Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Minden kisgyerek szeret...

Minden kisgyerek szeret zajongani?

Figyelt kérdés
2 éves kisfiam azt szereti a legjobban, ha pl. dobálja az ételhordót, stb... Nekem már sokszor szétmegy a fejem tőle. Ti hogy reagáltok az ilyenekre, már ha nálatok is van/volt ilyen?
2012. jan. 18. 20:21
 1/7 anonim ***** válasza:

Zajongani, a szülő beszélgetésébe beleszövegelni, állandóan mocorogni...igen szinte minden kisgyerek szereti.

Amit esetleg megtehetsz, hogy rászólsz illetve megpróbálod elterelni a figyelmét.

Mondjuk engem személy szerint nem zavar, ha valamivel zajonganak, nekem az a halálom amikor állandóan a szavamba vágnak vagy ha valamit olvasni vagy nézni szeretnék akkor is non-stop beszélnek :)

2012. jan. 18. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
20%
Az egészséges kisgyerekek igen, a betegek nem. Ha nem zajongana, én megijednék.
2012. jan. 18. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
az enyem 2 eves es nem zajgos tipus. szereti kiprobalni a hangokat es elvezi ha uj dolgot hall,pl. a kanal utogetese az uvegasztalhoz ,de ha elmagyarazom hogy csak " ciro" azaz lassan ,simogatva akkor elfogadja es nem zajog tovabb.azert engedem kicsit zajogni a hangok felismerese vegett.
2012. jan. 18. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Nem mindegyik szerencsére.Vannak csendes gyerekek is, akik szépen eljátszadoznak mindenféle csörömpölés és ordítozás nélkül is.

Helyedben füldugóval vagy fülhallgatóval nyugtatnám magamat.

2012. jan. 18. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Én csak emberi kereteken belül engedem zajongani őket,szóval mikor már a 25. tálat hajigálja ki a szekrényből,vagy este 8 kor ordibál akkor rászólok ,hogy csendesebben.Szomszédok,meg magam miatt is,ne hiygjétek,hogy siri csendben kell ülniük,de pl a felsőszomszédom nem szól rá a gyerekeire,hogy este 10 kor nem kellene a parkettára hajigálni az evőeszkzööket,a játékokat,toporzékolni stb és baromi fárasztó minden egyes nap ezt hallgatni.

Persze,gyerekek,szeretnek zajongani de azért nem kell barbár módjára viselkedni,kint természetesen annyit sikitoznak stb amennyit akarnak

2012. jan. 19. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nem, vannak gyerekek, akik csendesek, szerények, bár nem biztos, hogy a mai világban egy csendes, visszahúzódó ember állva tud maradni.

Kell hagyni őket zajongani, máskülönben egész életedben pörölhetnél velük (fejezd már be, maradj már csöndben, miért nem nézel inkább mesét stb). De azért ha már szétmegy a fejed, meg lehet próbálni elterelni a figyelmét, még ha ennek az is az ára, hogy le kell ülnöd vele valamit csinálni, pl. építeni vagy ilyesmi. Lehet, nem lesz annyiféle kaja, viszont nem kapsz fejgörcsöt :)

2012. jan. 19. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Az is a gondom azon kívül, hogy szét megy a fejem, hogy már annyi minden eltört így. Egy időben a szekrényajtókat szerette csapkodni, azok is teljesen meglazultak. Hiába mondom, hogy eltörik, nem tud majd vele akkor játszani, nem érdekli. Egyre nehezebben viselem, főleg hogy egyre erősebb, egyre nagyobb dolgokat szokott bodálni is. Ma is úgy megijedtem, épp szárítottam a hajam és csak egy nagy csattanást hallottam, rohantam, azt hittem baja lett a kisfiamnak, de csak egy nagy műanyag tetőt dobott az előszoba járólapjára.
2012. jan. 19. 17:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!