Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Családi adókedvezményt utólag...

Családi adókedvezményt utólag is lehet kérni, megosztva visszaigényelni?

Figyelt kérdés

Tavaly én kértem a két gyermekünkre a családi adókedvezményt és adójóváírást is igénybe vettem a maximum GYED-re.

Mint utólag kiderült kb 22.000 Ft körüli összeg az amit a maximum GYED-ből adózni lehet,tehát az egyik gyerekünkre tudtam igénybe venni a családi adókedvezményt + az adójóváírást.


Sajnos nem megosztva kértük a férjemmel a családi kedvezményt,így ő az adójóváírásán kívűl nem vett igénybe más kedvezményt,holott maradt még bőven befizetett adója amiből igénybe vehette volna.

Ilyenkor mivel nem megosztva kértük (tudatlanságunk miatt)el is veszett az igénybe nem vett családi adókedvezmény,vagy van rá lehetőség,hogy utólag visszaigényeljük a fel nem használt kedvezményt ?


2012. jan. 24. 14:15
 1/3 anonim ***** válasza:

Na, pont most világosított fel erről az én munkáltatóm, úgyhogy pontosan tudok neked válaszolni! :)

Ha a te jövedelmed nem volt annyi, hogy az egész adókedvezményt igénybe tudd venni, akkor a férjed IGEN, visszaigényelheti akkor is, ha nem megosztva kértétek!

Nálunk a munkáltató ad egy papírt még az adóbevallás előtt, amin rajta lesz, hogy mi alapján csinálják az adóbevallást, kapunk-e vissza, avagy fizetni. Na, ezen a papíron azt mondta a munkaügyes, hogy lesz egy sor, ami a családi adókedvezmény összegét jelzi és ha aszerint még maradt bent, akkor a férjem igénybe tudja venni!

Azt nem tudom (mivel minket nem érint), hogyha a férjnek sincs annyi adóalapja akkor mi van... de gondolom, hogy ez már titeket sem érint. :)

2012. jan. 24. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen az információt,maradt bőven levont adója,miből vissza lehet majd igényelni a fel nem használt családi adókedvezményt.
2012. jan. 24. 14:23
 3/3 anonim ***** válasza:
Szívesen! :)
2012. jan. 24. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!