Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ha a gyes ideje alatt felmondt...

Ha a gyes ideje alatt felmondtam rendes felmondással, akkor a gyes lejárta után kaphatok a Munkaügyitől valami járadékot amíg nem tudok elhelyezkedni?

Figyelt kérdés
Ahogy megkezdődött a gyes, úgy alakult hogy jobbnak bizonyult felmondanom a munkahelyen, mivel gondok akadtak ott, és a főnök tanácsára így tettem, ki is fizették a bent maradt szabikat, megkaptam a papírokat.De mivel nem közös megegyezéssel történt, nem tudom kaphatok e valamit majd.Úgy olvastam hogy a munkavállóli rendes felmondás esetén, azt követően 3 hónap után igénybe lehet venni munkanélküli ellátást.Ugye nem biztos hogy azonnal találok munkát, a fiamat is be kell majd szoktatni az oviba.Nem tudom hogy működik ez, azért kérdem.
2012. jan. 26. 14:37
 1/4 anonim ***** válasza:

Ez egy jó kérdés,erre én is kiváncsi vagyok!

Hát én nem mondtam volna fel a helyedbe.Nagyon nehéz lesz munkahelyet találni,mert szinte nincs is.

2012. jan. 26. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Mivel gyerek mellett már nem tudnám vállalni a hajnali fél hármas kelést, és hogy este mire hazaérek, amúgy sem szerettem már visszamenni, de a felgyűlt szabikra számítottam az óvodakezdésere.De ez ugrott.Ha vihetném a fiamat hamarabb mint hogy letelik a gyes, nem is lenne probléma, kereshetnék hamarabb munkát.

Tudom nem egyszerű a mai világban, de azért szeretnék még a fiammal is lenni, de a régi munkám mellett nem is tudnék vele lenni, sok volt a hétvége is.Remélem sikerül valamit találni, hiszem hogy aki akar az talál is.Egyszer voltam eddig munka nélkül, két hónapig.

2012. jan. 26. 15:16
 3/4 anonim ***** válasza:

De miért is nem ment bele a főnököd a közös megegyezésbe?Régóta dolgoztál ott;esetleg végkielégítést is kellett volna fizetnie?! :S

Azt nem tudom,hogy Gyes után mikortól adnak bármiféle járulékot;csak azt ajánlanám figyelmedbe,hogy így Gyesen lévő munkanélküliként a Munkaügyin keresztül (ott érdeklődj legelőször) az Apeh (most már NAV)-tól igényelheted a Start Plusz kártyát;amivel a lehetetlennél kicsit könnyebb lesz munkát találnod.Mivel rengeteg kedvezményben részesíti a munkaadót (pl. :járulékfizetési kedvezmény)

2012. jan. 26. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm az infót, utána fogok nézni!Hát elég bonyolult volt a helyzet, így is örülök hogy a pénzemhez hozzájutottam, az sem ment egyszerűen, még örülhetek is hogy megszabadultam ettől a vállalkozótól.
2012. jan. 27. 14:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!