Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit szóltok a 6 éves cukorbete...

Mit szóltok a 6 éves cukorbeteg kisgyerek esetéhez, akit az óvodából eltanácsolták, mondván nem tudják vállalni a felelősséget, hogy rendszeresen beadják neki az inzulint?

Figyelt kérdés
Valahol megértem az óvoda félelmét is és hogy kivonja magát a felelősség alól,de ugyanakkor miért kellene a kisfiút kivenni az óvodából,ugyan olyan kisgyerek ,mint a többi,a szülőket is megértem teljesen!Érdekes helyzet.
2011. febr. 15. 14:19
 1/6 anonim ***** válasza:
Ez nagyon összetett probléma. Dajka vagyok oviban, mi sem vállaltunk cukorbeteg gyermeket, aki inzulinos volt. Nincs meg hozzá senkinek a megfelelő képessége egy injekció beadásához, nem vagyunk ápolónők. A gyermeken meg senki nem akarja megtanulni, mert az neki sem jó. Ez a helyzet, tudom rossz a szülőknek is, de mi sem tudunk semmit se csinálni. Na meg az étkeztetés miatt sem vettük fel, mert nagyon bonyolult nekik az is. Sajnos MO.-on ez nagy baj, hogy nincsenek az ilyen igényeknek megfelelő óvodák.
2011. febr. 15. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
48%
Kisfiam két éves, pár hónapja derült ki, hogy cukorbeteg. A kezdeti sokk után most kezdünk szembesülni azzal, hogy ez a mindennapi életben mennyi nehézséget fog még neki, nekünk okozni. Pedig minden orvos azt szajkózza, hogy ez ugye nem is betegség, ezzel milyen könnyen együtt lehet élni. Valóban. Csakhogy ezt mégis hogyan gondolják, ha ezeket a nem is beteg gyerekeket még az óvodába sem veszik fel? Persze én megértem az óvoda álláspontját is, olyan problémát jelentene nekik, amire nincsenek felkészülve. De azt azért megjegyezném az előttem hozzászólónak, hogy sem én, sem a férjem nem egészségügyi, sőt nem is ápoló végzettségű, mégis meg kellett tanulnunk beadni az inzulint.Itt a fő gond az, hogy ezzel nem is akarnak foglalkozni. Problémás a gyerek, nagy a felelősség... És akkor? Mi a megoldás? Az egyik szülő nem tud munkát vállalni, mert az óvoda és az iskola nem vállalja fel a felelősséget, ezért rohangálnia kell a gyereket oltani, vércukrot mérni? Nonszensz ez a hozzáállás. Kellene nekik speciális óvoda? El kell őket különíteni, mint a leprásokat, vagy mi? Ez diszkrimináció! Neki is ugyanúgy megvan a joga az óvodai, iskolai, illetve bármilyen ellátáshoz, mint az egészséges gyerekeknek. És akkor az étkezésről még nem is beszéltünk, mert az is olyan speciális, ugye? Akkor ezek szerint oldja meg a szülő az egész hajcihőt, ahogy tudja, az óvoda mossa kezeit, merthogy erre nincs ugye felkészülve. Nem megoldást, kifogást keres. Bocs, ha hosszú voltam, de ez az egész téma és az előttem hozzászóló véleménye is kiverte nálam a biztosítékot.
2011. febr. 15. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
79%

Nem tudom, hogy mennyiben más egy gyerek cukorbetegsége, mint egy felnőtté, csak azt érzem az első válaszból, hogy a nem akarás megint erősebb.

Mibe is kéne belejönni?

Egy sima, egyszerű továbbképzés: mit csináljon az óvónő, ha alacsony/magas a gyerek cukra, hogyan kell mérni, hogyan kell beadni az inzulint, stb.

Ha jól tudom, az ebéd nem aznap derül ki, hogy micsoda. A szülőkkel lehet egyeztetni, hogy az hogyan fér bele a gyerek étrendjébe.


Ilyenkor én fel vagyok mélységesen háborodva. Ismerősöméknél az oviban van egy speciális nevelést igénylő gyerkőc, aki (az ismerősöm elmondása szerint) csak egy kicsit problémásabb, mint egy eleven gyerek. Ott egy külön dadus van csak a gyerekre!

A családban van lisztérzékeny csemete. Simán megoldható volt, hogy a lánynak otthonról csomagolt kaját adtak az ovónénik és odafigyeltek, hogy ne is egyen semmi másból.

2011. febr. 15. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
57%

nekem cukorbeteg a kisfiam és nem olyan egyszerű a dolog mint tűnik. Elméletben igen, gyakorlatban nem. Mert mondjuk én tudom, mit csinálok ha magas, (nem kap szénhidrátot vagy kevesebbet vagy nem azt, amit előre megbeszéltünk), ha alacsony és nagyon alacsony, akkor kap szőlőcukrot és pluszba még kap kaját a megbeszélt mellett. És az inzulin ennyi idős gyereknél nem működik egyszerűen, az én fiamnál hatalmas különbséget jelent, ha fél egységgel többet vagy kevesebbet kap és a cukor értékekhez kapcsolódóan is tudok korrigálni vagy az étvágyához. De ez bonyolult és elég kitanulni egy szülőnek.

Na meg a másik, az inzulint megkapja, az "dolgozik" benne és meg kell ennie kötelezően a szénhidrátot, különben leesik a cukra. Na most hiába van étlap, hiába írom én rá, hogy 2 merőkanál leves, 2 merőkanál főzelék- mit csinál az óvónő, ha nem eszi meg? Vagy ott ül mellette és diktálja bele. Itthon azért rugalmasabb a dolog, mert nem eszi meg a főzeléket, feldobok pár szem krumplit vagy csinálok egy szendvicset és kész.


Úgyhogy ez egy nagyon bonyolult állapot és nem csoda bár szomorú, hogy az óvoda nem vállalja.

2011. febr. 15. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Azért nem ilyen egyszerű. Az óvónő egyedül van a csoportban van még vagy 25 gyerek vele. A felelősség miatt nem vállalják szerintem, mert ha valami baj lezs vele az oviban, azért az óvónő a felelős.
2011. febr. 16. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

A második kedves hozzászóló gondolataival értek teljesen egyet, nem fogalmazhattam volna én sem jobban meg!


Egy szintén cukorbeteg, szintén 2 éves kisgyermek anyukája vagyok. Az én fiam 4!! hónapos kora óta cukorbeteg!

2011. márc. 28. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!