Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Éjszakai szobatisztaság,...

Éjszakai szobatisztaság, hogyan tovább? Lányom 3,5 éves, nappalra már rég szobatiszta, éjszakait 2-3 hete kezdtük. Ő is akarta, mi is, mert egyúttal elhagytuk az elalvás előtti tápot.

Figyelt kérdés

/Tejallergia-gyanú miatt azt ivott/ Már sokszor volt reggelre száraz a pelus.6 éjszakát átaludt pisilés nélkül, két éjszaka bepisilt, én vettem észre, ő aludt, aztán megint vagy 5-6 éjszakát átaludt és csak reggel pisilt ébredés után 1-2 órával akár. És most megint két éjszaka bepisilt, de most már felébredt rá, szoba közepén állt.

Érdemes folytatni vagy várni kellene még? Javulás, hogy már felébredt arra,hogy bepisilt?


2012. jan. 26. 10:39
 1/5 anonim ***** válasza:
Próbáld meg éjszaka 1x felkelteni pisilni. Szerintem ne adj rá pelust most már.
2012. jan. 26. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
5 eves korig normalis ha egz gyerek bepisil, eroltetni nem szabad, nem kell. Pelust akkor erdemes levenni ha legalabb 2 hetig szaraz. De ha bepisil utana, en visszatennem. Ejszaka ne ebreszd, szakemberek nem javasoljak. En rajottem, legofntosabb a turelem es az, h ne legyen kozponti tema, ne erezzen csalodottsagot. Googelben keress ra Ranschburg Jenő irasaira ezzek kapcsolatosan. Nagyon sok anyuka tett fel neki kerdeset az agytisztasagrol, en is. Engem megnyugtatott, igaz, en nagyon felneztem ra. Kar, h mar nincs kozottunk. : (
2012. jan. 26. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Szerintem meg próbálkozzatok, ha ő is akarja, hiszen ez a kulcs!

És van fejlődés, mert először nem ébredt fel rá, aztán meg felébredt. Jó úton van.


Egyébként a két hétig száraz pelus szerintem nem feltétlenül kell.


A lányom egyik nap azt mondta (3 éves volt ő is már), hogy nem kell neki éjjelre többet pelus. Én csodálkoztam, mert ugye reggelre mindig dugig volt pisivel. Mondtam neki, hogy rendben, várja meg, míg veszek vízhatlan lepedőt. 3 nap múlva neki kezdtünk, és egyszer nem pisilt be. Kiderült, hogy azért volt reggelre tele a pelusa, mert azt reggel tette bele, miután felébredt. Kényelmességből. Hiszen ha már rajta van, miért ne használja...

Szóval semmi sem egyértelmű. :o)


Viszont azt, hogy ő kezdeményez, szerintem nem érdemes letörni néhány sikertelen éjszaka miatt.

Kell egy jó kis vízhatlan alátét a lepedő alá, és úgy nem annyira vészes...

2012. jan. 26. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ha ö is akarja ne adj rá pelust.Kisfiam nagyon hamar szobatiszta lett nappal.épp ,hogy 2 éves lett.rá pár hétre éjszakára is.Igaz előtte se pisilt bele a pelusba éjjel ezért mertem elvenni tőle.De gumis lepedőt tettem alá azért.már 5 éves nagyfiú.Kíváncsi leszek a kislányom mikor lesz szobatiszta,állítólag a lányok hamarabb!
2012. jan. 26. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
5 éves korig egyáltalán nem baj, ha éjjelre nem szobatiszta! Legyél türelmes, és megértő!
2012. jan. 27. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!