsz a picivel nyugiba otthon lenni, és a nagy sem unatkozik otthon.
2012. jan. 9. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nekem még csak középsős lesz jövőre, de már a harmadik éve lesz, mert év vesztes. Sőt van egy kisebb lányom is, aki most bölcsis, én dolgozom, de jövőre egy csoportba járnak majd, és igen valószínű, hogy el kell őket délben hoznom majd, mert tavasszal születik a 3.

Nálunk megkérik az otthon levő anyukákat, hogy hozzák el a nagyobbakat.

Első évben is így volt, akkor még a picivel otthon voltam.

Hát furcsa váltás lesz nekik, az biztos, de nem olyan rossz.

A foglalkozások délelőtt vannak, alvás után már csak uzsi és szabad játék van. Így ezeket majd otthon oldjuk meg, én nem bánom, hogy kicsit többet leszünk majd megint együtt.

2012. jan. 9. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nem!

Nem is értem, miért kellene? A gyerek vagy az óvoda elvárása miatt gondolod?

Mert a gyereknek szerintem az a legjobb, ha mindegy úgy megy, mint azelőtt. Csak megzavarná, ha most hirtelen hazahordaná.

Az óvoda meg nem várhatja el, hogy hazavidd ebéd után, csak mert otthon vagy. Nyilván nekik jobb, mert eggyel kevesebb gyerekre kell vigyázni délután, de ezért nem vitethetik haza.

Dehogy vinném! Ráadásul az anyukának is pluszteher, emiatt az egész napot át kellene szervezni, pedig nyilván van elég dolga az újszülöttel is.

2012. jan. 9. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Szia,én megkérdeztem,hogy szeretne-e hazajönni délben.Annyira izgatott volt a kistesó miatt és velünk szeretett volna lenni,hogy igen,minden nap ebéd után hoztam haza.Otthon ugyan úgy aludt,mint az oviban,így sokan furcsán néztek,de úgy gondoltam,hogy így minél kevésbé érzi magát nélkülözve.Nálunk így minimálisra fordult a féltékenységből adódó helyzetek száma.Ezzel nem azt mondom,hogy aki oviba hagyja a gyermekét az rosszat tesz,de én úgy érzékeltem,hogy a mi esetünkben ez volt a legjobb megoldás.
2012. jan. 9. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Előző vagyok,nálunk az oviba nem volt elvárás,hogy hazavigyen délben,de megköszönték.Amúgy meg nekem nem okozott több problémát,mert oly mindegy,hogy mikor megyek érte,ebéd után,vagy később.Mondjuk az enyém pici volt még és kétszer aludt egy nap,tehát pont mikor mentünk az oviba,akkor már fent volt.Szóval azt is mérlegelni kell,hogy a picinek mikor van az alvás ideje.
2012. jan. 9. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!