Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 2.5 éves kisfiam nagyon sok...

2.5 éves kisfiam nagyon sok cukorral készült teát iszik. Lehet tőle cukorbeteg?

Figyelt kérdés
2012. jan. 22. 15:52
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
86%
Nem tudom, h csak ettol lehet e cukorbeteg, de egy biztos, nagyon nem egeszseges. Ha mar 2,5 eves, siman ihatna mezzel. Amig a kislanyom nem kaphatott mezet, mert kicsi volt, nem adtam teat neki, utana egybol mezzel kapta. Szoktasd at!
2012. jan. 22. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Hogy mitől lesz valaki cukorbeteg, az szerintem ennél összetettebb kérdés (hajlam, öröklött tulajdonságok stb.), ami biztos, hogy a túl sok cukor nem jó egy kicsi gyereknek. Bár itt fontos megjegyezni, hogy azért a cukortól nem kell félni, mint a tűztől, hiszen rengeteg étel tartalmaz cukrot (gyümölcsök, 100% gyümölcslevek stb.), de a hozzáadott cukor mennyiségét azért érdemes figyelni, főleg kicsiknél.

Próbáld meg fokozatosan csökkenteni a cukoradagot. Mérd ki, hogy mennyi van benne, és minden nap egy ici-picivel kevesebbet tegyél bele. Így "észrevétlenül" csökkentheted az adagot.

2012. jan. 22. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Nem, önmagában a sok cukros tea nem okoz cukorbetegséget. Helytelen táplálkozással és mozgásszegény életmóddal megszerezheti, akár már gyermek korban is. A méz CH értéke egyenértékű a cukoréval és a fogaknak is ugyanolyan káros.
2012. jan. 22. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
68%
Elso vagyok: nem tudom mennyi a mez szenhidrat tartalma, de teny, sokkal egeszsegesebb mint a cukor. Szoval nem mindegy mit teszunk a teaba.
2012. jan. 22. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
79%
Lehet egészségesebb, de egy cukrosnak ugyanúgy káros. Nem hinném, hogy emiatt ilyen kicsi korban kialakul, viszont a fogának biztos nem tesz jót.
2012. jan. 22. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Szerintem egyáltalán ne adj neki cukros teát, maximum mondjuk uzsira szendó mellé vagy ilyesmi. Nem hiszem, hogy cukorbeteg lesz tőle, de a fogai tropák lesznek, az étvágya is rossz lehet, vagy épp elhízhat. Ez egy rossz szokás, akár a felntteknél a cigi. Ha szomjas, egész biztos megissza a vizet, ha nem szomjas, akkor meg minek igyon?
2012. jan. 22. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
53%
Mi a bűbánatért kell cukros teát adni egyáltalán?
2012. jan. 22. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

talán lekéne róla szokatni hogy ennyi cukros teát igyon..

tegyél bele mézet, az legalább egészséges.

nagyon nehezen szokik le róla majd a jót könnyen megszokja az ember..

2012. jan. 22. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

megmondom őszintén, fogalmam sincs mitől lesz valaki cukorbeteg.

nekem nem jó a cukrom, évek óta diétázom, pedig 48 kiló vagyok (vasággyal ;)), több mint 20 évig sportoltam és mégis, már gimis koromban is gondok voltak vele. pedig a családban senkinek nincs ez a fajta cukra.


viszont az igaz, hogy nekem pl. tilos a méz, cukrot kicsit tehetek az ételbe, de a méztől kiakad a cukormérőm.

szóval ha már ludast kell a kettő között találni akkor a méz ebből a szempontból biztosan "veszélyesebb"


azzal egyetértek, hogy egészségesebb, de az is csak mértékkel, és ugye a kérdező pont a mértéktelenség következményéről kérdez :S

egyébként hogy jött az, hogy sok cukorral kéri a teát? nekem ezek mindig furcsák és tényleg nem kötekedni akarok, de amiről nem tud az nem is hiányzik.

már csak a foga miatt is szerintem le kéne szoktatni, olyan szomorú mikor a 3-4 éves kisgyereknek fekete csonkok vannak a foga helyén :(

2012. jan. 22. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Önmagában a sok cukros teától nem valószínű, hogy cukorbeteg lenne. Ennyi erővel a lakosság kb. 2/3-a az lehetne, nem? Azt olvastam, hogy egy magyar ember átlag 40 kg cukrot fogyaszt évente, vagyis kb. 80 dekát hetente!! Ez rengeteg!

Mi 4-en (2 felnőtt + 2gyerek) még havi 1 kg-t sem fogyasztunk, pedig szoktam sütit is sütni.

Iszonyú, hogy mennyire túlcukroznak mindent az emberek és hogy már a pici gyerekeket is erre szoktatják, na ez már végképp sok(k) a számomra!

Nem arról van szó, hogy teljesen ki kell iktatni a cukrot (bár egyes nézetek szerint igen), csak mértékkel kéne fogyasztani.

Pl. a gyerekeim is szeretik az édes löttyöket és mostanában sajnos annyira rászoktak, hogy a vizet már csak ritkán isszák meg, pedig amúgy eddig 90%-ban csak ásványvizet kaptak. A párom viszont nem issza meg a sima vizet, csak szörpöt, teát vagy üdítőt és a gyerekek rájöttek, hogy apától mindig valami édeset kapnak, anyától meg ált. csak vizet. Na, de megtaláltam a megoldást, mert rakok szörpöt a vizükbe, de csak egy keveset. Elvileg 1:9 arányban kénye hígítani, de én kb. 1:18-ban szoktam. Nyáron meg szépen visszaszokunk a vízre, olyankor úgysem esik jól az édes.

2012. jan. 23. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!