Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Még elég keveset beszél a...

Még elég keveset beszél a kislányom (két éves múlt), és úgy gondoltam, használna neki, ha közösségbe vinném. Beíratnám ovipótlóba, de sajnos az anyagiak miatt csak heti egyszer 4 órára tudom beadni. Szerintetek ez is használni fog?

Figyelt kérdés
Később remélem lesz rá lehetőség, hogy heti kétszer tudjuk vinni, de én bízom benne, hogy ez a heti egy alkalom is kicsit rásegítene, hogy végre elkezdjen beszélni.
2011. aug. 25. 14:48
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Inkább vidd le a játszótérre.

Szerintem a közösség miatt nem tanul meg előbb beszélni, de ez az én véleményem.

Egyébként a közösség jó ötlet, azzal nincs baj, csak nem ettől fog megtanulni beszélni.

2011. aug. 25. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Több védőnő is mondta, hogy a közösség fellendítheti a beszédét, ezért is gondoltam. A játszótéren azért másabb a helyzet, mert ott szaladgál, játszik, nem igazán kommunikál úgy a többi kisgyerekkel. Köszönöm a válaszod azért.
2011. aug. 25. 14:51
 3/12 anonim ***** válasza:
Kinek mi a kevés?kisfiam 2 évesen szavakat mondott csak,de meg tudta értetni magát,h mit akar.
2011. aug. 25. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Így van! Kinek mi a kevés beszéd??

Nem kell folyékonyan mondatokat mondania, ha már 2 szavas mondatokat mond (anyu eszik), netán 3 szavasakat is (anyu itt eszik), akkor az nem kevés!

2011. aug. 25. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Egy kétéves gyerektől ne várd, hogy majd rendesen játszik, beszélget a többi gyerekkel! Pontosan ugyanazt fogja csinálni, mint a játszótéren - szaladgál és magában játszik. Ebben a korban még nem az együttjátszás, hanem az egymás mellett való játék a jellemző. Ez nem jár semmivel sem több kommunikációval. Viszont: a gyereket, ha eddig nem járt közösségbe, kiteszed egy komoly stressznek, hiszen ebbe az ovipótlóba is be kell szoknia csakúgy, mint később az óvodába. Ráadásul heti egy alkalom elég ritka ahhoz, hogy mindig első alkalomként élje meg az ottlétet, ez komoly pszichés terhelés számára, ami még vissza is vetheti a beszédfejlődését.

A gyerek beszédét te tudod leginkább fejleszteni úgy, hogy rengeteget beszélgetsz vele, sokat mesélsz neki, énekelsz, verseket, mondókákat mondogatsz. Nem a még hibásan beszélő többi gyerektől, hanem tőled, tőletek fog megtanulni beszélni.

Ha mindenképp közösségbe akarod vinni, valóban a játszótér a jó megoldás, illetve ha van a környéketeken dúdoló, ringató vagy egyéb hasonló zenés foglalkozás piciknek, az sokat segíthet. Ott veled együtt vesz részt, együtt modókáztok, tapsoltok, énekeltek - a kis lelkének is jó és ez valóban fejlesztheti a verbális kommunikációját is.

2011. aug. 25. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
van a bölcsiben egy 2.5 éves kisfiu,egy éve jár,de alig 6 szót tanult meg a bölcsiben.kb 15 szót használ,nem tudja megértetni mit akar,és neki is azt mondják h ne aggodjanak,nincs gond
2011. aug. 25. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

"A gyerek beszédét te tudod leginkább fejleszteni úgy, hogy rengeteget beszélgetsz vele, sokat mesélsz neki, énekelsz, verseket, mondókákat mondogatsz. Nem a még hibásan beszélő többi gyerektől, hanem tőled, tőletek fog megtanulni beszélni. "


Leírtad az igazságot!:)

2011. aug. 25. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Mondatokat nem mond, csak szavakat a kislányom, és imádja a gyerekeket, egy idegennel is pár perc alatt kialakítja a "barátságot", nem hiszem, hogy emiatt lelki törést szenvedne. Csak mivel itthon a gondolatát is kitaláljuk, megértünk mindent, amit elmutogat, nincs gondolom rászorulva, hogy beszéljen. Itthon is sokat van vele foglalkozva, de lehet ez neki már nem elég.
2011. aug. 25. 15:11
 9/12 anonim ***** válasza:
az enym 2 éves 3 hós múlt, mire elkezdett beszélni, előtte mondott 5 szót meg egy csomó hangutánzót. én mindig aza gondolatát kitalálom fajta voltam, nem gondoltam soha, hogy ez hátráény, hogy majd emiatt nem beszél. az ember úgy van kitalálva, hogy igénye van a beszédre, szóval ez genetikailag kódolt dolog. kinél előbb kinél később jön el. siettetni nem lehet. én mindig rengeteget beszéltem hozzá, sokat játszottunk, énekeltem neki stb. ennek ellenére, és annak ellenére hogy lny, tehát illet volna úgymond előbb kezdenie, nem és nem...aztán amikor beindult akkor robbanásszerű volt. most már 5 hónapja nyomja, és kor aszerint kb. 3 szavas mondatokban kéne beszélnie, ő 10 szavas, összetett mondatokban beszél, egy rakás viszonyszóval, nagyon választékos és gazdag szókinccsel. és játszik a nyelvvel már, kitalál dolgokat, elmódosítva mondja és nevet rajta stb.
2011. aug. 25. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
ja és nem jártunk sehova, akkoriban még ngyon játszóra se, lévén ez márvciusban volt, hogy elkezdte a szövegelést.
2011. aug. 25. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!