Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogy szoktassam le a pelusrol...

Hogy szoktassam le a pelusrol 2 eves 5 hos kislanyom?

Figyelt kérdés

Raul a wc re, a bilire mar nem akar,pisil is a wc be, ha nem teszek pelust akkor bepisil es akkor mondja,amikor mar keso.Mikor kakilni kell akkor elbujik valahova es ha kerdem azt mondja nem kell kakilni.

mar nem tudom hogy probalkozzak.Marciusban jon a kisteso es remeltem addig leszokik, de ugy latom sajnos nem.


2012. jan. 22. 18:42
 1/6 anonim ***** válasza:
78%

Még leszokhat! Vannak gyerekek, akik egyik napról a másikra leszoknak, pl. az én lányom, bár neki már 2 hónapos volt a kistesója, mire átbillent az agyában a kapcsoló. Ha megfeszültem, akkor sem volt hajlandó szólni, amíg ő maga elérkezettnek nem látta az időt.


A fiam lassan 3 éves (áprilisban lesz), pelenkás, és kb. lesz*rja a szobatisztaságot (hogy stílszerű legyek, bocs). Remélem, nála is működik majd a hirtelen átváltó kapcsoló...

2012. jan. 22. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ne te akard leszoktatni, majd ha megérik rá leszokik magától. Kisfiam 33 hónaposan 2 hét alatt magától szobatiszt a lett.Addig hallani sem akart a WC-ről. Nem is erőltettem. Hiába volt nyáron itthon csak gatyóba, belepsilt/kakilt a gatyóba és szólt én meg takarítottam.Végül 33 hónaposan szólt, hogy kakilnia kell és ment a WC-re. 1 hónap után már nappali alvásnál sem kellett pelus. 4 napja éjjelre sincs pelus.
2012. jan. 22. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Ugyanez az én fiam is, ráadásul ő alig beszél, tehát ha akarna se tudna szólni. 2 éves 3 hónapos. Van már tesó, pelusozok kettőt :D Ez van.

Bilire ráül általában, ha kérem, illetve minden peluscserekor. Ha tud, pisil is bele. Kakiláshoz elbújik, ha megkérdem, kell-e, "nem"!

Passz. Szerintem nem érett még rá.

2012. jan. 22. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ne erőltesd, mert akkor annál rosszabb.
2012. jan. 23. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Az én lányom két éves és kb.dec.elejétől kezdtük a szoktatást és a mai nap már éjjel sincs pelus.Részünkről egy folyamat volt,amit nem szabad erőltetni,de próbálkozni kell.Az első lépés az volt,hogy észre vettem,érdekli a wc,és ráültettem még akkor is ha nem pisilt bele(ez többször volt így és csak akkor ha neki is volt kedve hozzá).Majd levettem róla a pelust,persze voltak balesetek,aminek én sem őrültem,de a gyerekemben tudatosodott,hogy nem jó helyre ment a pisi....ettől kezdve már elkezdett szólni,hogy menni kell.Pár napja pedig már az éjszakai pelus is hiába volt rajt,szólt,hogy neki pisilni kell.

Nagyon jó úton haladtok ti is,pár hét és szerintem neki sem kell pelus,de most ha tiltakozik egy kicsit hagyd ezzel békén,meglátod magától is érdekelni fogja.Sok szerencsét.

2012. jan. 24. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Koszonom.
2012. jan. 24. 10:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!