Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Akiknek külföldön dolgozik a...

Akiknek külföldön dolgozik a férjük, hogyan oldjátok meg itthon a gyerekeket egyedül, megéri az áldozat, hogy a párotok kint értetek dolgozik, hogy meg legyenek az anyagiak, de így alig lehettek együtt?

Figyelt kérdés

Mik a későbbi terveitek,ti is kimentek,vagy hosszabb távon marad kint a párotok dolgozni,ti pedig mindvégig itthon maradtok?


Úgy néz ki,hogy a férjem márciusban megy ki Németországba :-( .


2012. jan. 21. 16:20
 1/5 anonim ***** válasza:
Soha nem engedném. Mennék vele. Te miért nem mész?
2012. jan. 21. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
nekem is németbe dolgozik a férjem és szőrnyű,de muszáj.Itthon nem kapott munkát így kikelet mennie,mi is kiakarunk menni,de előbb fel kell építeni ott a jövőnket,hosszú még addig kb:1év,de kibírjuk.18 hónapos kisfiam van és 25 hetes pocaklakóm.
2012. jan. 21. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nagy fiam 8 lesz a kicsi 1,5.Mi is folyton azt mondtuk hogy külföldre ne,most ne, majd de sajnos a kényszer nagy úr!Férjem Hollandiába.Hát nagyon nem könnyű,de mindent meg lehet szokni és szerencsére mindennap tudunk Skype-on beszélni és az nagyon sokat számít!Mindenképp erre törekedjetek ha tudtok,oldjátok meg!A nagy nehezebben vette de már Ő is megszokta.És ha őszinte akarok lenni meg van az előnye is!Én nem szándékozom menni főleg a nagyfiam miatt akinek már itt az iskola,barátok és hát a család.De mi ilyen "röghöz kötött" beállítottságúak vagyunk.Ez szerintem egyén függő ki megy kit,mi vagy ki tart itthon illetve mennyire rugalmas hogy menjen.
2012. jan. 21. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Mintha csak én írtam volna a kérdést!

Az első válaszhoz hozzátennék annyit, hogy nyilván nem jószántából ment ki a férje, hanem hogy pénzt keresen. Többet, mint itthon. Ha kimenne vele az egész pereputty, akkor meg se tudnának élni, nem hogy még félretenni. Mert gyanítom, hogy hitel is van itthon vagy ilyesmi. Ugye?

Mi is ilyen cipőben járunk. 2 éves fiam és 5 éves lányom van.A férjem decemberben ment ki először, Karácsonyra hazajött és most megint kint van. Kb 1 évig tervezzük így. Aztán valószínüleg hazajön és az így összeszedett pénzből kifizetjük a hitelt (már csak 1 milla van hátra, az még a német családi pótlékból is összejön 1 év alatt) Eredetileg azt terveztük, hogy megyünk mi is utána, de utánajártam a dolgoknak: lakásbérlés, ovi- díjak és még az itthoni hitelt is fizethetnénk. Szóval ki se jönnénk egy fizetésből. Én pedig nem is tudnék teljes állást vállalni, mert az egész napos ovi iszonyat drága. Egyedül az szólna a kimenetel mellett ,hogy hosszú távon jó lenne a gyerekeink jövője miatt. De addigra éhen halnánk. Szóval én még 1 évig itthon vagyok gyesen, aztán a fiam oviba, a férjem majdcsak talál valamit itthon, engem meg vár a régi munkahelyem szerencsére.

2012. jan. 21. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Szia!Hogy alakult a helyzet?Kiment a férjed Németországba?Az én férjem is ott dolgozik tavaly augusztustól,kb.4-5 hetente jön haza,bár most karácsony után itthon volt 1,5 hónapot.Én is itthon vagyok egyedül az első osztályos lányunkkal,abszolút nincs segitségem,nagyszülői sem.Piszok nehéz ez a helyzet,de anyagilag megéri.Megszokni nem lehet (legalábbis én nem tudtam),legfeljebb elviselni :/ .A mai napig sokszor elkap a sirás,annyira hiányzik a párom,ráadásul most internet sincs,igy csak telefonon beszélünk naponta.Muszáj ezt kibirnom,mert nekünk az a cél,hogy a tanév végével megyünk utána.Oda tervezzük a jövőnket,ez a lányunknak is csak előnyére válik .Magyarországon nincs jövőnk,innen menni kell!A párom egyébként sosem volt oda a németekért,a nyelvért,de most hogy benne van látja,hogy mennyire más ott minden,ott megbecsülik a munkáját,megfizetik ,az élet szinvonalról,a közbiztonságról ne is beszéljünk.Össze sem lehet hasonlitani Magyarországgal!!!Most azt irom,hogy szerencsére csak albérletben élünk ,igy semmi nem köt ide.Anyukám vidéken él,3 havonta találkozunk ,azt Németországból is meg tudjuk oldani.Sok sikert nektek,és kitartás!
2012. márc. 4. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!