Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mennyire önálló 3,5 éves...

Mennyire önálló 3,5 éves gyereked? Miket csinál segítség nélkül a mindennapokban?

Figyelt kérdés

A környezetem állandóan szekál,hogy sokkal önállóbbnak kéne lennie a lányomnak.

-Mi az ,hogy nem tud egyedül szendvicset csinálni magának?

-Miért nem fürdik önállóan?

-Saját ruháit miért nem hajtja össze és rakja el a szekrényébe?

-stb.

Érdekelne,hogy más gyerekek is ennyire önállóak,csak mi vagyunk lemaradva?


2012. jan. 23. 13:46
 1/8 anonim ***** válasza:

szendvicset csinálni??? jesszom...dehogy tud.

Mondjuk nekem fiam van és 4 éves de fél éve kb ezeket tudta mossa magát ugyan de közel se tökéletesen így én mindig segítek vagy utána mosom még.

Saját ruháit ÖSSZEHAJTSA?? ez szerintem iskolástól várható el..

az én fiam max besimitgatni tudja a szekrényébe de leginkább beHAJINGÁLNI!

Szendvicset nem csinál, nem is engedném késhez nyúlni pl.

Elveszi az asztalnál a kenyeret, réteszi a párizsit sajtot mellé helyezi a zöldséget szóval önkiszolgáló etéren de hogy komplett szendvicset nem csinál az is biztos:))

2012. jan. 23. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Mi?? Hogy egy 3.5 éves gyerek csináljon szendvicset,rakja el a ruháját?? Ezt felejtsd el.Nem kell ezeket megcsinálni.

Nekem 3.5 éves fiam van. Segítséggel öltözik (zoknit én húzom rá,és a cipzárt,gombot még nem tudja felhúzni,begombolni) ,igyekszik egyedül megmosakodni,de ebben is segítek még, mert ugye az nem az igazi.Önállóan mos fogat.Kaja után a tányérját "berakja" a mosogatóba.(még jó,hogy műanyag)A játékait örülök,ha egy kis vita után elpakolja.Ruháját,ha összehajtom szívesen berakja a szekrénybe,de abból ugye nincs köszönet. :)

És még tudnám sorolni,de felesleges,mert minden gyerek más és nem kell ilyen extra dolgokat elvárni tőle.

2012. jan. 23. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Ó jesszus! Micsoda dolog ez! Ilyeneket nem tudnak még a kicsik,ne is bosszantsd magad ezen. A nagyobbik fiam (most középsős,nincs még öt éves) kiscsoportban tanulta meg a ruhái(nagyjából) összehajtását alváskor. A kisebbik fiam márciusban lesz 3 éves és most tanítom felöltözni. Fürdeni mondjuk már egyedül megfürdenek,de velük vagyok a kádnál. Szendvicset tőlem kapnak,a kés tiltott dolog,bár van kis késük,ami gyerek kés,nagyon pici recével,azzal tanulgatnak pl szalámit,zöldséget vágni. Úgyhogy semmivel nincs elkésve a lányod, nyugi!
2012. jan. 23. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Az enyém csinál magának szendvicset:)))

Én adtam kést a kezébe, tudja, h melyik az éle, szokott pl krumplit kockázni, gombát felvágni. A kenyeret megkeni, a hűtőből kiveszi a felvágottat.


De pl nem tud egyedül öltözni, egy zoknit sem tud felhúzni, ruha hajtogatásban szokott segíteni, jól össze is gyűri, és pont mint az előző válaszolónál, behajigálja a szekrénybe.


Egyedül fürdik, fogat mos, én meg utána lecsutakolom.


Amúgy oviban egyedül terít, leszedi az asztalt, itthon ilyet véletlenül sem csinál, de bepakolja a tányérját amosogatógépbe.


Amin sokan meglepődnek, egydül szívja le az orrát az orrszívóval.


Viszont sosem pisil egyedül, mindig figyelmeztetni kell, h be fog pisilni, ha tovább húzza az időt.


Rendet nem rak a szobájában, még a játékokat sem hajigálja be a tárolóba, de kiporszívóz:)

2012. jan. 23. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Szendvicsgyártás??? Mit nevezünk annak? Megkeni a kenyeret? Nem. Felrakja a megkent kenyérre a dolgokat? Igen. De leginkább mellé eszi.

Önálló fürdés- önálló fogmosás: megvan, de ellenőrizni kell.

Hajtogatás: ahogyan kedve van. Ha olyan ruhát készítek ki, ami neki éppen nem tetszik, akkor csak akkor cserélheti másra, ha ő rakja el a szekrénybe. Ruha leszedésnél, hajtogatásnál segít, de ez nem mindig jó nekem :)


Önálló öltözködés: mikor hogy sikerül. Valamikor "kisbabát játszik" és öltöztetni kell, valamikor gyorsabb a húgánál (ő 2,5 évesen jobban önálló öltözködésben).


Ha megkérem, az általam szétválogatott ruhákat berakja a mosógépbe, beállítja a programra, ha megmondom, hogy hányasra tekerje. De a mosószert, öblítőt (mivel ezek vegyszerek) én rakom be.

Segít kipakolni a mosogatógépből és elrakja (többé kevésbé) a helyére az edényeket. De ezt sem önállóan, hanem az én irányításom alatt.


Ja, tegnap elkezdte letörölni a székeket :) Éppen takarítottunk...

2012. jan. 23. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Most kicsit megnyugtattatok.

A lányom a játékait elrakja,persze rá kell szólni.

Az ételt Én adom elé,Ő csak megeszi és beteszi a mosogatóba a tányért,poharat.

Öltöztetésnél segítenem kell,de cipőt,zoknit fel tudja venni..

A fürdésnél Én csak a végén mosom át,de fogat mos és átdörzsöli magát.

Tv-t,DVD-t önállóan kezel.Ha nyelvet kell választani abban segítek.

WC-re önállóan megy,csak odaszól,hogy pisilni,kakilni megy

.Erre én kértem,mert a fenekét Én szeretem kitörölni,de lehúzza a WC-t,lecsukja a tetejét,kezet mos.

Én eddig úgy éreztem viszonylag önálló,de hát a környezetem elbizonytalanított a sok okoskodással.Családba nincs kicsi gyerek,akivel össze tudnám hasonlítani a csemetém tudását,így nagyon köszönöm a Ti hozzászólásaitokat.

2012. jan. 23. 14:13
 7/8 anonim ***** válasza:
nyugi teljesen jó.a fiam a kényelmesebb fajtából való.a kaját én csinálom neki de pl imád palacsintát sütni,tudja mi kell bele és ő csinálja én csak segítek.öltözni nem nagyon tud vagyis tudna ő de nem akar,anya csin áld te,én ezzel szenvedek.vetközni úgy ahogy vetközik.egyedül eszik de van amikor még eteti is magát,a ruháit nem hajtogatom vele össze,de rendet rak ha kérem.szerintem ne légy ideges.mindent megtanulnak csak sorban,ha mindent egyszerre zúdítunk rájuk el megy a kedvük egyszerre csak egyett.
2012. jan. 23. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Teljesen jó, ahogy Te csinálod. Amit a környezeted mond, azt nem 3,5 éves gyereknek kell megcsinálni, hanem több évvel idősebbnek!!!!
2012. jan. 24. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!