Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Olyan anyuka aki nem az...

Olyan anyuka aki nem az anyagiak miatt nem akar másik babát? Aki egy gyereket vállal csak tudatosan az miért teszi?

Figyelt kérdés
Érdeklődnék, milyen gondolatok vannak abban aki csak egy gyermeket vállal és mondjuk a környezete unszolása ellenére sem akar még egy gyereket. És nem azért mert olyan rosszul állnak anyagilag, hanem mert úgy érzi elég egy? És az mit mond az állandóan nyaggató nagyszülőknek, rokonoknak, barátoknak:
2012. jan. 21. 12:38
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
90%

Nem vagyok az az ősanya-típus. Nem életcélom az, hogy gyereknevelés tegye ki az életem hátralevő részét.


És bár látszólag anyagilag tényleg készen állunk akár 4 gyerekre is, mégis van bennem egy olyan tartás, hogy inkább egynek megadok mindent (nem elkényeztetésre gondolok), élményekkel, lehetőségekkel teli gyerek- és fiatalkort, mint hogy legyen 2-3, de már nem telik annyi mindenre.


Én szeretném támogatni a fiamat, hogy mindent kipróbálhasson, amit szeretne, lovaglástól a zongorán át a síelésig, és szeretném, ha később pedig a tanulmányaiban száz százalékosan támogatni tudnánk - hisz most is úgy megkavarták a felsőoktatást, hogy nagyon kevesen mehetnek majd államilag finanszírozott képzésre. Én nem akarom megélni azt, hogy nem tud tanulni a gyerekem, mert nekem nem telik rá, hogy finanszírozzam.


2-3 gyereket nehezebb elindítani az életben, hogy igazságos legyen.


Ez van, biztos le leszek pontozva, de így gondolom. Talán azért lehet, mert nekem viszont van testvérem, és a pénzhiány nagyon sok akadályt gördített elém gyerekkoromtól fogva. Az én fiam nem fog ilyet átélni.

2012. jan. 21. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
55%

Nálam ez a helyzet, de senki nem nyaggat miatta, így nem kell senkinek semmit magyarázgatnom.


Amúgy az indokomnak egy több generációs családi hozzáállást tartok.

Nagyon mély, máig és sosem múló sebeket okozott nekem az, hogy az anyám csak a bátyámat volt képes szeretni és csak ő számított mindig. Én sem szeretetből, sem figyelemből, sem anyagiakból nem kaptam tőle szinte semmit sem.

De ő is ezt tapasztalta lánykorában a saját anyjától (a bátyjai kaptak mindent) és a nagymamám is ugyanerről mesélt a dédmamámmal kapcsolatban.

Úgy döntöttem ezt a sort én nem vagyok hajlandó tovább folytatni. Nekem csak egy gyermekem lehet. Erősen esélyes, hogy ugyanolyan szemét lennék a másodszülöttemmel (főleg, ha lány lenne), mint anyám, nagyanyám volt az övéivel...

2012. jan. 21. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:

Uhh.. második sajnálom hogy így volt nálatok:((

Köszi a válaszokat. Nekem egy lányom van, és nem szeretnék másik gyereket. Viszont engem mindenki úton útfélen nyaggat hogy mikor lesz már második meg hogy ugye lesz én meg mondom hogy hát nem tudom, de nem hiszem.

Anyukámék szerint nem szúrhatok így ki vele mert majd egyedül marad ha mi nem leszünk a férjemmel.

Meg hogy megszokja hogy mindent megkap, el akarom kényeztetni?

Anyósomékkal rosszabb a viszony neki meggyőződése hogy én kényelemből vagy kényességből nem vállalok többet (neki 4 született de a szélrózsa minden irányában vannak, felnőttek mint dudva a parton, 2 közülük nem is kíváncsi rá olyan "jó" anya lehetett akkor).

De barátnőknél munkatársaknál is sorra jön a második van ahol harmadik is.

Sokat gondolkozom azon mit lehetne mondani amivel végre leállnának a kérdezgetéssel? Vagy csak kedvességből kérdezik? Én úgy érzem, folyton győzködni akarnak.

Anyagilag mi is megengedhetnénk, nem vagyunk milliomosok de nyilván lemondva pár dologról beleférne még egy de nem szeretnék.

2012. jan. 21. 13:03
 4/22 A kérdező kommentje:

Ja és nálunk nincs rossz élményem a testvér dologgal, nekem van 2 tesóm is viszonylag jóban vagyunk, ha nagyon nagy gázban lennék fordulhatnék hozzájuk, anyagilag is megkaptunk mindhárman minden lehetőséget (tanulás, sportolás vagy különprogram tekintetében, nem pedig úgy tárgyakkal elhalmozva).

Anyum is én úgy éreztem mindhármunkkal megfelelően tudott törődni, faterom az nem, de ez egy másik dolog, nem ez tart vissza a több gyerektől.

2012. jan. 21. 13:05
 5/22 anonim ***** válasza:
100%
Akkor nem szeretnél. Ezt így kereken mondd meg a kíváncsiskodóknak. "Jelen pillanatban úgy érzem, hogy nem, NEM lesz kistesó, mert én NEM szeretnék." Pont, vége, ennyi. Gondolom, a férjeddel megbeszéltétek ezt, tisztában van vele, hogy nem szeretnél még egy babát, és ha ő nem ágál a döntésed ellen, akkor senki másnak nincs joga, ez a kettőtök (illetve hármótok) élete, senki nem szólhat bele.
2012. jan. 21. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
55%

Mi lenne ha behazudnál valamit? Mondjuk, hogy próbálkoztok de nem jön össze, vagy valamilyen egészségügyi ellenjavallata van...

Persze ezt nem a saját anyád felé, de kolléganőknek meg egyéb kérdezősködőknek elég lenne ennyit mondani és utána nem piszkálnának...

2012. jan. 21. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
100%

Mi 10 eve elköltöztünk Magyarorszagrol, nem vagyunk milliomosok, de anyagilag beleferne 3 gyerek is....hogy megis miert nem lesz, mert minöseg mennyiseg helyett.Ahogy az elsö hozzaszolo irta szo szerint en is ugy gondolom.Nekem fontos, hogy kesöbb 100%-ban tamogassam a fiam, es itt nem elkenyeztetesre gondok.De 1 gyereknek lehet penz gyüjteni, megpedig 18 ev alatt nem keveset, amit kesöbb lehet tanulmanyokra, lakasra stb. forditani,valamint gyerekkorban is több mindent meg lehet adni.Rengeteg idöm van ra, met csak Ö van.Neki sem kell rajam osztozkodnia.Ez több gyerek eseten mar nem igy megy.

Az hogy mit szolnak masnok?Öszinten...Lesz@rom!En magunknak szültem Öt is es nem masnak, es fökent nem mas kivansagara vallalunk gyereket!Szerinten ez meg mindig egy normalisabb felallas a mai vilagban, mint 4 gyerekkel nyomorogni!

2012. jan. 21. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
100%
Egyszerűen nem kívánja egy porcikám se az újabb gyermeket.Nagyon jól megvaagyok evvel az egyel,kitelyesedve érzem maga,több nem kell a boldogsághoz.
2012. jan. 21. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:

Hát a férjem is úgy gondolja hogy majd meggondolom magam...de mondtam neki hogy ebben ne nagyon reménykedjen. Mindig mutogatja az ismerősei képeit akiknek babájuk született hogy na ugye milyen aranyos egy baba...persze aranyos, de az a legrövidebb idő amíg baba...

Ami a legrosszabb hogy ha megyünk valakikhez látogatóba ahol van kisbaba vagy kisebb gyerek, a lányomat kérdezgetik mindig hogy UGYE NEKED IS KELL kistesó mondjad anyának hogy kell...persze a lányom ilyenkor azt mondja hogy igen neki is kell, aztán pár napig nyúz vele (utána persze abbahagyja ) de nem esik valami jól hogy folyton ezzel kell küzdjek ezzel a témával.

2012. jan. 21. 13:26
 10/22 anonim ***** válasza:

Ne érezd, hogy magyarázkodnod kell.

"lesz kistesó?" majd lesz. És pont.

2012. jan. 21. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!