Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Van úgy, hogy utólag borzasztó...

Van úgy, hogy utólag borzasztóan megbánod azt, ahogyan fegyelmezted a gyermeked?

Figyelt kérdés
Velem ma ez történt, rákiabáltam nagyon a kislányomra 2,5 éves, és amikor már bocsánatot kért, és szegényem ő is sírt, még mindig nem bírtam abbahagyni, egyszerűen ömlött belőlem a szó, csak mondtam neki, csak mondtam, nem is mondtam, hanem ordítottam. Természetesen amikor lehiggadtam megbeszéltük a dolgot nyugodtan is, de most valami olyan iszonyú lelkiismeret furdalásom van, nem bírok magammal elszámolni. Sírok, sírok és sírok, és csak a rémült kis arca van a szemem előtt, akárhova nézek. Ez mással is előrodul, vagy én vagyok zombi?
2011. szept. 9. 21:09
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Hú,ez már velem is előfordult,úgyhogy tudom miről beszélsz.Nekem pont ez a rossz érzés vet gátat az ilyen kitöréseknek.
2011. szept. 9. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Igen előfordul !
2011. szept. 9. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Persze, velem is előfordult már:-((

Sajnos még egy anya türelme is véges... És ebben a korban nagyon ki tudják hozni az embert a sodrából:-(

Utána nagyon nehéz megbirkózni a lelkiismeret furdalással, tudom... Én utána napokig sokkal jobban figyelek rá, többet ülök mellé játszani, inkább hagyom a háztartást, így próbálom helyre hozni... Persze mi is megbeszéljük a dolgot követően, hogy mit miért nem szabad stb.

2011. szept. 9. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
igen volt ilyen bőven főleg mikor ingerült és türelmetlen vagyok valamiért. Én ilyenkor bocsánatot kérek tőle.
2011. szept. 9. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Sajnos nem múlik ez a rossz érzés... :-((((((((
2011. szept. 9. 21:56
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Ugyan már! Senki sem tökéletes. Próbáld elengedni a rossz érzést.Még szerencse, hogy nem ütötted meg - rosszabbul is végződhetett volna.
2011. szept. 9. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom miért akadtál ki, ha valami tényleg fontos miatt, akkor ne bánd, ebből megtanulja egy életre.

Ha meg lényegtelen dolog miatt akadtál ki, az sem baj. Én nem hiszem, hogy a tökéletest kell játszani a gyerek előtt, van, hogy robbanik a feszültség. Akár ok nélkül is. Persze fizikai erőszakig nálunk sem fajul a dolog, de kiabálás, sőt ordibálás néha igen.

Az én ennyi idős kisfiam már a szemem villanásából tudja, odajön megpaskolja az arcom és azt mondja, mintha egy őrülthöz beszélni, Nyugi anya, csak nyugalom. Na jobban vagy? Jókedved van már?

2011. szept. 9. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Köszi! Egy hiszti miatt akadtam ki, ezt az irgalmatlan kiosztást nem érdemelte volna meg a lányom. Ma kiemelten figyeltem arra, hogy sokat legyünk kettesben, el is mentünk délelőtt itthonról lányos programra, de végig ott lebegett még ma is a szemem előtt a tegnapi kisírt, megdöbbent, rémült kis arca.

Nem, dehogy ütöm meg, legalábbis most elképzelhetetlennek tartom, de ismerjük a mondást, hogy soha nem mondd, hogy soha, bár nagyon távol állna tőlem, és a férjemtől sem nézném jó szemmel. Nekem ezerszer jobban fájna, mint neki.

2011. szept. 10. 21:19
 9/11 anonim ***** válasza:

velem is előfordult sajnos, azóta jobban törekszem, hogy ne ismétlődjön meg.

bár így utólag azt mondom nagyon néha nem árt, ha kicsit jobban helyre van téve, mert legalább tudja, hogy ki lehet jönni az embernek a sodrából, és ha másnál lát ilyet nem lesz idegen számára.

persze ez csak nagyon nagyon nagyon minimális számban forduljon elő, mert ez lelkileg jobban megviselheti, mintha a fenekére vagy a kezére kapott volna egyet.

2011. szept. 10. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Szerintem ez többünkkel előfordult már. Hidd el, ez azért nem marad neki olyan emlékezetes dolog. Nem fog emiatt lelki törést szenvedni, vagy mi. Talán neked nehezebb feldolgozni. Én voltam hasonló helyzetben. Én ha már felemelem a hangom, akkor a gyerek sír. Ezért igyexem türtőztetni magam-persze van hogy nem sikerül. Szerintem bocsáss meg magadnak! :)Lehet, hogy még be is vált a a dolog, mert legközelebb elmarad a hiszti! Gondolj erre:)
2011. szept. 11. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!