Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Beöntés után mikor kakil egy...

Beöntés után mikor kakil egy kisgyerek általában? Nektek mi vált be székrekedésre?

Figyelt kérdés

Mostanában székrekedéssel küszködünk...van úgy, hogy 5-6 napig nem kakil, pedig kapja a rostos kaját, gyümölcsöt, vizet, székletlazítót..stb. Már szinte mindent kipróbáltunk.

A leghosszabb idő 7 nap volt, beöntést kapott a klinikán.

3 éves kisfiú, az ovi kezdete óta vannak gondok.

Nektek mi vált be székrekedésre?


2012. jan. 21. 14:49
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

beöntés után 5-10 perccel. de otthon azért ne csináld meg neki :S



enyém is székrekedéses, vagyis visszatartja :(

épp most van laevolac kúrán, míg az üvegben van (kis üveg) addig minden nap kapja ebéd után a teájába keverve, alvás után meg egyből kakil.


azonkívül több innivalót kap, sok gyümölcslevet, lekvárt napi 1-2 kanállal, ha eszik joghurtot akkor utána, biztos legyen a dolog. kevés kenyeret kap, sok főzeléket, levest. nincs se csoki, se kakaó, se kuki, keksz és egyéb "száraz" nasi mert ezek mind fognak.


orvosunk azt tanácsolta, hogy minden nap ebédre paradicsomos dolgot adjak neki és öblítse le narancslével, de nem szereti a paradicsomot így ezt nem próbáltuk :D


ja és persze sok rostot kell ennie

2012. jan. 21. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Kisfiam egyszer tartotta vissza a kakilást. 3 nap után adtam neki glicerines kúpot, erre kb 1 órára kakilt egy kicsit. Mérgemben adtam neki egy adag Laveolacot. 1/2 óra múlva a 2 együtt megtette a hatását, még a wc-ig sem ért el.

Nemrég nagyon gyorsan ki kellett belőle hajtani valamit. Este kapott 10 ml Laveolacot, majd reggel még egyszer 15 ml-t. Délután 2-ig 10 percenként járt kakilni.

2012. jan. 21. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Az étrend megváltoztatása nagyon sokat jelent. A kislanyomnal teljesen bevált, a rizs elhagyása, helyette bulgurt, kolest eszik, eszünk mi is. A tészta mennyiséget is lecsokkentettuk, eltűnt a feherlisztes kenyér, helyette rozs, tonkoly kenyeret eszünk és muzlit gyumolcscsel. Sütit is teljeskiorlesu lisztbol keszitek. Ahogyan írtak lekvár, joghurt, tokfozelek...stb
2012. jan. 21. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Elfelejtettem,hogy a nasi főleg aszaltszilva, barack....stb
2012. jan. 21. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Éhgyomorra szilvalekvárt adtam, amikor nem volt napokig széklet, egy evőkanállal. Kaptunk szirupot is, de most a nevére nem emlékszem. A lekvártól egy nagyon picit sikerült, de ami bevált, az a szappan. Este fele fürdés előtt tettem fel egy szappant, kb. 2cm-t és 10 perc múlva már ki is jött a kaki. Igaz megszenvedett vele, mert már "belesült", azóta folyamatosan kakil, nincs gondunk ezzel.
2012. jan. 21. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Köszi, hogy írtatok. A szappant kivéve mindent kipróbáltunk már, igyekszünk átalakítani teljesen az étrendjét és elviszem egy gasztroenterológushoz is. Pszichés nála a székrekedés... Vizsgálták már a székletét és voltunk ultrahangon is, ahol mindent rendben találtak.

Nálunk régebben bevált a gyümölcslé, sárgabarack, de most valahogy nehezebben megy neki,remélem hamarosan sikerül.

2012. jan. 21. 21:20
 7/14 anonim ***** válasza:

Hátha még olvasod a válaszokat. Egy nagyon egyszerű okot nem írt senki, csak tüneti kezelést...

Nem lehet, hogy azért nem kakil, mert amikor kellene neki, akkor egyszerűen "nem alkalmas" és inkább visszatartja. Napközben az oviban elhiszem, hogy nem szívesen intézi. Azt próbálnám a helyedben, hogy úgy "beállítani' a kis bioritmusát, hogy este fürdés előtt el tudjon vonulni otthon nyugodtan.

2012. jan. 27. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Teljesen egyetertek az utolso hozzaszoloval. En magamon tapasztaltam,h kis koromba, ha idegen kornyezetbe kerultem, bizony nem volt szekletem napokig. De persze mar reg kinottem. Teljesen elriaszt,h a mai anyukak mindenfele hashajtot hasznalnak! Meg ez a szappanos! Meg beontes! Ahhhh! Szegeny gyerek. Szekrekedesnel szerintem az aszalt szilva evese a legjobb megoldas! Kedves kerdezo szerintem figyeld meg,h hamarosan mormalisan lesz szeklete kisfiadnak, csak kell ido,mig megszokja az ovit.
2012. jan. 27. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Ez velem is megtörtént oviban, szóltam az ovónéninek, hogy nagyon fáj a hasam, azt persze nem mondtam (de szerintem nem is kérdezték), miért fáj, pedig én tudtam, hogy azért, mert nem merek kakilni. :)

Anyu rohant be hozzám, mentünk az orvoshoz, aki megállapította, hogy egy jó nagy wc-re ülés kéne nekem. :) HOgy mi oldotta meg utána, már nem emlékszem, de több ilyen eset nem volt.

2012. jan. 27. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Próbáljuk beállítani a kakilást, ahogy írjátok, többször is elvonul napközben, tényleg igyekszünk..de már nem tudom, mit tehetnék. A szilvát is próbáltuk, nem használ.

Pszcihológushoz is elküldtek, hamarosan elmegyünk, voltunk gasztroenterológusnál is. Borzasztó a várakozás és az aggódás, hogy mi van, ha nem kakil.... Utálom a kúpot és a beöntést sem akarom, de mit tegyek? Megint eltelt 5 nap a beöntés óta, mikor kellene kakilnia?????

2012. jan. 28. 13:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!