Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Szerintetek van értelme ennek...

Szerintetek van értelme ennek így?

Figyelt kérdés
A 2.5 éves kislányom étkezéséről van szó, és most kezdtem el rajta gondolkozni, hogy lehet rosszul csinálom. Arról van szó, hogy elég válogatós, és utál minden gyümölcsöt. De én szeretném, ha minden nap hozzájutna gyümölcshöz, ezért már jó ideje azt csinálom, hogy összeturmixolom a gyümölcsöt és pudinggal keverve adom neki. Így viszont fogalma sincs róla, hogy gyümölcsöt eszik, és amikor odaadom neki ugyanazt az almát mondjuk, akkor fintorogva visszaadja. Pudingba viszont jóízűen megeszi. Persze szokás ilyen trükkhöz folyamodni, ha rossz evő egy gyerek, de a puding viszont tele van cukorral, és minden nap azt fogyasztva lehet hogy ártok neki. Tehát, mi lenne a jobb? Ha nem kapna gyümölcsöt, mert amúgy nem szereti, és akkor a cukros pudingot sem kéne adni neki, vagy jó így ahogy csinálom? (amúgy már próbáltam másba keverni a gyümölcsöt, pl joghurtba, túróba, de csak a csokispuding jött be).
2012. jan. 24. 16:34
 1/4 anonim ***** válasza:

Nincs pontos válasz erre, hiszen egyrészről jó, amit csinálsz, hiszen mégiscsak kap gyümölcsöt, ami mindenféleképpen jó az emésztésének, a szervezetének. Másrészről pedig nem helyes, hiszen az édes csokispuding minden nap, nem jó ötlet.

Én azt tenném, hogy megpróbálnám az arányokat fokozatosan módosítani. Mivel megszokta már ezt az ízt, nem lesz könnyű dolgod, mondjuk hetente változtathatsz egy kicsit, egyre több gyümölcsöt beletéve.

Vagy próbáld meg más módon, pl. joghurttorta tetején lehet barack, vagy meggy, vagy túrókrémet készítve is belecsempészhetsz néhány gyümölcsöt.

2012. jan. 24. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Hát, tényleg nem túl jó így szerintem.

Az én alig idősebb fiam sem szereti a gyümölcsöt, viszont sok zöldségfélét igen. Ezért inkább káposztát, uborkát, répát adok neki rágcsálni. A lányod ezeket sem szereti?

2012. jan. 24. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ja, én próbáltam szép színes gyümölcssalátát is készíteni neki, de nem ette. :-( Hátha nálatok bejönne...
2012. jan. 24. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

A zöldségeket úgy ahogy eszik kajába, de minimálisat, ami nem nagyon elég. Meg az is időszakos, hol eszi, hol nem.

Szerintem undorodik a nyers gyümölcstől, zöldségtől, az állaguktól, mert nedves, kemény vagy szaftos. Nem tudom.

2012. jan. 25. 09:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!