Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mikor lett érett a szobatiszta...

Mikor lett érett a szobatisztaságra gyereked? Hogy kezdted el a biliztetést? Másfél éves gyerekem nem akar a bilire sem a szűkítőre ráülni, pedig szól, hogy kaka lesz.

Figyelt kérdés
2012. jan. 17. 11:23
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
2 évesen mondta, hogy bilibe szeretne pisilni. Ekkor jött a nyár, gyakorolgattuk itthon vagy 2 hétig. Aztán 1 hétig a szüleimnél volt és az alatt az egy hét alatt gyakorlatilag szobatiszta lett (alváson kívül). Azóta is hálás vagyok anyukámnak. Lehet a kishúgát is hozzá fogom küldeni, ha eljön az ideje. :)
2012. jan. 17. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
még kicsi,nem azért mondja hogy bilire akar ülni,hanem hogy tedd tisztába,már odáig eljut a gondolata érzése,hogy nem jó neki ez az állapot.az jó.de még nagyon messze van a szobatisztaságtól.és minél jobban akarja az anyuka annál ellenálobb lesz a gyerkőc.2.2,5 éves gyereknek már lehet erről beszélni,pelenkás wc-zős meséket mutatni neki,kitenni a bilit és naponta százszor elmondani,hogy ide pisilünk,kakilunk.Elvinni magaddal pisilni,de sosem rá erültetni,rárakni,csak nézze legyen neki természetes.3 éves korukra érnek meg hogy már tudnak szólni rednszeresen is,van aki elöbb van aki késöbb.de ez agyi testi folyamat is,erre meg kell érni.majd 1 év múlva ráérsz vele foglalkozni.
2012. jan. 17. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Szia!


21 hónapos a kicsim, szintén szól ha valami készülődik/ vagy éppen már végzett vele!! Mi úgy csináltuk, hogy mikor kisebb volt és mennem kellett wc-re pisilni akkor a nappaliban hagytam a kicsit, de persze a legtöbbször mire lehúztam a nadrágomat ott volt. Így látta, hogy Én is ráülök, mire való a wc papír. Az elején rettentően sírt mikor lehúztam a wc-t, de hamar megszokta, hogy nem bánt csak nagy hangja van. :D Persze ha "nagyobb"dolgom volt akkor nem engedtem be.


Szóval így hamar megszokta, már mindig szaladnunk kell ha jelez, persze pelus rajta és így is rá kell ültetnem a wc-re. Múltkor valamiért nem tudtam egyből menni vele , és addig sírt még rá nem ülhetett a szűkítőjére. Hozzáteszem, hogy nem volt semmi produkálás, így szerintem csak eszébe jutott.

Szó mi szó ha nem okoz gondot egy párszor hagy lássa Te mit csinálsz bent, mi mire való. Akár még csak imitálás képen is.


Unokatesómék elzárkóztak ettől, mikor mondtam nekik, hogy miként szoktassák rá a wc-re. Még a mai napig sem ül wc-re/szűkítőre/bilire a gyerkőc pedig már lassan 4 (!!!) éves.

2012. jan. 17. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
3. vagyok az lemaradt, hogy onnantól tanulgatta a dolgokat, hogy elkezdett menni, azaz 1 évesen már stabilan kísért mindenhova!!! :D
2012. jan. 17. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nyáron pucéran hagytam. Az jó, ha szól, meséld el neki, hogy sokkal jobb lesz, ha bilibe,wc-be kakál, nem csípi a fenekét, a nagyok is wc-be végzik a dolgukat, ilyesmi:) Nálunk működött.
2012. jan. 17. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Azzal nincs gond hogy jöjjön és nézzen a wc-nél. Már meg is lepődnék, ha nem lenne ott. Tuja hogy mi mit csinálunk ott. De ő nem akar ráülni sem a wc-re sem a bilire.

Már eltettem a bilit nem legyen szem előtt, vagy rakjam vissza a szobájába?

2012. jan. 17. 16:45
 7/8 anonim ***** válasza:

3.vagyok


szerintem tedd vissza, hagy szokja, hogy ott van, ne legyen idegen neki. Próbáld majd meg nyárig tanítgatni úgy, hogy ráülteted a maciját, babáját vagy bármilyen plüsst.

2012. jan. 17. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Hagyd még őt, még kicsi.
2012. jan. 18. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!