Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ez most akkor segítség, mit...

Ez most akkor segítség, mit gondoltok?

Figyelt kérdés

Kicsit hosszú, bocs:

Szerda óta be van csípődve a derekam, és hát borzasztó. 3 napig ugye egyedül láttam el a gyerekeket. Van egy másfél és egy 4 éves. Minden mozdulat fáj, ennek ellenére, azért ki kell venni az ágyból, meg pelenkázni, stb. Most itt a hosszú hétvége, gondoltam, hogy de jó lesz, majd a férjem segít.

Hát ez ma így volt:

Reggel hallom, hogy a kicsi felébredt. A férjem befordult aludni. Hát, akkor nem hagyom sírni, bemegyek érte én. Kivettem a kiságyból, és átvittem apához, hogy öltöztesse fel. Hát, ezen kiakadt, hogy legalább a hétvégén miért nem hagyom aludni. A nagyot felöltöztettem én.

Reggeli alatt a férjem elvonult a fürdőszobába. Hihetetlen egyébként, hogy férfi létére minden reggel órákat tollászkodik. Szóval akkor egyedül megreggeliztettem a gyerekeket. Na, jó, ez nem fájt, de azért segíthetne. Aztán megjelent, hogy akkor most ő mit reggelizzen. Mondtam, hogy tele van a hűtő, válasszon valamit. Erre a válasz:- nekem te nem adsz enni. És sértődötten elvonult. Én mondtam neki, hogy szeretnék egy órát tornászni, akkor sokkal jobb a hátam, vigye már el a gyerekeket sétálni. Erre bejelentette, hogy ő bundás kenyeret reggelizne, csináljam meg neki. Mondtam, hogy szervusz, én elvonulok tornászni. Erre akkor ő nagy duzzogva nekiállt bundás kenyeret sütni. Torna közben a gyerekek persze folyamatosan rajtam ugráltak, illetve, ha nem rajtam, akkor egymáson. Néha a férjem bejött leüvölteni a hajukat, de aztán kiment megint. Kb. 20 perc után meguntam, hogy akkor jó, elmegyünk sétálni. Erre a férjem felugrott az asztaltól, hogy őt itt nem hagyjuk élni, mert enni sem tud, és akkor tornásszak csak, majd ő elviszi a gyerekeket sétálni. És most persze halálosan meg van sértődve. Állítja, hogy ő nekem mennyit segít, de nekem semmi sem jó. Na?

Úgy érzem, hogy nem 2, hanem 3 gyerek van ebben a házban, és eléggé nehéz így.

Nektek mennyit segít a férjetek? Nekem általában is nagyon keveset, de most, hogy ilyen rosszul vagyok, reméltem, hogy talán többet segít majd.


2011. okt. 31. 10:54
 1/8 anonim ***** válasza:
51%

:-)


MInt ha rólunk írtál volna,nagyon hasonló helyzetekben találom magamat...

jó most éppen elvitte a nagyobbikat moziba .


Későn ér haza a munkából hazajőve hangosan nyögdécsel a fáradtságtól,este minden gyerekekkel kapcsolatos dolog már rám marad,miközben ő már lefeküdve nézi a tv-t.

Hétvégén szeretné kipihenni magát...ilyenkor pedig ez miatt marad rám majdnem minden.

2011. okt. 31. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
51%
Emlékszem pár éve magas lázzal,influenzásan feküdtem itthon,alig tudtam megmozdulni,kértem,hogy vigye magával vásárolni az akkor kb másfél éves fiunkat,mert alig tudok felkelni hozzá,nem vitte,azt mondja hogy képzelem,akkor nem tud nyugodtan körülnézni...
2011. okt. 31. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
51%
Hát őszintén eggyütt érzek veled.Az én férjem többet segít másnak mint itthol.Nem értem az mért fontosabb.Már elég sokszor veszekedtem ezért vele.Ha hazajön a munkából este,eszik fürdik,és nézi a tévét.Azt se kérdezi meg hányast kaptak,meg mi volt a suliba.Mert ha tévét tid nézni,az ellenőrzőjüket is megnézheti.Az nem olyan fárasztó.Persze tudom hogy szereti őket,de ez mért van azt nem.
2011. okt. 31. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
Ja,lány vagyok csak a nevem nem.
2011. okt. 31. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Hát igen, nálunk is mindig az van, hogy a hétvégén ő pihenni akar. Hogy én már 4 éve nem pihentem, az nem érdekes.
2011. okt. 31. 11:34
 6/8 anonim válasza:
Csak sajnos ez nálunk hétköznapi is.:(Azt kérdezem tőle,minek az ilyennek gyerek meg feleség.Nem azt fogadta meg a templomba ,hogy egészségben betegségben?
2011. okt. 31. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Ugyanez volt nalunk is, hiaba veszekedtem vele emiatt sokszor. Aztan egyszer a baratainkkal egyutt mentunk nyaralni, es elottuk tortent egy vita. Akkor fogtam a gyereket, elindultam setalni, o meg rohant utanunk. Elmondtam, hogy semmi gond, mas is nevelt mar fel egyedul gyereket, meg hasonlokat. Meg hogy ezzel nem csak nekem nem segit, hanem a gyerekkel is azt erezteti, h mas fontosabb nala (nalatok ez most a bundas kenyer). A barataink mivel tanui voltak 1 het alatt mindennek, igazat adtak nekem. Azota mindig mindent rogton megcsinal.

De teny, h en is engedtem neki sok dologban.

2011. okt. 31. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Nekünk is 2 gyerekünk van és hamarosan megszületik a harmadik baba is.

Az én férjem is sokat dolgozik, bár kötetlen a munkaideje, így sokat van itthon.

A gyerekek 3-4 évesek.

A férjem kel éjszaka hozzájuk ha felébrednek (nem sokszor fordul elő) minden este ő fürdet amióta megvannak a gyerekek.

Nem derogál neki elmosogatni, néha főz, sőt sütit is süt.

:)

Nekem meglepi reggelit készít :)


Tudom, hogy nagy szerencsém van, de ahogyan én értékelem azt amit értünk dolgozik, Ő is tudja mennyi fáradsággal jár az itthoni dolgokat elvégezni, főleg 37 hetes kismamaként.

Az összes vizsgálatra visz-hoz, minden uh-n bent van, nem maradna le semmiről ami velünk kapcsolatos.


Nagyon jól esik a figyelmessége.


Szerintem ha egy férfi kiszolgáltatja magát és nem veszi ki a részét a gyerekek körüli dolgokból akkor kicsit önzőnek tartom.

Minden apuka sokat dolgozik, ő tartja el a családot, én ezt tudom.

Én sem várom el tőle, magától értetődőnek veszi.

Néha én szólok rám, hogy hagyja már a konyhát, az a z én dolgom :)


Szerintem ülj le vele beszélgetni, hogy legalább akkor legyen kicsit jobban partner ha neked fájdalmaid vannak!

2011. okt. 31. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!